Tre persona q u rrezikuan t mbyteshin mbrmjen e s diels n ujrat e nj lumi n afrsi t bazs detare t Pasha Limanit, u shptuan nga forcat e policis q ndrhyn n koh.

Burime zyrtare t policis lokale, bn t ditur se 3 shtetasit mes t cilve edhe drejtuesi i nj furgoni me t cilin udhtonin, u prfshin nga ujrat e lumit Izvor, n afrsi t bazs s Pasha Limanit, rreth 25 km larg qytetit t Vlors, duke rrezikuar t prfundonin n det.Ata po ktheheshin n drejtim t Vlors, por reshjet e shumta t shiut kishin shkaktuar daljen nga shtrati t ujrave t lumit, q kishte prmbytur edhe rrugn automobilistike.Kalimtar t rastit njoftuan policin, e cila ndrhyri n koh duke shptuar tre personat, mes t cilve drejtuesin e automjetit me targa t Vlors, 55 vjearin Adem Filaj, nga Mallakastra dhe dy bashkudhtart e tjer nga Librazhdi.