Lista e kandidatëve të Partisë Demokratike

Qarku Tiranë

1. Sali Berisha

2. Aldo Bumci

3. Rajmonda Bulku

4. Majlinda Bregu

5. Gerti Bogdani

6. Bujar Nishani

7. Gent Strazimiri

8. Florion Mima

9. Ilir Rusali

10. Myqerem Tafaj

11. Luan Skuqi

12. Tritan Shehu

13. Viktor Gumi

14. Arben Imami

15. Lajla Pernaska

16. Vath Tabaku

17. Jorida Tabaku

18. Edit Harxhi

19. Altin Ndroqi

20. Kastriot Sulko

21. Galip Ramadhi

22. Taulant Bino

23. Ermal Domi

24. Gjergj Bojaxhi

25. Indrit Fortuzi

26 Arben Qirjako

27. Ferdinand Shehu

28. Jera Kruja

29. Arta Sakja

30. Migena Reci

31. Keltis Kruja

32. Ylber Vata



Qarku Lezhë

1. Edi Paloka

2. Mark Marku

3. Paulina Hoti

4. Gjoke Vuksani

5. Gjovalin Prenga

6. Zef Gjoka

7. Margarita Trashaj



Qarku Vlorë

1. Astrit Patozi

2. Ardian Kollozi

3. Leonard Demi

4. Kreshnik Cipi

5. Kosta Barka

6. Laureta Bejkosala

7. Bujar Leskaj

8. Glori Husi

9. Nexhmije Xhuveli

10. Agro Gjini

11. Elsa Gjini

12. Lorena Imeri



Qarku Gjrokastër

1. Genc Ruli

2. Spiro Ksera

3. Arben Culli

4. Teuta Kalemi

5. Pellumb Pecani



Qarku Berat

1. Genc Pollo

2. Mehmet Xheka

3. Lefter Maliqi

4. Thoma Rumnici

5. Bujar Hoxha

6. Miranda Haxhia

7. Dhori Kule

8. Edi Poni



Qarku Dibër

1. Jemin Gjana

2. Sherefedin Shehu

3. Bedri Hoxha

4. Selami Xhepa

5. Mirjana Bulku

6. Idriz Xhumara



Qarku Kukës

1. Flamur Noka

2. Besnik Dusha

3. Fatos Hoxha

4. Evelina Koldashi



Qarku Durrës

1. Ferdinand Xhaferri

2. Albana Vokshi

3. Gazmend Oketa

4. Ylli Lama

5. Osman Metalla

6. Eduart Halimi

7. Igli Cara

8. Ndricim Babasi

9. Sami Gjergji

10. Liljana Kola

11. Eglantina Bekteshi

12. Dardan Domi

13. Besa Qesja



Qarku Fier

1. Sokol Olldashi

2. Ilir Bano

3. Mesila Doda

4. Enkelejd Alibeaj

5. Vasillaq Ngresi

6. Fatos Beja

7. Enno Bozdo

8 Blerim Koreshi

9. Ramadan Krasniqi

10. Ferdinand Murati

11. Daut Sulaj

12. Vasilika Hysi

13. Majlinda Verria

14. Stravri Ristani

15. Nevila Bami

16. Suzana Numani



Qarku Korçë

1. Ridvan Bode

2. Gjergji Papa

3. Ledina Ajolli

4. Edmond Spaho

5. Fatbardh Kadilli

6. Ismail Hoxha

7. Elfrida Zefi

8. Jonela Spaho

9. Eduart Ypi

10. Alfred Gega

11. Niko Dudo

12. Zinet Shaholli



Qarku Elbasan

1. Lulzim Basha

2. Ardian Turku

3. Adriana Gjoni

4. Rrahim Cota

5. Dashnor Sula

6. Luciano Boci

7. Sybi Hida

8. Aurel Bylykbashi

9. Bexhet Uruci

10. Mimoza Hasekiu

11. Blerina Copja

12. Erind Bakalli

13. Valdete Kongoli

14. Qamil Dika



Qarku Shkodër

1. Jozefina Topalli

2. Astrit Bushati

3. Arenca Trashani

4. Gezim Dibra

5. Gjok Uldedaj

6. Paulin Sterkaj

7. Ndue Paluca

8. Xhovalin Cuni

9. Ramiz Cobaj

10. Shpresa Tepelia

11. Fatbardh Spahia







Lista e kandidatëve të Partisë Socialiste



Qarku Tiranë

1. Vasilika Hysi

2. Besnik Baraj

3. Kastriot Islami

4. Saimir Tahiri

5. Fatmir Xhafaj

6. Andis Harasani

7. Ditmir Bushati

8. Eglantina Gjermeni

9. Namik Hamza Dokle

10. Enkelejda Shkreli

11. Eduard Shalsi

12. Xhemal Qefalia

13. Dashamir Peza

14. Ilir Gjoni

15. Artan Gaçi

16. Auron Tare

17. Elisa Spiropali

18. Artan Lame

19. Sefer Dervishi

20. Bledar Çuçi

21. Ibrahim Kalemi

22. Shpëtim Cami

23. Naim Asllani

24. Mehmet Hasalami

25. Diana Ndrenika

26. Sokol Kraja

27. Sulë Cara

28. Gerta Lubonja

29. Ilirjan Mihali

30. Bledar Doracaj

31. Gert Janaqi

32. Abdyl Sarja



Qarku Berat

1. Erion Brace

2. Fidel Ylli

3. Ermonela Velaj

4. Marko Bello

5. Eduard Bejko

6. Selman Hodaj

7. Anila Agalliu

8. Valbona Zylyftari



Qarku Dibër

1. Sadri Abazi

2. Qemal Minxhozi

3. Ylli Manjani

4. Ulsi Manja

5. Hamdie Beqiri

6. Adelina Farrici



Qarku Durrës

1. Blendi Klosi

2. Rudina Seseri

3. Hazir Gashi

4. Gazmir Bizhga

5. Klodiana Spahiu

6. Gjon Bardhi

7. Edison Konomi

8. Ali Dobroshi

9. Ismail Dani

10. Gazmend Kabashi

11. Rolant Xhelilaj

12. Ledion Lako

13. Gëzim Agasi





Qarku Elbasan



1. Valentina Leskaj

2. Ilir Bejtja

3. Shegush Ligori

4. Taulant Balla

5. Damian Gjiknuri

6. Agim Leka

7. Skënder Hasa

8. Kastriot Belshi

9. Arben Kamani

10. Isa Qatja

11. Astrit Halili

12. Bukurosh Maci

13. Ndriçim Hysa

14. Luljeta Dollani



Qarku Fier

1. Gramoz Ruçi

2. Ermelinda Meksi

3. Albert Çaçi

4. Fatos Tushe

5. Armando Subashi

6. Bashkim Fino

7. Ervin Koçi

8. Arben Çuko

9. Piro Lutaj

10. Arion Muçaj

11. Anduel Xhindi

12. Bujar Çela

13. Alma Bejtaj

14. Gentian Nushi

15. Pajtim Isufaj

16. Fredi Kokoneshi



Qarku Gjirokastër

1. Arta Dade

2. Vangjel Tavo

3. Ethem Ruka

4. Elvira Shapllo

5. Kristaq Kristani



Qarku Korçë



1. Ben Blushi

2. Pandeli Majko

3. Mimi Kodheli

4. Alfred Dalipi

5. Arben Ahmetaj

6. Olta Xhacka

7. Irena Kallco

8. Arben Rroko

9. Demir Agastra

10. Bashkim Hazisllari

11. Tatiana Selenica

12. Ilir Xhakolli



Qarku Kukës

1. Asllan Dogjani

2. Fatmir Hoxhaj

3. Rexhep Ukperaj

4. Tatiana Kerxhaliu



Qarku Lezhë



1. Gjok Jaku

2. Gjovalin Kadeli

3. Armando Prenga

4. Ndrec Deda

5. Dave Gjoka

6. Manushaqe Kuli

7. Fran Marku



Qarku Shkodër



1. Ilir Beqja

2. Tom Doshi

3. Ndue Kola

4. Astrit Beci

5. Paulina Hoxha

6. Helidon Bele

7. Nikolin Dedvukaj

8. Falma Fshazi

9. Agim Shimaj

10. Luan Heta

11. Arta Gjonaj



Qarku Vlorë



1. Arben Isaraj

2. Luiza Xhuvani

3. Arben Malaj

4. Shpetim Idrizi

5. Eltar Deda

6. Fatmir Toçi

7. Kosta Barjaba

8. Mira Shehu

9. Gëzim Tushi

10. Rajmonda Gjoni

11. Edmond Leka

12. Valbona Derhemi



Lista e kandidatëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim



Qarku Tiranë

1. Ilir Meta

2. Pellumb Xhufi

3. Erisa Xhixho

4. Ilir Dashi

5. Roland Celmeta

6. Shezai Rokaj

7. Luan Rama

8. Idajet Xeka

9. Matilda Merxhani

10. Sokol Dervishaj

11. Hasan Hoxha

12. Viron Bezhani

13. Pellumb Pipero

14. Edmond Hoxha

15. Pjeter Dema

16. Flamur Hysi

17. Alma Dyrmishi

18. Fatos Xhediku

19. Vjollca Lubonja

20. Alfred Bakalli

21. Mira Hoxha

22. Arben Terpollari

23. Endrit Braimllari

24. Agim Picaku

25. Saimir Ivziku

26. Ana Misha

27. Lutfi Lami

28. Maksim Lulo

29. Elona Guri

30. Kozeta Bracja

31. Rasim Allushi

32. Anila Feka



Qarku Vlorë

1. Shkelqim Selami

2. Besjan Pesha

3. Gjergji Mano

4. Besnik Elezi

5. Harilla Thanasko

6. Valbona Anagnosti

7. Entela Rushiti

8. Pellumb Jaupaj

9. Pullumb Qerimi

10. Natasha Koka

11. Bujar Allushi

12. Diana Murati



Qarku Kukës

1. Zef Cupi

2. Qemal Elezi

3. Erina Palushi

4. Hydajet Ponari



Qarku Shkodër

1. Sokol Axhemi

2. Sait Fishta

3. Nora Malaj

4. Sajmira Laci

5. Sytki Ndrecaj

6. Ndrek Rukaj

7. Vjollca Vucini

8. Bledar Bashi

9. Merion Rexha

10.Ylljon Hasanaj

11.Mark Ndou



Qarku Korçë

1. Petrit Vasili

2. Mishel Papakozma

3. Ilir Medini

4. Zamir Demiraj

5. Tomor Azis

6. Mirjeta Shkullaku

7. Jorida Romacka

8. Sami Muka

9. Robert Cekici

10.Mirela Kinolli

11.Ilir Palla

12.Aurora Bica



Qarku Elbasan

1. Bujar Kllogjri

2. Pjerin Xhuvani

3. Enver Roshi

4. Rexhep Bica

5. Hamit Cota

6. Mimoza Trimi

7. Astrit Xhelili

8. Zenun Bullari

9. Dashamir Xhika

10.Zhaneta Cerma

11.Bledi Koci

12.Ardiana Kasa

13.Rovena Domi

14.Suela Sulkja



Qarku Dibër

1.Monika Kryemadhi

2.Agim Hysa

3.Ilir Balla

4.Bajram Krashi

5.Nazmi Kaja

6. Lutfije Meta



Qarku Fier

1.Dritan Prifti

2.Spartak Braho

3.Bujar Hasaj

4.Rudina Jupe

5.Angjelina Kola

7.Frederik Cuko

8.Vladimir Hajdari

9.Ervin Muskaj

10.Gezim Shahini

11. Luljeta Bregasi

12.Bahrie Cela

13.Bardhyl Faskaj

14. Etleva Haka

15.Nikollaq Lena

16.Ysni Bogdani

17.Agim Maci



Qarku Berat

1.Nasip Naco

2. Gledjon Rehovica

3.Valbona Papa

4.Tomor Kapllani

5.Sadik Muka

6.Abdulla Xhemo

7.Kujtim Pelivani

8.Taulant Brehamaj



Qarku Durrës

1.Lefter Koka

2. Artur Zheji

3.Agim Xheka

4.Bujar Dhima

5. Edlira Shemsi

6.Flutura Kona

7.Ermion Arapi

8. Andi Shahini

9. Kontjana Kuci

10.Adelina Hysa

11. Edmond Isaku

12. Adriatik Mukaj

13.Ilir Memko



Qarku Lezhë

1.Gjovalin Bushi

2. Pashko Smaci

3.Sabaete Hidri

4.Aleksander Perkeqi

5. Loreta Pali

6. Anita Jaku

7.Drane Kola

8.Qarku Gjirokastër

9.Luan Memushi

10.Genci Sinojmeri

11.Mirela Meko

12.Aleksandri Pesha

13.Dritan Shehaj





Lista e kandidatëve e partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar



Qarku Tiranë

1. Aleksander Meksi

2. Dashamir Shehi

3. Aferdita Numani

4. Ardian Maci

5. Edlira Bitincka

6. Fatos Fortuzi

7. Petrit Murra

8. Gerta Gixhari

9. Seit Hoxha

10. Shkelqim Bode

11. Mimoza Gjonbocari

12. Luan Hoxha

13. Mario Veizaj

14. Fatmira Kosta

15. Enrik Villa

16. Ledia Kashahu

17. Gazmend Muka

18. Zace Islami

19. Luljeta Como

20. Cajup Noga



Qarku Durrës

1. Agim Toro

2. Hasan Vrapi

3. Manila Selimi



Qarku Fier

1. Ibrahim Morina

2. Faslli Siqeca

3. Eranda Murataj



Qarku Shkodër

1. Gilman Bakalli

2. Ferdi Fani

3. Naxhie Bako



Qarku Vlorë

1. Gezim Bocari

2. Osmen Hitaj

3. Lindita Bejkosalaj



Qarku Korçë

1. Koco Bode

2. Artur Take

3. Delina Villa



Qarku Berat

1. Edmond Shyti

2. Mirel Starova

3. Valbona Qojle



Qarku Lezhë

1. Teuta Sulaj

2. Bashkim Cara

3. Fatmira Xhetani



Qarku Dibër

1. Agim Cani

2. Mimoza Bucpapaj



Qarku Elbasan

1. Ndricim Allaj

2. Denada Kristo

3. Milita Tupi

4. Mehmet Ymeraj



Qarku Gjirokastër

1. Sokol Halili

2. Marenglen Koçi





Qarku Kukës

1. Hajdin Zyberaj

2. Zenun Meshi

3. Elida Vakaj



Lista e kandidatëve të G99



Qarku Tiranë

1. Erion Veliaj

2. Arbjan Mazniku

3. Juliana Hoxha

4. Bardhylka Kospiri

5. Jetona Myteveli

6. Ols Abazi

7. Mentor Mosho

8. Ened Mato

9. Silvana Xheka

10. Gjergji Trola

11. Taulant Tusha

12. Alketa Berzani

13. Dritan Subashi

14. Gjergji Gace

15. Astrit Alushi

16. Alban Bengasi

17. Leonard Bishtaja

18. Kostandina Keruti

19. Artan Greva

20. Sokol Xhunga

21. Erion Kurti

22. Andi Pogaçi

23. Denis Prifti

24. Enejda Sheku

25. Migena Jance

26. Jola Foto

27. Rudina Berani

28. Joniada Hito

29. Saimir Qejalliu

30. Remir Gjoligaj

31. Qemal Saraci

32. Endri Gjata



Qarku Berat

1. Erion Veliaj

2. Pilo Keri

3. Alba Cela

4. Gezim Plaku

5. Mirela Tushaj

6. Zoi Bardhi

7. Teuta Shkembi

8. Blenard Spaho



Qarku Dibër

1. Erion Veliaj

2. Sakip Lata

3. Artemisa Thaci

4. Anila Gani Shehu

5. Ermal Cara

6. Alfred Grosha



Qarku Durrës

1. Erion Veliaj

2. Milva Ekonomi

3. Etjen Xhafaj

4. Eduart Shota

5. Arlind Vata

6. Marsida Virioni

7. Klodjan Kapiti

8. Valmira Greca

9. Dorian Hatibi

10. Leka Filto

11. Eftali Koci

12. Anisa Rrutja

13. Clirim Duro



Qarku Elbasan

1. Erion Veliaj

2. Genti Elezi

3. Bujar Alliu

4. Adela Kocaj

5. Alfons Mata

6. Dritan Pisha

7. Benita Kereku

8. Rozeta Haxhiymeri

9. Enkeleda Kollarja

10. Marsela Kurila

11. Julian Senija

12. Elton Elezi

13. Adi Cepa

14. Lorenc Zani



Qarku Fier

1. Erion Veliaj

2. Eduart Hashorva

3. Denis Xoxa

4. Erinda Shah

5. Valbona Seranaj

6. Xhevaire Dulja

7. Eriselda Rista

8. Ervin Prifti

9. Viola Pogace

10. Thanas Dinaku

11. Urjona Gallani

12. Saimir Osmani

13. Gertan Bilero

14. Oltion Koreshi

15. Artian Kocaj

16. Gentian Lengu



Qarku Gjirokastër

1. Erion Veliaj

2. Orgen Hasanbega

3. Alketa Qendro Skendaj

4. Bagent Bega

5. Suela Rizaj



Qarku Korçë

1. Erion Veliaj

2. Maklen Misha

3. Matilda Manellari

4. Marsela Gozhdari

5. Jofiel Koco

6. Edvin Lamce

7. Eriona Lale

8. Llamvi Stavre

9. Klodis Ikonomi

10. Elizeta Vando

11. Enlen Grazhdani

12. Zhenika Loli



Qarku Kukës

1. Erion Veliaj

2. Ukshin Morina

3. Trendafile Rada

4. Agron Lleshi



Qarku Lezhë

1. Erion Veliaj

2. Plarent Ndreca

3. Altin Jaku

4. Besarta Dika

5. Ardiana Huba

6. Atlant Picaku

7. Aisel Shelegu



Qarku Shkodër

1. Erion Veliaj

2. Roland Ilia

3. Marinela Lika

4. Besmir Vukaj

5. Diana Marku

6. Egesta Kavaja

7. Elvis Shimaj

8. Arbis Vjerdha

9. Beta Sokoli

10. Fatjon Nikolli

11. Everest Kapllaj



Qarku Vlorë

1. Erion Veliaj

2. Genci Kojdheli

3. Florjana Koka

4. Armando Lagji

5. Romina Sopiqoti

6. Eglantina Ajdini

7. Edi Tozaj

8. Silvana Islamaj

9. Altin Ballaj

10. Valvona Kordha

11. Nevila Xoxa

12. Bledar Vrushi