Industria e modës ka arritur të eksplorojë në mënyrat më të cuditshme në koleksionin pranverë/verë të 2018.


Stilistët e njohur, Nan Li dhe Emilia Pfohl kanë sjellë si temë kryesore vaginën, të cilën e kanë bërë pjesë të cdo veshje.


Ata ishin të frymëzuar nga novela e Denis Diderot, The Indiscreet Jewels. Ajo flet për një sulltan që dyshon se e shoqja e mashtron dhe një xhind i jep unazën magjike. Ai e vendoste atë në vaginën e cdo femre për të marrë vesh përvojat e fundit seksuale  


Modelet kanë sfiluar pothuajse të zhveshura në skenë duke prezantuar veshjet që kishin shumë qëndisje të vaginës.a.m/oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter