Janë bërë zyrtare formacionet e super ndeshjes Uruguaj - Angli. Lajm i mirë për kombëtaren latine është rikthimi i Suarezit, ndërsa Anglia starton me formacionin e njëjtë, sikurse e kishte me Italinë.
Formacioni i Uruguajit: Muslera, Caseres, Godin, Pereira, Rodriguez, Gominez, Lodeiro, Arvalo, Gonzales, Cavani dhe Suarez.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Formacioni i Anglisë: Hart, Johnson, Jagielka, Cahill, Baines, Gerrard, Hernderson, Sturridge, Welbeck, Sterling dhe Rooney.
Ndeshja Uruguaj – Angli fillon nga ora 21:00./Indeksonline/