Erion Veliaj, kryebashkiaku i Tiranes ka një ngjashmëri xhestesh dhe veprimesh me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama.


Që kur është zgjedhur si kryetar në bashkinë e kryeqytetit, Veliaj poston foto të punëve të bashkisë në rrjetin e tij social Facebook.


Ai gjithashtu ka postuar edhe foto ku kthehet vetë në një punëtor të thjeshtë, si duke lyer apo sistemuar.


Këto foto janë të ngjashme me ato të Obamës.


obama-veliaj-700x933