brbrErion Veliaj nuk ka humbur kohe ne formimin e grupit te drejtoreve ne Bashkine e Tirane me te cilet do te punoje ne 4 vitet e ardhshme Nje nder drejtoret e pare te emeruar nga kryebashkiaku Veliaj ishte ai i Drejtorit te Inspektoratit Ndertimor Urbanistik Vendor Skerdi Drenova do te drejtoje nje nder drejtorite qe duket se do te kete pune ne kryeqytet Drenova zevendeson Florenc Hoxhen emri i te cilit eshte artikuluar shpesh nga Veliaj gjate fushates si abuzues me detyren Kryetari i Bashkise ka emeruar ne krye te Drejtorise se Tatimeve Arli Nasken Keto ishin njerezit e emeruar zyrtarisht nga kryebashkiaku Nderkohe mesohet se ne Drejtorine Juridike pritet te emerohet Itena Ndroqi e cila ka punuar bashke me Veliaj ne Ministrine e Mireqenies Sociale Genc Kojdheli pritet te jete ne krye te Drejtorise se Projekteve Taulant Tusha drejtor i Puneve Publike dhe Joni Boboci Drejtor i Urbanistikes Ne punen e tij si kryebashkiak Erion Veliaj do te kete krahe te djathte 4 nenkryetare Nenkryetareve emrat e te cileve u publikuan pak dite me pare Brunilda Paskali te LSI-se dhe Andi Seferi te FRD-se i jane shtuar edhe dy te tjere PDIU do te kete Isuf Shehun si perfaqesues te saj ne postin e nenkryetarit te Bashkise Ndersa zvministri aktual i Arsimit Arbri Mazniku njohje e vjeter e Veliajt qe ne kohen e Mjaft-it do te jete nenkryetari nga radhet e PS Vendimi i pare qe Erion Veliaj morri me te hyre ne zyren e tij ishte rregullimi i sahatit ne kullen ngjitur me godinen e Bashkise qe kish ngelur prej vitesh dhe askush nuk merrte mundimit ti hidhte veshtriminbrbr
br