Nje zjarr ka rene sot ne nenstacionin elektrik prane ish-Uzines se Autotraktoreve ne Shkoze, duke shkaktuar nderprerje te energjise ne disa zona te Tiranes.

Operatori i Sistemit te Shperndarjes ka njoftuar se pa energji jane Ruga e Elbasanit, zona e Ali Demit, Qyteti Studenti, Shkoza dhe zona e Porcelanit.

Zjarrfikesit kane mberritur ne vendin e ngjarjes dhe po punojne per shuarjen e flakeve. Ende jane te paqarta shkaqet, qe cuan ne renien e zjarrit.