Vazhdon puna m intensitet në kantierin e Unazës së Madhe të Tiranës. Punimet po kryhen në segmentin lindor që kalon nga Farka drejt Shkozës. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri. Nëpërmjet një postimi në Facebook, ai shkruan se qeveria është e vendosur që ti japë kryeqytetit një vepër infrastrukturore që do të lehtësojë jashtëzakonisht trafikun.


Të vendosur për ti dhënë kryeqytetit një vepër infrastrukturore që do të lehtësojë jashtëzakonisht trafikun #RrugetKombetare per #ShqiperineQeDuam, shkruan Gjiknuri.


Vazhdon puna në kantierin e Unazës së Madhe të Tiranës, segmenti lindor që kalon nga Farka drejt Shkozës. Të vendosur për ti dhënë kryeqytetit një vepër infrastrukturore që do të lehtësojë jashtëzakonisht trafikun #RrugetKombetare per #ShqiperineQeDuam


Gepostet von Damian Gjiknuri am Montag, 3. Dezember 20184 dhjetor 2018 (gazeta-Shqip.com)