Skuadra më e madhe e futbollit në Kosovë, Fc Prishtina, ka zbuluar listën e lojtarëve për sezonin e ri që nisë nesër.

Skuadra nga kryeqyteti në xhiron e parë, do të jetë nikoqir i kampionëve të Feronikelit.
Ajo që vërehet në listën e lojtarëve për sezonin e ri, është mungesa e portieri Kushtrim Mushica.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Siç mëson Indeksonline, portieri Mushica dhe skuadra e Prishtinës, i kanë ndarë rrugët gjatë ditës së sotme.

Tani Mushicës i mbetet të gjejë skuadër të re.


Lista e lojtarëve për sezonin 2015/2016:
Portier:
1. Alban Muqiqi, 12. Visar Bekaj
Mbrojtës:
2. Armend Thaqi, 3. Veton Kabashi, 4. Leutrim Beqiri, 5. Akil Makolli, 19. Milos Milovic, 21. Liridon Kukaj (zevendeskapiten), 22. Perparim Islami, 30. Ardian Ismajli, 34. Agon Xhaka.
Mesfushorë:
6. Daesung Park, 7. Granit Begolli, 8. Bashkim Shala, 10. Gentrit Begolli, 14. Endrit Krasniqi, 15. Petrit Osmani, 16. Atdhe Grajqevci, 17. Lorik Boshnjaku, 18. Qendrim Jahaj, 20. Driton Krasniqi (kapiten), 24. Qendrim Sejdiu, 25. Ardi Basha, 27. Durim Gashi.
Sulmues:
9. Shend Kelmendi, 11. Labinot Osmani, 32. Elhami Berisha, 33. Byung Jun Cho.

Kryetrajner: Ramiz Krasniqi.
Ndihmestrajner: Fadil Berisha, Ali Osmani.

Trajner i portierëve: Ahmet Beselica.

Fisioterapeut: Alban Llumnica.