Ish kryeministri Sali Berisha është i ftuari kësaj të hëne në emisionin e gazetares Ilva Tare, Tonight. Që në nisje të emisionit Berisha e ka nisur me deklarata të forta. Berisha deklaroi se është i gatshëm të japë dorëheqjen nga politika nëse në parlament vërtetohet se ka një deputet demokrat të implikuar me krimin. Ndërsa në lidhje me përjashtimin e tij nga parlamenti për herë të dytë brenda një muaji, ai tha se është një censurë e fjalës së lirë.


Më poshtë deklaratat e forta të Sali Berishës në Tonight.


Berisha: Jap dorheqjen nëse në parlament ka demokratë të lidhur me kriminBerisha ripërsërit shprehjen që e përjashtoi nga parlamenti: Rama i ka thënë një ambasadori që kam vendosur për të qeverisur një kriminel sepse veriorët ashtu qeverisen.Berisha: Rama thyen rregullat e Parlamentit dhe rri si bodyguard i imi.Berisha: Qytetari dixhital më tregon se parcelat me kanabis në Kuç të Vlorës janë në pronësi të Koço Kokëdhimës.Berisha: Shqipëria ka tani më shumë parcela me kanabis se në 25 vitet e shkuara.Berisha: Jam pro legalizimit të mbjelljes së Kërpit por jo Kanabis SativësBerisha për pajisjen e përgjimit: Nga lëvizjet e kësaj pajisje lë të dyshohet se janë përgjuar edhe ambasadat e huajaBerisha: Tahiri mban përgjimet që ka bërë Rama për Metën për ta mbajtur peng kreun e ParlamentinBerisha tregon se kush e ka futur pajisjen e përgjimit në ShqipëriBerisha: Një televizion në Shqipëri ka video të tjera të ngjashme me atë të Shukriut por në këtë rast në rang më të lartë.Berisha pranon se kontrata me Hoktifin ka qenë me problemeBerisha: Politikat e Ramës kanë larguar flamurmbajtësit e Investimeve në ShqipëriBerisha: Rama me koncesionet në shëndetësi ka rritur borxhin me 7.3 miliard euroBerisha: Olsi Rama dhe Edi Rama kanë përvetësuar mijëra metra katrorë në aferën e stadiumitBerisha: Tenderi për stadiumin u fitua pa konkurs, tenderi i jashtëligjshëmBerisha: Kulla e stadiumit do të mbajë emrin e babait të Edi RamësBerisha: Nuk kam marrë kurrë informacion nga SHISH por vetëm nga qytetari dixhitalBerisha: Ndërkombëtarët po tentojnjë të afrojnë palët, për këtë fola me LuBerisha: Ekzistojnë shancet që reforma të miratohet brenda afateve të caktuara nga ndërkombëtarëtBerisha: Votimi dixhital, kusht i opozitës për miratimin e reformës në drejtësiBerisha: Ilir Meta është hilacakBerisha kundër miratimit të ligjit për martesat gayBerisha: Ndryshimi i kryetarit të Partisë Demokratike solli ndryshimin e gjenerataveBerisha: PD duhet të bëjë koalicionin më të gjërë të mundshëm që të vijë në pushtet