Formacioni i Edi Martinit ka mundur 3 – 2 Sknderbeun n “Loro Borii” duke hedhur nj hap t rndsishm pr t’i shptuar rnies nga kategoria. Suksesi i ekipit shkodran ka qen edhe dshtimi i radhs at korar, t cilt mbyllin klasifikimin e Superligs. N ndeshjen tjetr e dits Kastrioti po barazon 1 – 1 me Apolonin. T premten Lai mundi 3 – 2 Flamurtarin. Java e 21 do t luaj takimet e mbetura n dieln dhe t hnn duke i ndar n katr dit sfidat.