vasili publikimi-emailetIsh-kreu i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar sot e-mailet e mbledhjes së Këshillit Politik, ku sipas tij përfaqësuesi i PS-së, Damian Gjiknuri gjatë diskutimeve nuk ka paraqitur asnjë pretendim për ndryshimin e Kodit Zgjedhor.


Vasili e ka quajtur Ramën si mashtrues, që sipas tij me ndryshimet Kushtetuese po shkatërron marrëveshjen e 5 qershorit.


Rama mashtrues, nuk kishte asnjë pretendim për 5 qershorin!(Dokumenti).


Edi Rama mashtron hapur kur flet per Reformen Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese e shkaterrimin e marrëveshjes se 5 qershorit.


Perfaqesuesi i Rames ne Keshill Politik Damian Gjiknuri i ka konfirmuar me shkrim(e-mail) ketij Keshilli se nuk ka asnje pretendim per kodin e miratuar konsensualisht sipas 5 qershorit.


Ndaj Rama eshte thjesht nje dhunues i kushtetutës, nje uzurpator pushteti, nje karagjoz politik dhe duhet trajtuar si i tille.


Shikoni e-mailet qe provojne qarte se Rama nuk kishte asnje pretendim, thekson ai.


 


e-mailet e PS


e-mailet e PS1