Chelsea dhe Manchester City jane dy skuadrat angleze qe synojne t’i marrin mesfushorin spanjoll Xabi Alonso skuadres se Liverpool.

“Daily Mail” shkruan se agjentet e dy skuadrave kane hyre ne gare, duke pare se Real Madrid ishte shume afer lojtarit spanjoll, i cili ka nje kontrate qe e lidh me “The Reds” deri ne vitin 2012.

Shpesh here Xabi Alonso ka shprehur deshiren per t’u bashkuar me Real Madrid ne Spanje dhe kete deshire mund t’ia plotesoje Florentino Perez nese paguan me shume se 40 milione euro te kerkuara nga Rafael Benitez.