Vjedh bimë medicinale, zbulohet dhe ndalohet nga policia shtetasi Sefer Kanushi, 32 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë.


Shërbimet e Policisë së Delvinës në bashkëpunim me Prokurorinë e Sarandës, kanë bërë të mundur ndalimin e shtetasit Sefer Kanushi, i cili dyshohet të jetë autor i vjedhjes së një magazine në pronësi të shtetases P.Ç, Delvinë, më 18 Shtator 2018.


Nga hetimet dyshohet se shtetasi Sefer Kanushi ka vjedhur në këtë magazinë  bimë medicinale me qëllim për t’i shitur për përfitime personale  si dhe një sasi parash prej 1000 Euro.


Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 282 kilogramë bimë medicinale,  200.000 lekë të rinj. Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Vjedhja”.


11 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)