brbrNje dite pas masakres ne bulevardin Zogu i Pare ne kryeqytet ku humben jeten tre persona policia e kryeqytetit ka arritur te zbardhe detaje te reja mbi ngjarjen ndersa ka publikuar edhe fotot e te ekzekutuarve Ndjekja e Mentor Lufit dhe Gerti Goxhajt nga dy atentatoret kishte nisur disa dite me pare Shtetasi italian Salvatore Letizia dhe Besnik Sulku kishin studiuar ne imtesi levizjet e shenjestrave te tyre duke i ndjekur ato nga larg me nje motor Skuter Te merkure ata i zune prite Mentor Lufit dhe Gerti Goxhajt qe ishin ulur ne nje lokal prane fakultetit te Shkencave te Natyres Sapo ata jane ngritur dhe kane hipur ne makine atentatoret i kane prere rrugen duke i qelluar me pistolete Por Fufi dhe Goxhaj ishin te shoqeruar nga nje makine e dyte e dy niperve te Mentorit Markeljan Doci dhe Klevis Doci Markeljani ka qelluar mbi Besnik Sulkun ndersa italiani qe dyshohej se ishte vrases me pagese arriti ti shpetonte plumbave duke u fshehur pas nje pallati Policia arrestoi brenda pak minutave shtetasin italian si dhe sekuestroi si prova materiale motorin dhe nje pistolete te tipit 8220Glock8221 e perdorur nga Salvatore Leticia Nga hetimet e deritanishme rezulton se masakra e te merkures e ka zanafillen ne nje konflikt te hershem per shkak te pazareve te droges ne Holande Ne janar te ketij viti Ne Rotterdam u vra vellai i Besnikut Ilirjan Sulku Sipas autoriteteve holandeze viktima ngiste nje automjet tip smart kur u qellua nga dritarja anesore me plumb ne koke Ekzekutimi mafioz mbeti pa autor nderkohe qe policia mundi te gjente vetem armen e krimit Nderkohe ne Tirane me hetimin e vrasjeve eshte angazhuar Prokuroria e Krimeve te Renda Nga te dhenat e deritanishme ka dyshime se kemi te bejme me nje grup te strukturuar kriminal kjo edhe nga informacionet e marra ne lidhje me shtetasin italian i cili njihet si nje person me precedent ne disa vende te rajonitbrbr
br