Modelja e njohur kosovare e cila jeton në Shtetet e Bashkuara, e ka nisur vitin pikërisht ashtu si edhe e mbylli; lakuriq! Vildane Zeneli tashmë identifikohet me pozat e saj provokuese, të cilat edhe kur nuk janë profesionale në studio, kanë po të njëjtin efekt. Megjithatë, kur Vildania pozon përpara aparatit fotografik, duket se impenjimi është maksimal, ndaj dhe fotot që u dhuron fansave, janë akoma edhe më të nxehta.Edhe ne diten e katet te vitit te ri nuk ka ndaluar. Ajo ka futur foto provokuese.