brbrKjo eshte makina me te cilen dyshohet se kane levizur grabitesit e bankes pasi braktisen makinen e sigurise shte nje mjet Volsvagen tip Cady vit prodhimi 2003 Hetuesit ende nuk kane te dhena per targat por vetem keto karakteristika si dhe xhamat e veshur me reklama Nderkohe qe prej se premtes forca te shumta policie kane krehur gjithe zonen nga mendohet se kane kaluar grabitesit por deri tani nuk ka asnje emer te dyshuari Sipas policise shuma e grabitur eshte rreth 300 mije euro ndersa nga te dhenat e para dyshohet se autoret kane patur bashkepunim edhe brenda bankes dhe per kete arsye jane ndaluar edhe gjashte punonjesit e sigurise Ngjarja ndodhi mesditen e se premtes ne nje zonat me te populluara te kryeqytetit Nga video e kamerave te sigurise te sekuestruara shihet qarte se grabitja ka qene e mireorganizuar Kamerat kane fiksuar daljen e grabitesve me parate Ata kane kapuce ne koke ndersa dy prej tyre mbajne canta sportive Ne nje moment ata marrin dhe nje tjeter cante rojes i cili eshte ne ambientet e jashtme nderkohe qe duket se kane veshtiresi ne transportin e lekeve te grabitur Sipas policise te dyshuarit kane kercenuar punonjesin e sigurise i cili do te bente shoqerimin e parave dhe i kane marre automjetin e bankes duke u larguar ne drejtim te rruges Siri Kodra Ne afersi te shinave te trenit te dyshuarit braktisen makinen e bankes ndersa nga te dhenat e policise ata jane ndihmuar nga nje tjeter automjet tip Volsvagen Hetuesit dyshojne se nje person i 4 ka ndihmuar grabitesit te largohen pasi levizja e parave ne kembe eshte mjaft e veshtire Edhe pse nuk ka te dhena mbi personin tjeter te perfshire ne grabitje policia ka vetem llojin e automjetitbrbr
br