brbrNe vijim te operacioneve te njepasnjeshme per parandalimin e kultivimit te lendeve narkotike nga veriu ne jug vetem mengjesin e se martes policia ka arritur te asgjesoje mijera rrenje kanabis Ne fshatin Oshtime te Vlores nje sere domatesh ishte kthyer ne vend per kultivimin e droges Policia ka arritur te zbuloje rreth 5800 rrenje Lenda narkotike me lartesi 65 centimetra e mbjelle ne sera u gjet ne nje zone fare prane pyllit e vendosur ne kubike dhe gati per tu mbjelle ne toke Nderkohe policia ka vene ne pranga 54-vjecaren Shqiponja Kamberaj si dhe ka shpallur ne kerkim bashkeshortin Bujar Kamberaj si dhe dy djemte e tyre Helis dhe Enea Ne Shkoder policia ka asgjesuar 888 rrenje kanabis qe ishin kultivuar ne dy parcela ne fshatin e thelle malor te Shllakut Edhe ne komunen Nikel ne Kruje policia ka asgjesuar rreth 4220 bime narkotike Nderkohe policia po heton per identifikimin e personave pergjegjesbrbr
br