Një banesë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen Nr 1, Durrës. Policia raporton se rreth orës 08:45 ka rënë zjarr në katin e katërt të një pallati, në banesën e shtetases F.C., 80 vjeçe.


E moshuara ka pësuar dëmtime të lehta dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.  Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe zjarrëfikses , që po punojnë për shuarjen e zjarrit. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.


Gazeta Shqip