Inspektimi i punimeve

Kryqzimi n zonn pran Urs s Shkolls Teknologjike konsiderohet si nj nyje tejet e rndsishme dhe nj nga pikat kryesore t bllokimit t trafi kut n Tiran, duke krijuar vshtirsi t mdha n lvizjen e mjeteve. Gjat inspektimit t punimeve, kreu i Bashkis s Tirans, Edi Rama, nnvizoi rndsin e ktij projekti, si nj ndrhyrje e cila do t mundsoj transformimin e t gjith vijs s lumit t Lans, por do t sjell njkohsisht edhe lehtsimin e konsiderueshm t lvizjes n kt aks. Ky projekt parashikon punimet e infrastrukturs pr ndrtimin e urs, e cila do t psoj nj transformim rrnjsor, duke e kthyer me 6 korsi lvizje n t dyja drejtimet e saj, nga 4 korsi q jan aktualisht.
#