Shuhet pas nje ataku kardiak ne moshen 32 vjecare ne Los Angeles aktorja Britany Murphy.
Aktorja u mberthye nga nje atak kardiak rreth ores 8 te mbremjes, kur edhe nje telefonate e kryer prej shtepise se saj ka njoftuar urgjencen. Por pas mberritjes ne spital doktoret amerikane konstatuan se tashme ishte teper vone per aktoren hollivudiane, Murphy kishte nderruar jete.Aktorja 32 vjecare e martuar me producentin Simon Monjack ka marre pjese si protagoniste ne filma si 8 mile me reperin Eminem dhe “Don’t say a Word” dhe “Crueless”.