Valbona Selimllari zbulon surprizën e natës finale të Dance With Me

Nëse ka kërcime të cilat Valbona i ka shijuar më shumë gjatë këtij edicioni të 4-t të Dance With Me, ato janë vallet tradicionale shqiptare. Sa herë që çiftet konkurrente dhe Albi Nako kishin zgjedhur të përfaqësoheshin me këngë apo valle shqiptare, Bona e shijonte të gjithën, nga fillimi në fund, duke kënduar këngën e duke shoqëruar lëvizjet e artistëve.
Por kur Rovena dhe Meritoni, pak javë më parë kishin zgjedhur një kolazh me valle tradicionale, ndër të cilat edhe vallen e Tropojës, Valbona nuk e mendoi gjatë ftesën e Alketës për tu ngjitur në skenë e për ta kërcyer. Së bashku me lëvizjet e spikatura, por edhe me duartrokitjet e publikut, Valbona shijoi në skenë për disa minuta pasionin e saj për kërcimin, të cilin nuk ka ndër mend ta lërë me aq.


Mbrëmjen e djeshme, në gjysmëfinalen e Dance With Me, Valbona zbuloi se publiku mund të përgatitet për ta parë edhe një herë në skenë, si valltare.Valbona, ti do kërcesh diçka shqiptare që ta mbyllim me nderin e merituar këtë spektakël?, e pyeti Alketa Valbonën duke pasur parasysh ndikimin që pati tek të gjithë vallja e Tropojës, e kërcyer nga ajo pak javë më parë në skenën e DWM. Meqenëse, siç dihet, Valbonës i pëlqen shumë ti kërcejë vallet tradicionale dhe pasi vallja e Tropjës i la të gjithë pa fjalë, ajo premtoi që do ta lërë për pak karrigen e  jurisë të hënën e ardhshme. Ndërsa Alketa i propozon një tjetër kërcim shqiptar, Vlabona pranon: Në fakt, diçka shqiptare do e kërceja me shumë kënaqësi. Në finale, mund të jetë edhe një kërcim i Bonës me këngë shqiptare.


Ndoshta jo domosdoshmërish valle tradicionale shqiptare, por diçka me muzikë shqiptare do të jetë patjetër. E tha vetë Bona.


Reklama

Lajmet e fundit

Reklama