Vlore 6 shkurt 2015 NOAal- Kryebashkiaku i Vlores Shpetim Gjika eshte vene ne prangat e policisebr
br
Gjika u arrestua pak pas mesdites se sotme me urdher te Prokurorise qe mban firmen e Prokurorit Ramadan Troci i njejti qe urdheroi arrestimin e ish-Guvernatorit te Bankes se Shqiperise Ardian Fullanibr
br
Arrestimi i tij eshte bere nen akuzen e shperdorimit te detyres dhe ndertimit pa leje Akuza ndaj tij rendon per ndertimin e nje pallati 11-katesh i cili eshte ne ndertim e siperbr
br
Gjithashtu eshte vene ne pranga edhe Dorjana Sulaj shefe e urbanstikes ne Vlore dhe biznesmeni Artur Haxhi pronari i pallatit ne ndertimbr
br
Ky eshte rasti i dyte qe Shpetim Gjika akuzohet per shperdorim detyre pasi vetem ne fund te muajit nentor Gjykata e Tiranes e shpalli te pafajshem duke e zhveshur nga akuza per falsifikim dokumentashbr
br
Gjika akuzohej se kishte firmosur lejet dhe dokumentet e tjera te falsifikuara dhe qe jane provuar si te tilla gjate gjykimitaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal
Lajme te lidhuraGjykata e Tiranes shpeton nga burgu kryebashkiakun e Vlores - Gjika i pafajshem Prokuroria apelon vendimin Gjykata anashkaloi faktet 
PUBLICITET

lang enUS

p idlastbrbr