Bayern Munchen e ka zyrtarizuar para pak minutash marrëveshjen me Xabi Alonson. Faqja e Bayern në Twitter shkruan se Alonso është lojtar i ri i Bayernit dhe se testet mjekësore lojtari do ti kryej brenda ditës.
Bayern po bën gjithçka që të bëjë prezantimin e dy transfereve në të njëjtën kohë, atë të Benatias dhe Xabi Alonsos. Marrëveshja me Alonson pritet të jetë e vlefshme 12 milion euro./Indeksonline/

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};