Ne Luzerne Zvicra nje tjeter pjesemarres ne kupen e botes mundi 2 me 0 ne shtepi Perune ne nje takim miqesor ku kane luajtur ne total 5 lojtare me origjine shqiptare Xhaka Mehmedi Behrami Xhemaili dhe Shaqiri Rezultati ne kete takim u zhbllokua ne minuten e 78 nga Lihtshtainer por mbrojtesi i Juventusit ishte i pafat pasi u demtua duke trembur jo pak trajnerin Hitceld Per te dyfishuar rezultatin mendoi Xherdan Shaqiri ne minuten e 84br