Për të gjithë ata që kanë planifikuar pushimet këtë javë, moti do të jetë favorizues.


mot-me-diell-dhe-vran-euml-sira_2_2_hd-780x439


Temperatura të larta dhe diell në të gjithë vendin.


Por reshjet do jenë të izoluara në verilindje dhe juglindje.


Njoftimi i Meteoalb:


Shqipëria: Kjo javë nis jo vetëm me diell por edhe temperatura të larta në të gjithë vendin, ndërsa reshjet do jenë të izoluara në verilindje dhe juglindje.


Kosova:Paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira të pakta.


Maqedonia e Veriut: VIJON në ndikimin e kthjellimeve deri në mesditë kur shfaqen vranësira kalimtare.