Pas atentatit me vdekje te dy vëllezërve Bilali sot në Shkodër, drejtuesi politik i PD në këtë qark, Flamur Noka ka reaguar në Facebook duke kërkuar që shteti të gjejë autorët.


Noka hedh akuza të forta në drejtim të Kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe policisë së Shkodrës që e quan me ironi institut statistikash, pasi veçse numëron kufomat në qytet dhe nuk zbardh ngjarjet kriminale.


Ai shkruan se me Me Edi Ramen ne pushtet, forca e krimit është me e madhe se forca e ligjit.


Duke ironizuar policinë e Lleshajt, ai i kujton Ramës ti sqarojë shqiptarëve se çfarë po bëhet me 4 klanet kriminale që Ambasadori i SHBA citoi me zë dhe me figurë.


POSTIMI I FLAMUR NOKËS:


Shkodra sot u zgjua nen pushtetin e krimit. Terrori dhe krimi ne ate qytet sundon po aq kohe sa sundon dhe Rilindja .Policia e Lleshit eshte kthyer thjesht ne institut statistikash qe vetem numron te vraret.


Shkodra dhe gjithe Shqiperia ka kohe qe po digjet e Edi Rama nga Ertv-te e tij cdo dite vec del e krihet.Shqiptaret si kurre ndonjehere te ngerthyer nga pushteti i varferise , Iluzionisti psiqikne krye te pushtetit ju tregon se jetojne ne parajsen 3D te projektuar ne imagjinaten e psiqikes se tij.Shqiperia e ngerthyer nga kthetrat e krimit ne cdo qytet ku vrasjet, vjedhjet, rrembimet e djegjet dhe terrori jane bere si ushqimi i perditshem per qytetaret ,Iluzionisti psiqik nga Ertv e tij ju tregon ne 3D se policia e lleshit eshte ajo qe duam dhe eshte me e arrira ne histori, pavaresisht se eshte e kriminalizuar deri ne palce dhe ja ka dorezuar pushtetin bandave , .


Iluzionisti psiqik 3D ne Ertv -te e tij reklamon policine e lleshit si europiane pavaresisht se policia e lleshit nuk ka busull orientimi ligjin por krimin e organizuar.. pavaresisht se nga policia qe luftonte drogen dhe trafikun e saj sot policia e lleshit eshte kultivuesja ,magazinuesja dhe trafikuesja e saj ,pavaresisht se funksionon si cetat e banditeve dikur qe burgos ,dhunon terrorizon dhe plackit qytetaret jo per te mbrojtu ligjin e shtetin por karriget e bandes se pushtetit.


Iluzionisti psikqik 3D duhet tju thote shqiptareve sot se ku jane 4 klanet kriminale qe Ambasadori i SHBA citoi me ze dhe me figure??


Cfare po behet me ata nga shteti i Lleshit e policia e Lleshit??Ku jane 40 familjet kriminale qe po Ambasadori i SHBA artikuloi se duhet te ishin objekt i punes se shtetit te Lleshit e policise Leshit??


Pse Iluzionisti psiqik 3D operacionin Forca e Ligjite pushoi se funksionuari akoma pa nisur mire ???


Kush e detyroi ta ndaloje dhe pse nga Lushnja deklaroi qe nuk goditet shtepia jote me gure !???


Me Edi Ramen forca e krimit eshte me e madhe se forca e ligjit.. Shkarkime apo qarkulkime zyrtaresh a zyrtarucesh nuk i hedhin dot me hi syve te shqiptarve .Koha eshte te shkarkohet e keqja e madhe e ketij vendi..Rama ikE keqja qe i rendon Shqiperise ka nje si ka nje emer dhe quhet Edi Rama.Rama ik..Duhet larguar me cdo kusht e me cdo cmim ai dhe sekti kriminal i Rilindjes qe Shqiperia te mund te marre fryme lirisht. Rama ik


Sot eshte koha qe shqiptaret duhet ti dalin zot vetes dhe vendit te tyre.Rama ik .Sot shqiptaret duhet te ngrihen e te mbrojne veten ardhmerine e femijeve te tyre.Rama ik..Rama ik