ASA (Albania Sport Agency)- Disfate e paparishikuar e Barcelones ne ndeshjen e luajtur mbreme me Villarreal 2-0, humbje e cila i'a rrezikon tani me poziten e pare ne tabele mirepo edhe e ben premier ligen akoma me terheqese per te shikuar. Ne Angli Chelsea ndahet me barazim 0-0 me Newcastle dhe nuk arriti qe te shfrytezon gabimin e Manchester U.
Pervec Inter-it qe festoi titullin dje, kete gje e beni edhe Celtic ne kampionatin Skocez.

Villarreal 2-0 Barcelona


Sevilla 4-1 Athletic B.


Zaragoza 2-0 Celta


Recreativo 4-2 Racing


Espanyol 2-1 BetisNewcastle 0-0 ChelseaPorto 3-1 Belenenses


Ajax 5-2 Sparta


Kilmarnock 1-2 Celtic