Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petirt Vasili ka publikuar dokumentet nga Prokuroria, e cila njofton se nuk do të nisë hetimet në lidhje me kallëzimin e dorëzuar nga kryetarët e grupeve parlamentare të LSI dhe PD, kundër Edi Ramës.


Vasili dhe Spaho dorëzuar në Prokurori kallëzimin për nisjen e hetimeve për Ramës, pas deklaratave që bëri kundër nënkomisar Emiliano Nuhut.


Por me anë të një postimi në Facebook, Vasili shkruan se Prokuroria i është dorëzuar krimit dhe nuk ka nisur hetimet për këtë çështje.


POSTIMI I PLOTË


Prokuroria i dorezohet perfundimisht krimit dhe i mbyll ceshtjen edi rames.


Prokuroria e dorezuar koke e kembe te krimi dhe qe pacipesisht denon me arrest gazetaret qe denoncojne te vertetat e medha. Prokuroria qe therret kryetarin e partise demokratike per ceshtje ordinere.


Prokuroria qe mbulon provat ne audiopergjimin e Agron Xhafes. Sot prokuroria pas kallezimit te opozites ndaj edi rames qe gjoja kishte kryer ekspertizen e audipergjimit ja mbylli pacipesisht sot ceshtjen. Gazetaret ne burg edi rames i mbyllet ceshtja.


Prokuroria i mbylli me pare ceshtjen edi rames me nje falje me facebook kur i beri i beri thirrje policise te hiqte uniformat e te bente vota per rilindjen.


QYTETARE!!!


REFORMA NE DREJTESI ISHTE BURG PER JU DHE MBULIM I CDO ZULLUMI PER EDI RAMEN


TURP,TURP,TURP!!!

16 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)