Nj nga tjetr e plagosur n tragjedin e Grdecit ka ndrruar jet n Itali. Ajo sht Nafie Lai, 37 vje e cila gjat shprthimit gjendej n fabrikn e montimit t armve dhe mori plag t rnda djegjeje n mbi 80% t trupit. Bluzat e bardha italiane kan konfirmuar vdekjen e s res shqiptare, megjith prpjekjet e bra pr ta shptuar. Autoritetet shqiptare ndrhyn q ajo t drgohej pr kurim n Itali ku dhe sot ka ndrruar jet. Me vdekjen e 37 vjeares Lai, numri i viktimave t shkaktuara nga tragjedia e Grdecit arrin n 22.