Pas elozheve t presidentit Obama i cili e prshkruajti nj “supergolfist”, faljes s bashkshortes dhe vendimit pr t’iu rikthyer srish sportit, duket se Tiger Woods do t vazhdoj pr nj koh t gjat t persekutohet prej “fantazmave t s shkuars”.

Kthimi n normalitet nuk duket shum i thjesht pr kampionin amerikan t golfit. Kt hre ish dashura e tij e fundit dhe ish aktorja e flimave “hard”, Veronica Siwik Daniels, e njohur me pseudonimin Joslyn James, ka vendosur publikimin e mesazheve intime q Woods i ka drguar gjat periudhs s lidhjes s tyre t fsheht.

32 vjecarja n fakt ka publikuar 122 mesazhe n nj adres interneti hapur nga vet ajo, mesazhe kto t shkembyera nga 30 korriku deri m 4 tetor t 2009-s. Pjesa m e madhe e mesazheve jan me prmbajtje t fort erotike, ndersa pjesa tjetr udhezime q Tiger i dergonte “dashuris s tij t fsheht” se si t arrinte n hotel pa u vn re.

Vet Siwik Daniels specifikon se n t vrtet marrdhnia e saj intime me Tiger ka zgjatur m shum se 3 vjet, si dhe ka premtuar publikimin e mbi 1 mij mesazheve t tjera ne ditt n vijim.