Nga Express më 24 janar 2011 në ora 09:44

Të shtunën janë zhvilluar plot ndeshje, të cilat kanë qenë të ekuilibruara. Washington e mposhti me vështirësi Bostonin në një ndeshje ekuilibruese.Edhe përballja ndërmjet Detroit dhe Phoenix ishte mjaft interesante me fitues Pistons.Gjermani Dirk Nowitzki ia siguroi fitoren Dallasit në shtëpi të Nets, ndërsa pozitivë ishin edhe Orlando, Chicago, Clippers, Atlanta, Detroit, Portland, Philadelphia e Memphis.Washington-Boston 85-83

Washington: Lewis 18

Boston: Garnett 17Houston-Orlando 104-118

Houston: Budinger 19

Orlando: Howard 22Chicago-Cleveland 92-79

Chicago: Rose 24

Cleveland: Jamison 31New Jersey-Dallas 86-87

New Jersey: Lopez 24

Dallas: Nowitzki 23L.A. Clippers-Golden State 113-109

L.A. Clippers: Griffin 30

Golden State: Curry 32Charlotte-Atlanta 87-103

Charlotte: Augustin 20

Atlanta: Johnson 32Milwaukee-Memphis 81-94

Milwaukee: Boykins 23

Memphis: Gasol 24Philadelphia-Utah 96-85

Philadelphia: Iguodala 22

Utah: Williams 20Portland-Indiana 97-92

Portland: Aldridge 25

Indiana: Granger 24Detroit-Phoenix 75-74

Detroit: Prince 17

Phoenix: Nash 14New Orleans-San Antonio 96-72

New Orleans: West 18

San Antonio: Splitter 11Miami-Toronto 120-103

Miami: James 38

Toronto: DeRozan 30Oklahoma City-New York 101-98

Oklahoma City: Durant 30

New York: Gallinari 23