Vjedhja e automjeteve n Tiran sht shndruar n krimin m t shpesht pr ekspertt e policis t cilt prej m shum se dy vitesh kan ngritur nj struktur q heton pikrisht grupe dhe individ t caktuar. Pr her t par shefi i sektorit t vjedhjeve t automjeteve pran drejtoris Tiran, deklaron pr TV Klan tendencat e ksaj vepre si dhe prfshirjen e kontigjenteve kriminale q kryejn kto vjedhje. Bajrami thot se pr t parandaluar vjedhjet masive t automjeteve, kryesisht t marks Benz, duhet shum pun dhe prkushtim. Aq m shum kur grupet q inkriminohen n vjedhje veprojn kryesisht jasht Tirans. Nj problem sipas tij mbeten dhe pikat e servisit si dhe varrezat e automjeteve. Nj dit m par seksioni i vjedhjeve zbuloi nj grup prej katr personash q prmes Facebook dhe komunikimit n adresat e e-malit realizonin vjedhjen e makinave n kryeqytet.