Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri akuzon kryeministrin Edi Rama se po fsheh pamjet e kamerave të Fushë-Krujës. Sipas Strazimirit, për të mbrojtur anëtarët politikë të bandës së Fushë Krujës, Edi Rama mashtroi publikisht kur deklaroi se skandali u publikua fillimisht nga vetë Taulant Balla.


Deklarata e PD-së


Edi Rama vazhdon të heshtë, sepse nuk guxon të thotë të vërtetën e pranisë së Taulant Ballës, Artur Bushit dhe Rrahman Rrajës në Policinë e Fushë Krujës më 21 Korrik.


Në praninë e tyre, nënkomisar Emiljano Nuhu dëshmoi se u kërcënua me pistoletë në kokë brenda Stacionit të Policisë së Fushë Krujës, që të ndalte përballjen me ligjin të djalit përdhunues të deputetit të Edi Ramës.


Për të mbrojtur anëtarët politikë të bandës së Fushë Krujës, Edi Rama mashtroi publikisht, kur deklaroi se skandali u publikua fillimisht nga vetë Taulant Balla e jo nga intervista/denoncim e policit Emiljano Nuhu, të ndjekur këmba-këmbës nga banda.


Në këto 11 ditë makineria e tij e propagandës shpiku 4 alibi për Taulant Ballën, që nga inaugurimet deri tek dalja për peshk ditën e 21 Korrikut, por pengut të krimit, Edi Rama, ia ka mbyllur gojën një pyetje fare e thjeshtë:


Çfarë tregojnë kamerat e Stacionit të Policisë së Fushë Krujës. Pse hesht Edi Rama prej 11 ditësh për përmbajtjen e pamjeve të 21 Korrikut, që tregojnë kush ka hyrë e kush ka dalë nga zyrën e oficerit të policisë Emiljano Nuhu?


Kush po e detyron Kryeministrin tonë gojështhurur të bëjë rolin e memecit? Në Stacionin e Policisë së Fushë Krujës, i cili hidhet në erë me tritol 1 ditë po, 1 dite jo, janë të paktën 8 kamera që funksionojnë 24 orë në ditë.


Qytetarët e dinë se nëse dëshmia e nënkomisar Nuhut do të ishte e pavërtetë, pamjet e 21 Korrikut pa Taulant Ballë në Fushë Krujë, do të ishin të kudogjendura. Derisa Edi Ramës ti vijë goja, nuk do ti ndahemi këmba këmbës këtij  horri!


6 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)