DURRS/ Asnj nga t shoqruarit e shumt nuk sht mbajtur n komisariat, ndrsa pistat e hetimit jan ende shum

Nuk ka ende asnj pist konkrete apo person t dyshuar pr vrasjen e dy netve m par n Katund Sukth, t Durrsit. Menjher pas vrasjes dhe n ort n vazhdim jan shoqruar n ambientet e Komisariatit t Policis s Durrsit 15 persona, ndrsa vijojn hetimet pr zbardhjen e ngjarjes ku mbeti i vdekur 38-vjeari Ardian ela, lindur dhe banues n Katund Sukth, me arsim t mesm. Paraprakisht po hetohet n lidhje me ndonj konflikt t mundshm a borxh q lidhej me punn e viktims si tregtar automjetesh t prdorura. Burime policore bn t ditur se ela nuk ka pasur precedent penal. Ekzekutimi i tij me arm zjarri automatike ndodhi rreth ors 22:30 t s marts n oborrin e shtpis s viktims. N vendin e ngjarjes shkuan shrbime t shumta policie dhe grupi hetimor kreu veprimet e para. Nga trsia e veprimeve hetimore t kryera rezulton se ky shtetas, gjat kohs q po hynte n banesn e tij, sht qlluar me arm zjarri nga persona ende t paidentifikuar. Deri n orn 10:00 t s mrkurs jan shoqruar n polici 15 persona, t cilt mund t ken dijeni pr ngjarjen apo autort e saj. Shoqrimi i tyre sht
pr t dhn sa m shum informacion mbi aktivitetin e els dhe ndonj konflikt t mundshm t tij me individ t ndryshm. Drejtoria e policis s qarkut njoftoi se vazhdon puna pr identifikimin e kapjen e autorit t ngjarjes, ndrsa kan nisur nga prokuroria hetimet pr vrasje me paramendim dhe mbajtje pa leje t armve dhe municioneve luftarake. Nga kqyrja e kufoms rezultoi se ai sht qlluar n afrsi, gj q i ka shkaktuar vdekjen e shpejt. N cilsin e provave materiale n vendngjarje u bllokuan gzhojat e fishekve t arms s prdorur n krim.
#