Presidenti Ilir Meta poston në adresën e tij në facebook këtë mesazh: Mbrëmë në Vjenë, u ndjeva krenar nga shkëlqimi i artistëve tanë të mrekullueshem. Festuam së bashku me miq të shquar austriakë 105-Vjetorin e Pavarësisë dhe çeljen e vitit të kulturës shqiptaro-austriake!.


17 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)