Dita kur edhe dielli nuk kursehet, 14 Marsi po vjen. Dita e Verës është nga festat më të lashta në historinë tonë dhe ndoshta nga ditët që meriton më shumë të festohet sepse është dita që shënon rilindjen e natyrës, pas dimrit të lodhshëm.


Për ti dhënë qytetit festën që meriton, Telekom Electronic Beats do të organizojë Street Party 2017, në rrugët e zonës së ish-Bllokut: Pjetër Bogdani dhe Brigada VIII, një festë muzikore që do fillojë në 12 të mesditës dhe do zgjasë deri në mesnatë.


Në njërën skenë do ngjiten emrat më të mirë të muzikës hip-hop, reggae, house dhe techno,


të huaj dhe shqiptarë si:


Daniel Bortz


Dj Goce


Dj Chave


Chris V


Mr Cool


Ad Disha


Tatu


Roots Raid


Leo Cik


Erblin Bajko


Positive Cuts


Tru


Sofo


Ndërsa në skenën tjetër, do keni mundësinë të dëgjoni muzikë live nga grupet më të mira shqiptare:


Asgjë Sikur Dielli


Gipsy Groove


Hot Club Tirana


All In


Venera, Lindi dhe Klodi


Peter Pan Complex


Da Lil


Por festa nuk mbyllet me kaq. Ejani dhe do shikoni performanca nga më të bukurat, me zjarre, drita, akrobacira, etj. Festa është për të gjithë!