Lajmet e Shqiperia.com - Kategoria: 3 2020-07-04T14:55:02+00:00 Zend_Feed_Writer http://www.example.com A Brahaj mandi@shqiperia.com http://www.shqiperia.com.com <![CDATA[E bujshme Jovic refuzon Barcelonen]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134714/titulli/E-bujshme-Jovic-refuzon-Barcelonen pimg classalignnone size-full wp-image-708960 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904hi-res-30d566d80c372b70e2ecffc228ef0cf3cropnorthjpg alt width800 height533 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904hi-res-30d566d80c372b70e2ecffc228ef0cf3cropnorthjpg 800w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904hi-res-30d566d80c372b70e2ecffc228ef0cf3cropnorth-320x213jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904hi-res-30d566d80c372b70e2ecffc228ef0cf3cropnorth-768x512jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904hi-res-30d566d80c372b70e2ecffc228ef0cf3cropnorth-640x426jpg 640w sizesmax-width 800px 100vw 800px p pLuka Jovic nuk do te transferohet te Barcelona ne merkaton e kesaj vere Edhe pse eshte deshira e pare e blaugranave per te forcuar sulmin pasi talenti serb shikohet si pasuesi ideal i Luis Suarez ne nje interviste babai i futbollistit ka nenvizuar djali i tij do ti thote jo Barcesp pNe nje interviste pak ore para ndeshjes ndaj Benficas ne Europa League babai i Jovic ka theksuar se i biri i tij eshte i lumtur te Frankfurti dhe deshiron te rritet akoma me shume si futbollist te kjo skuader duke nenvizuar se edhe sezonin e ardhshem do te qendroje te formacioni i drejtuar nga Adi Hutter per te luajtur ne Champions League me Frankfurtinp p21-vjecari nuk kerkohet vetem nga Barcelona por edhe nga shume klube te tjera te medha megjithate sipas babait te lojtarit e ardhmja e Jovic do te vazhdoje te jete ne Gjermani Luka ka marre shume oferta madje edhe nga Barcelona por nuk eshte i interesuar Ai nuk e di nese do te jete nje titullar te Barca dhe per kete arsye deshiron te kualifikohet ne Champions League dhe te qendroje te Eintracht deklaroi babai i Jovicp <![CDATA[Arsenal-Napoli spektakel i garantuar ne Emirates Stadium]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134713/titulli/Arsenal-Napoli-spektakel-i-garantuar-ne-Emirates-Stadium pimg classaligncenter size-full wp-image-709058 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904naplesjpg alt width1400 height933 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904naplesjpg 1400w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904naples-320x213jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904naples-768x512jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904naples-640x427jpg 640w sizesmax-width 1400px 100vw 1400px Nje triumf i mundshem ne Europa League duket si shpetimi i vetem per Arsenalin dhe Napolin qe ne kete sezon nuk kane arritur te shfaqin dicka per tu mbajtur mend Te dyja skuadrat do te vihen perballe njera-tjetres ne fazen cerekfinale te kompeticionit te dyte me te rendesishem ne rang klubeshp pNe njerin krah jane topcinjte e Londres te cilet pas gati me shume se dy dekadash nen drejtimin e nje strategu si Arsene Wenger nisen nje epoke te re me Unai Emery ky i fundit njihet edhe si nje ekspert i Europa Leauges trofe te cilin gjate kohes kur drejonte Sevillan ka arritur ta fitoje plot 3 here Ne kampin tjeter eshte Carlo Ancelotti nje njohes i mire i arenes nderkombetarep pArdhja e tij tek Napoli u prit me shume buje dhe sigurisht qe pritshmerite ishin te larta por pavaresisht gjithckaje ne kampionat nuk arriti dot te rivalizonte Juventuesin ndaj do te perpiqet qe ne Europa League te beje te mundur qe te kalterit ne sfiden e pare qe do te luhet ne Londer te hedhin nje hap te sigurt drejt fazes gjysmefinalep pNe Emirates Stadium pritet te dhurohet nje spektakel i vertete pasi dhe skuadrat jane pak a shume te ngjashme ne stilin e tyre te lojes Arsenali mund te krenohet me statistikat qe ka regjistruar Asnje humbje ne 8 ndeshje ne Europa League te zhvilluara ne shtepip pSkuadrat ritakohen mes tyre ne nje kompeticion europian pas plot 6 vitesh hera e fundit ishte ne 2013-en ne Champions asokohe topcinjte e Londres fitonin sfiden e pare 2-0 dhe po te njejtat shifra Napoli hakmerrej ne ate te kthimitp pNje katershe spanjolle do te vere drejtesi ne sfiden me te rendesishme te fazes cerekfinale te Europa League me kryesor te sfides qe do te jete Alberto Undiano Mallencop pArsenal-Napoli dy skuadra me filozfi te njejta por edhe me deshira te njejta per te mberritur ne finale dhe per te ngritur lart trofeun si per ti dhene kuptim nje sezoni me ulje dhe ngritjep <![CDATA[Ofendoi gjyqtarin Diego Costa pezullohet 8 ndeshje]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134712/titulli/Ofendoi-gjyqtarin-Diego-Costa-pezullohet-8-ndeshje pimg classaligncenter size-full wp-image-709094 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904diegojpg alt width640 height480 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904diegojpg 640w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904diego-320x240jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904diego-80x60jpg 80w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904diego-100x75jpg 100w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904diego-180x135jpg 180w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904diego-238x178jpg 238w sizesmax-width 640px 100vw 640px Kartoni i kuq qe mori ne ndeshjen ndaj Barcelones i ka kushtuar rende sulmuesit te Atletico Madridit Diego Costa i cili e ka mbyllur para kohe sezonin ne La Liga 30-vjecari u pezullua 8 ndeshje per sjelljen e tij te pahijshme ndaj gjyqtarit ne momentin qe u ndeshkua me karton te kuq ne sfiden ndaj Barcesp pNga mikrofoni me te cilin arbitri kryesor komunikoi me arbitrat e tjere eshte regjistruar zeri i Diego Costas qe ofendon rende gjyqtarin Ky regjistrim eshte prova qe ka ndikuar ne denimin e rende te lojtarit Diego Costa eshte gjobitur gjithashtu 3500 euro ndersa klubi i Atleticos 1400 europ pNe kete denim ka renduar vec ofendimit dhe fakti qe Costa ka prekur gjyqtarin disa here gjate sfides tek krahu si per ta ndalur ne vendimet qe Gil Manzano do te merrtep pKeto gjeste nuk lejohen ne Spanje Kujtojme qe Cristiano Ronaldo 1 vit me pare u denua me 5 ndeshje pezullim vetem sepse duartrokiti per te ironizuar nje vendim te arbitritp <![CDATA[Krenar Shoraj medalje bronzi per Shqiperine ne shtytje]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134711/titulli/Krenar-Shoraj-medalje-bronzi-per-Shqiperine-ne-shtytje pimg classaligncenter size-full wp-image-709135 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904rinajpg alt width739 height586 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904rinajpg 739w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904rina-320x254jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904rina-640x507jpg 640w sizesmax-width 739px 100vw 739px Krenar Shoraj i siguron nje tjeter medalje Shqiperise ate te bronzit ne Kampionatin Europian te Peshengritjes qe po zhvillohet ne Batumi te Gjeorgjise Shtangisti kuqezi u rendit i treti ne stilin e shtytjes dhe i 6-ti ne dygaresh per peshen 89 kgp pShoraj e nisi miri stilin e shkeputjes duke ngritur me sukses ne proven e pare 155 kg por nuk arriti te realizonte me sukses dy provat e tjera me 160 dhe 161 kg Ne kete stilin u rendit i 8-tip pKuqeziu i shtanges e nisi shume mire garen edhe ne stilin e shtytjes duke kaluar me sukses proven e pare me 195 kg por nga deshira per te fituar te arten shtoi peshen ne 200 kg duke deshtuar Edhe ne proven e trete me 201 kg nuk pati forca per te mbyllur me sukses Ne dygaresh e mbylli me 350 kg duke zene vendin e 6-tep pMedaljen e arte ne dygaresh e fitoi armeni Mkrtchyan me 371 kg ndersa ate te argjendte gjeorgjiani Davidadze me 370 kgp pimg classaligncenter size-full wp-image-709134 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904naripng alt width1094 height336 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904naripng 1094w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904nari-320x98png 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904nari-768x236png 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904nari-640x197png 640w sizesmax-width 1094px 100vw 1094px p <![CDATA[Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit ne stervitje]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134709/titulli/Grushte-mes-Lewandowskit-dhe-Kingsley-Comanit-ne-stervitje pimg classaligncenter size-full wp-image-709169 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904levajpg alt width900 height600 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904levajpg 900w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904leva-320x213jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904leva-768x512jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904leva-640x427jpg 640w sizesmax-width 900px 100vw 900px Situata aspak e qete te Bayerni i Mynihut edhe pse kampionet e Gjermanise moren kryesimin pasi shkaterruan 5-0 Borussian e Dortmundit Prestigjiozja gjermane Bild raporton se Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman jane konfliktuar mes tyre perplasje qe ka shkuar deri te shkembimet e grushtevep pshte dashur nderhyrja e lojtareve te tjere te ekipit si Jerome Boateng dhe Nicklas Sule per te qetesuar per te ndare dy sulmuesit qe fillimisht nisen te konfliktoheshin verbalisht per te perfunduar te perdorimi i duarvep pTrajneri Niko Kovac pertej situates se renduar psikologjike ka vendosur ta vijoje stervitjenp <![CDATA[Reforme ne Champions League LEquipe zbulon formatin e ri]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134673/titulli/Reforme-ne-Champions-League-LEquipe-zbulon-formatin-e-ri pimg classsize-full wp-image-708814 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904champions-league-759jpg alt width759 height422 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904champions-league-759jpg 759w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904champions-league-759-320x178jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904champions-league-759-640x356jpg 640w sizesmax-width 759px 100vw 759px p pDuke nisur nga viti 2024 turneu me prestigjioz per klube ne kontinentin e vjeter do te ndryshoje format ndersa ka qene e perditshmja franceze LEquipe kete te merkure qe ka zbuluar strukturen e re te Champions League sipas propozimit te Shoqates se Klubeve Europiane ECA te drejtuar nga presidenti Andrea Agnellip pAgnelli njekohesisht drejtues i Juventusit e ka shprehur edhe para pak ditesh deshiren qe te mund te luhen me shume ndeshje nderkombetare Formula e re i ploteson keshtu deshiren pasi do te mund te zhvillohen plot 14 ndeshje vetem ne fazen e grupevep pSipas ketij formati 32 skuadrat pjesemarrese do te ndaheshin ne 4 grupe me nga 8 skuadra secila Me pas me te perfunduar faza e pare 4 te parat qe kualifikohen nga cdo grup pervecse sigurojne kalimin ne fazen e 18-ave te atij sezoni sigurojne kualifikimin automatik edhe ne Championsin e edicionit te radhesp pMe gjase nuk do te kete me kalim nga Champions per ne Europa League mes skuadrave te eliminuara qe do te kene fate te ndryshme vendet e pesta do te kualifikoheshin per ne fazen e grupeve te Championsit pasardhes ndersa ekipet e vendeve 6-7 do te sfidoheshin ne play out per 4 vendet e tjera te mbetura per edicionin pasardhes te Championsit Skuadrat e eliminuara ketu do te mund te marrin pjese ne Europa Leaguep pEkipet qe renditen te fundit ne grup pra vendet e teta do te kualifikoheshin per ne turet parakualifikuese te Europa League per edicionin e ri Ne kete menyre 24 nga 32 skuadrat pjesemarrese edhe pse mund te mos e sigurojne kualifikimin ne fushe ne kampionatet e tyre respektive mund te sigurojne pjesemarrjen ne edicionin e ri te Championsit permes kesaj formulep pShpresa ka edhe per te tjeret pasi do te mbeteshin 8 vende te lira per gjysmefinalistet e Europa League dhe 4 skuadrave kampione ne vendet e tyre qe nuk kane mundur te kualifikohen nga edicioni i kaluarp <![CDATA[Juventusi ndalet nga Ajaksi Barca fiton me nje autogol Video]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134654/titulli/Juventusi-ndalet-nga-Ajaksi-Barca-fiton-me-nje-autogol-Video pimg classaligncenter size-full wp-image-708781 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ajajpg alt width1024 height690 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ajajpg 1024w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904aja-320x216jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904aja-768x518jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904aja-640x431jpg 640w sizesmax-width 1024px 100vw 1024px Pasi befasuan Realin e Madridit duke e eliminuar nga Championsi te rinjte e talentuar te Ajaxit i kane dhene nje leksion futbolli edhe Juventusit mbremjen e sotme ne Johan Cruiff Arena te Amsterdamitp pTe besuarit e trajnerit Ten Hag dominuan takimin per pjesen me te madhe te 90-minuteshit ndonese ne fund nuk shkuan me shume se nje barazim 1-1 pasi fati duket se kishte zgjedhur te perkrahe ngjyrat bardhezi sontep piframe classscorebatEmbeddedPlayer stylewidth 560px height 590px overflow hidden display block srchttpswwwscorebatcomembedg804642 width560 height590 frameborder0 allowfullscreenallowfullscreeniframescriptfunctiond s id var js fjs dgetElementsByTagNames0 if dgetElementByIdid return js dcreateElements jsid id jssrc httpswwwscorebatcomembedembedjsvm2to fjsparentNodeinsertBeforejs fjs document script scorebat-jssdkscriptp pCristiano Ronaldo shenoi golin per Juventusin ne fundin e pjeses se pare por Neres riktheu baraspeshen sapo nisi 45-minuteshi i dyte pas nje aksioni ku beri lemsh gjithe mbrojtjen bardhezi dhe mposhti portierin Sczesnyp pNe sfiden tjeter te mbremjes Barcelones i mjaftoi nje autogol i Luke Shaw ne minuten e 12-te te takimit per te marre fitoren ndaj Manchester Unitedit ne stadiumin e ketyre te fundit Old Traffordp pPas avantazhit Barcelona u mjaftua me nje qarkullim te dendur te topit duke ulur ndjeshem ritmin cka beri qe rastet e pastra per shenim te ishin shume te pakta ne sfiden e Manchesteritp piframe classscorebatEmbeddedPlayer stylewidth 560px height 590px overflow hidden display block srchttpswwwscorebatcomembedg804644 width560 height590 frameborder0 allowfullscreenallowfullscreeniframescriptfunctiond s id var js fjs dgetElementsByTagNames0 if dgetElementByIdid return js dcreateElements jsid id jssrc httpswwwscorebatcomembedembedjsvm2to fjsparentNodeinsertBeforejs fjs document script scorebat-jssdkscriptp pKeshtu pas kesaj mbremjeje te Championsit duket se ne te dy perballjet do te duhet te pritet perfundimi i ndeshjeve te kthimit per te mesuar gjysmefinalistet pasi gjithcka ka mbetur e hapurp <![CDATA[Panucci rikthehet ne stol Roma e zgjedh si trajner]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134648/titulli/Panucci-rikthehet-ne-stol-Roma-e-zgjedh-si-trajner pimg classaligncenter size-full wp-image-708509 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904500080AC00000578-6176835-image-m-21537196731874jpg alt width634 height494 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904500080AC00000578-6176835-image-m-21537196731874jpg 634w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904500080AC00000578-6176835-image-m-21537196731874-320x249jpg 320w sizesmax-width 634px 100vw 634px Christian Panucci shume shpejt do te rikthehet ne stol Ish-trajneri i perfaqesueses shqiptare i cili u perfol si pasuesi i Eusebio Di Francescos ne stolin e Romes do te jete pjese e klubit verdhekuq sezonin e ardhshem por jo per te drejtuar skuadren e pare por ate U-23p pRoma i ka besuar Panuccit nje projekt shume te rendesishem pasi sezonin e ardhshem Roma do te kete edhe skuadren U-23 e cila do te regjistrohet ne Serie C ashtu sic beri Juventusi ne kete sezon dhe Panucci eshte i perzgjedhuri per te drejtuar skuadren B te Romes ne kete rrugetim dhe per te furnizuar ekipin e pare me sa me shume talentep pDuke iu referuar atyre cfare shkruajne mediat italiane ashtu si edhe te Shqiperia edhe ne kete eksperience te re ndihmesi i Panuccit do te jete Marco Casettip <![CDATA[Nga Franca te sigurt Pogba kalon te Reali marreveshje e arritur]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134645/titulli/Nga-Franca-te-sigurt-Pogba-kalon-te-Reali-marreveshje-e-arritur pimg classalignnone size-full wp-image-708533 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904Man-Utd-Pogba-738259jpg alt width620 height413 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904Man-Utd-Pogba-738259jpg 620w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904Man-Utd-Pogba-738259-320x213jpg 320w sizesmax-width 620px 100vw 620px p pNe France e japin si te sigurt Paul Pogba kerkon te largohet nga Manchester United Madje mesfushori i Djajve te Kuq ia ka shprehur hapur vullnetin e tij edhe drejtuesve te klubit Destinacioni me i mundshem Reali i Madriditp pSituata duket e qarte madje edhe nese United siguron pjesemarrjen ne Champions sezonin e ardhshem Pogba tashme e ka bere zgjedhjen e tij te pakten sic raporton Le Parisien Nje tjeter faktor qe e nxit largimin nga skuadra eshte edhe raporti me trajnerin Solskjaer qe thuhet se ka pesuar nje krisje kohet e funditp pEdhe norvegjezi riktheu mesfushorin francez te shkelqente me 9 gola dhe 7 asiste ne 19 ndeshje raporti nuk eshte me si ne fillim Vete mesfushori pak jave me pare leshoi sinjale pozitive per nje kalim te mundshem te Los Blancos ne perfundim te sezonitp pZidane pritet te jape nje ndihmese te madhe ne realizimin e ketij operacioni me trajnerin qe se bashku me presidentin Florentino Perez jane duke u pergatitur qe te ndertojne nje Real galaktikp pTransferimi do te behet konkret gjate merkatos se veres por marreveshja mes lojtarit dhe klubit mbreteror mesohet se eshte arritur qe tanip <![CDATA[Erkand Qerimaj e mbyll i dyti ne Europianin e Gjeorgjise]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134643/titulli/Erkand-Qerimaj-e-mbyll-i-dyti-ne-Europianin-e-Gjeorgjise pimg classaligncenter size-full wp-image-708662 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ndaujpg alt width742 height498 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ndaujpg 742w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ndau-320x215jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ndau-640x430jpg 640w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ndau-537x360jpg 537w sizesmax-width 742px 100vw 742px Erkand Qerimaj u rendit i dyti ne baterine B ne Kampionatin Europian te Shtanges qe po zhvillohet ne Batumi te Gjeorgjisep pShkodrani i cili konkurroi ne peshen 81 kg ngriti ne total347 kg ne totalNe stilin e shkeputjes Qerimaj i realizoi me sukses te tria provat fillimisht me 155 kg e me pas 157 kg e 159 kg Shkodrani renditet ne vendin e dyte te Baterise B ne kete stilp pNe stilin e shtytjes Qerimaj e nis mire garen duke ngritur 188kg duke siguruar qe ne kete prove te pare kreun Me pas tentoi 193 kg por pa sukses nderkohe qe ne proven e trete tenton 194 kg por serish deshtonp pQerimaj e mbyll stilin e shtytjes ne vendin e pare me 188 kg ndersa ne dygaresh ai u klasifikua ne vendin e dyte me 347 kg Ne mbremje do te zhvillohet gara e Bateris A e peshes 81kg ku garon edhe Daniel Godelli qe synon zonen e medaljevep pimg classaligncenter size-full wp-image-708659 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kandijpg alt width1105 height410 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kandijpg 1105w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kandi-320x119jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kandi-768x285jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kandi-640x237jpg 640w sizesmax-width 1105px 100vw 1105px p <![CDATA[Limaj i jep fitoren Kukesit Kastrioti ndez garen per mbijetese]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134640/titulli/Limaj-i-jep-fitoren-Kukesit-Kastrioti-ndez-garen-per-mbijetese pimg classaligncenter size-full wp-image-708685 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kacipng alt width1322 height866 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kacipng 1322w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kaci-320x210png 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kaci-768x503png 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kaci-640x419png 640w sizesmax-width 1322px 100vw 1322px Ernest Gjoka debuton me fitore ne eksperiencen e tij te dyte me skuadren e Kukesit e te cilen eshte shpallur kampion ne sezonin 2016-2017 Verilindoreve u mjaftoi goli i spektakolar i Vesel Limajt nga nje distance e larget per te marre tri pike ne kete transferte te veshtire e per te vene ne presion Partizanin kryesuesp pLoja e forte me perplasje ne mesfushe zhvilluar ne pjesen e pare dhe gjate pjeses me te madhe te fraksionit te dyte dha pershtypjes se sfida do te shkonte drejt barazimit por pikerisht atehere kur nuk pritej erdhi eurogoli i Limajtp pVlen te permendet fakti qe ne minuten e 65-te rikthehet ne fushe per Kukesin Besar Musolli te cilit Ardian Cuculi i dorezoi menjehere shiritin e kapitenitp pKastrioti ndez garen per mbijetese duke mposhtur nje rival direkt per qendrimin ne Superiore Skuadra e drejtuar nga Bledar Devolli mposhti 1-0 Luftetarin dhe e ngushton ne 4 pike diferencen me gjirokastritet ndersa Tirana qe mori fitoren ne tavoline me Kamzen mbetet e 8-ta me vetem 3 pike me shumep pPritej nje sfide e ndezur ne Redi Maloku e realisht nuk i zhgenjen pritshmerite Kstrioti e kerkoi me ngulm golin qe ne minutat e para dhe e zhbllokoi takimin me Herald Markun ne minuten e 26-te pasi ekzekutoi sakte nje 11-metersh te fituar nga Rogerp pGoli i shpejte e detyroi Luftetarin te shihte me shume nga sulmi pot edhe vendasit nuk u kushtezuan ne mbrojtje duke sulmuar vazhdimisht per golin e sigurisep pNe pjesen e dyte ishte me fat portieri ekrezi i Kastriotit teksa goditjame koke e Ackes perfundoi jashtep p10 minuta me vone Rapo godet rrjeten e jashtme ndersa tentativat e fundit te Lufterarit per te shmangur humbjen perfunduan pas suksesp <![CDATA[Godellin deshton te tre provat dhe nuk kualifikohet]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134637/titulli/Godellin-deshton-te-tre-provat-dhe-nuk-kualifikohet pimg classaligncenter size-full wp-image-708705 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904peshajpg alt width612 height407 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904peshajpg 612w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904pesha-320x213jpg 320w sizesmax-width 612px 100vw 612px Ka perfunduar ne menyren me te keqe te mundshme garimi i Daniel Godellit ne Kampionatin Europian te Peshengritjes qe po zhvillohet ne Batumi te Gjeorgjisep pShtangisti shqiptar i cili garonte ne baterine A te peshes deri ne 83 kg rrezikoi shume duke kerkuar te ngreje 160 kg qe ne proven e pare ne stilin e shkeputjes ne te cilen deshtoip pMe pas Godelli shtoi edhe nje kg ne peshen e synuar dhe deshtoi serish ne dy provat e tjera duke mos arritur te kualifikohet per ne dygaresh dhe zonen e medaljevep pMe heret ne baterine B te kesaj peshe garoi peshengritesi tjeter shqiptar Erkand Qerimaj i cili zuri vendin e pare ne shkeputje dhe te dytin ne dygareshp pimg classaligncenter size-full wp-image-708704 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904godipng alt width789 height375 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904godipng 789w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904godi-320x152png 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904godi-768x365png 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904godi-640x304png 640w sizesmax-width 789px 100vw 789px p <![CDATA[Partizani drejt titullit derbin e bregdetit e fiton Flamurtari]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134633/titulli/Partizani-drejt-titullit-derbin-e-bregdetit-e-fiton-Flamurtari pimg classaligncenter size-full wp-image-708734 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904partizanijpg alt width1280 height853 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904partizanijpg 1280w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904partizani-320x213jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904partizani-768x512jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904partizani-640x427jpg 640w sizesmax-width 1280px 100vw 1280px Pas fitores se Kukesit ne Lac eshte kunderpergjigjur edhe Partizani qe triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Skenderbeut ne Selman Stermasi dhe arriti te ruaje distancen 9 pike nga verilindoretp pTe kuqte e Skender Geges u rikthyen ne Selman Stermasi aty ku te shtunen u mposhten me rezultatin 1-3 nga Luftetari por kete here ndaj korcareve kishin nje tjeter qasje ne fushep pMe grinte dhe shume deshire per te fituar skuadra e geges gjeti fillimisht golin me qendermbrojtesin Lum Rexhepi por arbitri e anuloi pasi pa nje parregullsi ne zonep pMegjithate vetem pak minuta me vone ishte Egzon Belica qe devijoi pa dashje nje top te ardhur nga kendi dhe e dergoi ne rrjeten e portes se Dajsinanitp pGoli i qetesise per Partizanin erdhi ne pjesen e dyte kur Trashi vodhi nje 11-metersh ne zone te cilin e ekzekutoi saktesisht sulmuesi Jasir Asani duke mposhtur per here te dyte Dajsinaninp pNga ana tjeter korcaret e Orges Shehit ndonese kishin me shume kohe ne dispozicion per tu pergatitur nuk bene mjaftueshem per te shmangur humbjen e sotme ne kryeqytet nderkohe qe kane komplikuar rrugen per nje vend ne kupat e Europesp pVazhdon agjerimi per Teuten qe perkunder pritshmerive sot pesoi humbjen e radhes ne transferten vlonjate ndaj Flamurtarit Te besuarit e Ilir Dajes arriten te triumfojne 3-1 ne nje sfide qe u be e lehte me golin e Andi Ribajt qe ne minuten e dyte Me pas ne fillim te pjeses se dyte ishte sulmuesi tjeter i Flamurtarit vlonjati Xhevahir Sukaj qe shenoi edhe golin e dyte ne porten e Hiditp pTeuta u mundua te reagoje dhe rihapi takimin ne minuten e 65-te me ane te Boubakar por ne minuten e pare shtese u akordua nje 11-metersh per Flamurtarin te cilin Batha e shnderroi ne golp pMe kete fitore Flamurtari ngjitet ne vendin e trete me 44 pike nje me teper se Teuta dhe 3 me shume se Laci dy skuadra te tjera qe garojne per nje vend ne kupat e Europesp <![CDATA[Liverpooli thyen ne 25 minuta Porton Tottenham mposht Cityn Video]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134589/titulli/Liverpooli-thyen-ne-25-minuta-Porton-Tottenham-mposht-Cityn-Video pimg classaligncenter size-full wp-image-708315 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904filijpg alt width675 height362 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904filijpg 675w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904fili-320x172jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904fili-640x343jpg 640w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904fili-300x160jpg 300w sizesmax-width 675px 100vw 675px Perballja e pare mes Tottenhamit dhe Manchester City-t e vlefshme per fazen cerekfinale te Liges se Kampioneve perfundoi me fitoren minimale te Spurs-avep pNe stadiumin e ri te Tottenhamit u zhvillua nje sfide spektakolare me Manchester City-n qe pati mundesi te kaloje ne avantazh qe ne minuten e 13 kur fitoi nje penalltip pNga pika e 11 metrave shkoi Aguero qe gaboi perballe portierit Loris duke lene rezultatin ende te barabarte Pas rasteve te shumta te te dy skuadrave sfida u zhbllokua ne minuten e 78 pasi Son Hueng-Min shenoi ne porten e Edersonp piframe classscorebatEmbeddedPlayer stylewidth 560px height 590px overflow hidden display block srchttpswwwscorebatcomembedg804638 width560 height590 frameborder0 allowfullscreenallowfullscreeniframescriptfunctiond s id var js fjs dgetElementsByTagNames0 if dgetElementByIdid return js dcreateElements jsid id jssrc httpswwwscorebatcomembedembedjsvm2to fjsparentNodeinsertBeforejs fjs document script scorebat-jssdkscriptp pMegjithate rezultati eshte minimal dhe per kualifikimin gjithcka do te vendoset ne sfiden e javes se ardhshme ne Etihad Stadium te Manchester City-tp pNe sfiden tjeter te zhvilluar ne Anfield Road mes Liverpoolit dhe Portos the reds zgjidhen gjithcka brenda 25 minutave te para kur shenuan me Keita dhe Firminho per te vulosur rezultatin 2-0p piframe classscorebatEmbeddedPlayer stylewidth 560px height 590px overflow hidden display block srchttpswwwscorebatcomembedg804640 width560 height590 frameborder0 allowfullscreenallowfullscreeniframescriptfunctiond s id var js fjs dgetElementsByTagNames0 if dgetElementByIdid return js dcreateElements jsid id jssrc httpswwwscorebatcomembedembedjsvm2to fjsparentNodeinsertBeforejs fjs document script scorebat-jssdkscriptp pPervec minutave te para qe pame nje Liverpool te furishem pjesa tjeter e ndeshjes ishte e balancuar por skuadra portugeze nuk ia doli te shenoje qofte edhe nje gol ne porten e Alisson per te rihapur ceshtjen e kualifikimitp <![CDATA[Rummenigge terhiqet Kahn do jete pasuesi im te Bayerni]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134580/titulli/Rummenigge-terhiqet-Kahn-do-jete-pasuesi-im-te-Bayerni pimg classaligncenter size-full wp-image-708138 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904olijpg alt width879 height495 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904olijpg 879w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904oli-320x180jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904oli-768x432jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904oli-640x360jpg 640w sizesmax-width 879px 100vw 879px Karl-Heinz Rummenigge konfirmon rikthimin e Oliver Kahn te Bayern Munich Portieri legjendar i bavarezeve dhe kombetares gjermane do te jete shefi i ri i klubit duke filluar qe nga viti 2021 Kahn do te zere pikerisht vendin e Rummenigges te Bayerni pasi shefi ekzekutiv aktual nuk do te rinovoje kontraten e tij me bavarezet qe eshte ne skadence ne vitin 2021 Olli eshte inteligjent dhe e njeh mire klubin keshtu qe ai eshte zgjedhja e duhur dekaroi Rummeniggep <![CDATA[Briken alja kampion medalje ari ne stilin e shkeputjes]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134578/titulli/Briken-alja-kampion-medalje-ari-ne-stilin-e-shkeputjes pimg classaligncenter size-full wp-image-708237 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kenipng alt width743 height490 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904kenipng 743w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904keni-320x211png 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904keni-640x422png 640w sizesmax-width 743px 100vw 743px Briken alja ka arritur te ngreje 156 kilograme me stilin e shkeputjes duke siguruar medaljen e pare te arte ne Kampionatin Europian te Peshengritjes qe po zhvillohet ne Batumi te Gjerogjisep pPeshengritesi shqiptar qe eshte edhe Kampioni ne fuqi i Europes arriti te ngreje kete peshe qe ne proven e dyte ndersa ne te treten deshtoi te ngreje 160 kg por qe nuk ndikoi ne renditjen finalep pNe kete menyre Briken alja vijon misionin per te mbrojtur titullin kampion Europe per peshen deri ne 73 kg ku edhe konkurron Aktualisht po vijon garimi ne stilin e shtytjesp <![CDATA[Panik per trajnerin e Argjentines perplaset me biciklete]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134576/titulli/Panik-per-trajnerin-e-Argjentines-perplaset-me-biciklete pimg classaligncenter size-full wp-image-708257 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904lonijpg alt width741 height416 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904lonijpg 741w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904loni-320x180jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904loni-640x359jpg 640w sizesmax-width 741px 100vw 741px Momente paniku per trajnerin e Argjentines Lionel Scaloni Numri 1 i perfaqesueses ka pesuar nje aksident ne ishullin e Mallorcas ne Spanje ne te cilin fillimisht u tha se kishte marre plage te renda 40-vjecari ishte duke udhetuar me biciklete kur u perplas papritur nga nje veturep pFillimisht ne mediet spanjolle u perhap lajmi se Scaloni ndodhej ne spital me demtime teper te renda por federata argjentinase e ka pergenjeshtruar kete lajm me ane te nje komunikate ku eshte bere e ditur se trajneri eshte rikthyer ne shtepi pas ekzaminimeve mjekesorep <![CDATA[Incidenti me Bordone Balotelli rrezikon te humbe sezonin]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134575/titulli/Incidenti-me-Bordone-Balotelli-rrezikon-te-humbe-sezonin pimg classaligncenter size-full wp-image-708283 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904balojpg alt width675 height362 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904balojpg 675w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904balo-320x172jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904balo-640x343jpg 640w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904balo-300x160jpg 300w sizesmax-width 675px 100vw 675px Qe kur u transferua ne janar te Marseille Mario Balotelli dha sinjale per rikthimin per te disaten here ne nivele te larta pasi ne 10 ndeshje arriti te shenoje 7 gola dhe ishte shume prane rikthimit ne kombetaren italianep pMegjithate nje incident ne ndeshjen e javes se kaluar mes Marseille dhe Bordeax ka bere qe Balotelli te rrezikoje nje pezullim prej 8 javesh cka do te perkthehej ne mbyllje te parakohshme te sezonit per tep pSulmuesi italian u perfshi ne nje dyluftim me mbrojtesin brazilian te Bordeaux Pablo te cilin e goditi duke i thyer kocken e hundes por arbitri nuk e pa kete veprim duke mos ndeshkuar italianinp pTashme gjithcka eshte ne dore te gjykates sportive ne France qe do te analizoje pamjet filmike dhe nese do ta konsideroje te vullnetshme goditjen atehere pritet te jape nje denim nga 5-8 jave per italianinp <![CDATA[Higuain nuk bind Chelsea gati oferten per Lewandowskin]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134543/titulli/Higuain-nuk-bind-Chelsea-gati-oferten-per-Lewandowskin pimg classalignnone size-full wp-image-707932 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904sport-3jpg alt width800 height600 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904sport-3jpg 800w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904sport-3-320x240jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904sport-3-768x576jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904sport-3-640x480jpg 640w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904sport-3-80x60jpg 80w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904sport-3-100x75jpg 100w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904sport-3-180x135jpg 180w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904sport-3-238x178jpg 238w sizesmax-width 800px 100vw 800px p pChelsea kerkon me cdo kusht qe te sjelle ne radhet e tij nje sulmues te nje niveli te larte dhe se fundmi ne media po permendet emri i Robert Lewandowskit autor i dy golave per Bajernin e Mynihut ne fitoren 5-0 ne klasiken me Borussian e Dortmunditp pPer momentin Chelsea po vuan denimin e dhene nga FIFA per bllokim te merkatos ne 2 sesionet e ardhshme por Blute e kane apeluar kete vendim ne Gjykaten e Arbitrazhit Sportiv ne Lozane me shpresen qe ajo te pranohet nga ky institucion ne seancen qe do te mbahet gjate ketij muajip pChelsea deshtoi me blerjet e kaluara persa i perket repartit te sulmit sic ishte rasti i Alvaro Morates nderkohe qe edhe ardhja e Gonzalo Higuain me huazim nga Juventusi nuk ka pasur impaktin qe pritej me argjentinasin qe ka shenuar 3 gola ne 11 ndeshjep pKeshtu qe syte jane hedhur nga Lewandowski perfaqesuesit e te cilit sipas medias britanike kane nisur bisedimet me drejtuesit e Chelseat per transferimin e polakut ne Londer Robert Lewandowski u transferua te Bayerni i Mynihut para 5 vitesh duke fituar me skuadren bavareze 4 tituj kampione te Bundesligesp <![CDATA[Gol kuqezi Balaj shenon ne fitoren e Akhmat Grozny-t]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134528/titulli/Gol-kuqezi-Balaj-shenon-ne-fitoren-e-Akhmat-Grozny-t pimg classaligncenter size-full wp-image-707853 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904akejpg alt width740 height494 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904akejpg 740w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ake-320x214jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ake-640x427jpg 640w sizesmax-width 740px 100vw 740px Sulmuesit kuqezi duket se kane rene ne dashuri me golat Pas Ermir Lenjanit dhe Armando Sadikut nje tjeter futbollist i Kombetares Shqiptare gjen rrugen e rrjetesp pReferenca eshte per Bekim Balajn qe pas nje thatesire te tejzgjatur e ka nisur mbare 2019-en ku ka shenuar 3 gola ne ne me pak se nje muajp pTe fundit e realizoi kete hene ne sfiden e kampionatit rus mes Orenburgut dhe Akhmat Grozny-t qe u mbyll me fitoren 1-3 te ekipit te kryeqendres se rajonit cecenp pBalaj ne minuten e 56 ne rreshqitje e siper i dha force ndhe drejtimin e duhur topit te pasuar nga Ravanelli duke mbyllur llogarite me golin e fundit te takimit qe vulosi rezultatin 1-3 Me pare kishin shenuar Terekhov per vendasit dhe Ravanelli e Ivanov per Akhmat Grozny-np pSumuesi shkodran qendroi ne fushe deri ne minuten e 77-te pasi u zevendesua nga Bengue Luajti per pak minuta ne fundit e takimit edhe Odise Roshi qe zuri vendin e Ravanellitp <![CDATA[Demtimi horror i gjimnastes amerikane i thyhen gjunjet VIDEO]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134521/titulli/Demtimi-horror-i-gjimnastes-amerikane-i-thyhen-gjunjet-VIDEO pimg classaligncenter size-full wp-image-707735 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904samantha-ceriojpg alt width618 height410 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904samantha-ceriojpg 618w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904samantha-cerio-320x212jpg 320w sizesmax-width 618px 100vw 618px Sporti profesionist e shtyn trupin e njeriut te tejkaloje limitet e ne shume raste traumat qe pesojne sportistet jane te paimagjinueshmep pRasti me i fundit eshte ai i gjimnastet amerikane Samantha Cerio ne turneun Baton Rouge Regional ne Louisianap piframe width640 height360 srchttpswwwyoutubecomembedCR3oqr1yx38featureoembed frameborder0 allowaccelerometer autoplay encrypted-media gyroscope picture-in-picture allowfullscreeniframep pTeksa po realizonte proven e saj Cerio i vendosi gabim kembet mbi dyshek pasi kishte bere disa rrotullime dhe ajo qe tregojne pamjet eshte vertet e tmerrshme Asaj iu perthyen gjunjet ne krahun e kundert duke pesuar nje demtim shume te rendep pTe pranishmit dhe juria u shokuan nga ky demtim qe ndodh rralle ne gjimnastikep <![CDATA[Mediet italiane Duka ka arritur marreveshjen me Rejan]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134520/titulli/Mediet-italiane-Duka-ka-arritur-marreveshjen-me-Rejan pFederata Shqiptare e Futbollit ka perzgjedhur Edy Rejan si teknikun e radhes italian ne krye te kuqezinjte Keshtu raportojne mediet nga pertej Adriatikutp pimg classaligncenter size-full wp-image-707748 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904edijpg alt width620 height340 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904edijpg 620w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904edi-320x175jpg 320w sizesmax-width 620px 100vw 620px Sipas Radio Kiss Kiss presidenti i FSHF-se Armand Duka ka rene dakord me teknikun 73-vjecar ne takim qe ka zhvilluar ne Bologna ne fundjave u tha se eshte takuar me Zaccheronin e tashme pritet vetem zyrtarizimi i marreveshjesp pPo sipas informacioneve qe vijne nga Italia ndihmes i Edy Rejas do te jete Alessandro Calori qe ka perfunduar aventuren te Ternanap pKandidate te tjere per postin e lene bosh nga Panucci thuhet se kane qene Besnik Hasi Alberto Zaccheroni Roberto Donadoni dhe Luigi De Caniop pTashme fjala i takon presidentit Duka qe duhet ta zyrtarizoje sa me pare trajnerin e ri qe te kete kohen e mjaftueshem per ta studiuar skuadren kuqezi para dy eliminatoreve te qershorit me Islanden dhe Moldavinep <![CDATA[Ronaldo i grumbulluar per Ajaxin por Allegri ka edhe planin B]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134518/titulli/Ronaldo-i-grumbulluar-per-Ajaxin-por-Allegri-ka-edhe-planin-B pimg classaligncenter size-full wp-image-707784 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ronijpg alt width1920 height1080 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904ronijpg 1920w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904roni-320x180jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904roni-768x432jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904roni-640x360jpg 640w sizesmax-width 1920px 100vw 1920px Juventusit i duhet vetem 1 pike per tu shpallur matematikisht kampion i Italise cka i jep mundesi Zonjes se Vjeter qe te perqendrohet totalisht te Liga e Kampionevep pDiten e merkure Juvja do te luaje ndeshjen e pare cerekfinale te Championsit ndaj Ajaxit dhe trajneri Allegri do te kete ne dispozicion Cristiano Ronaldon dhe Douglas Costan nderkohe qe situata rreth Emre Can nuk eshte e qarte Gjithsesi trajneri livornez nuk eshte i papergatitur dhe ka perpiluar tashme planin B per kete ndeshje si ne aspektin mbrojtes ashtu edhe ne ate sulmuesp pSa i perket Ronaldos te dielen portugezi punoi pjeserisht me pjesen tjeter te skuadres dhe ne oret ne vazhdim do te nise sforcimet Nese stafi do te mbetet i kenaqur nga riaftesimi i Ronaldos nga demtimi ne kofshen e djathte atehere ai do te jete ne skuader per Ajaxin Ne te kundertp pdo te jete Mandzukic qendersulmuesi te cilit do ti bashkohet Bernardeschi dhe nje mes Dybales dhe Cancelos sigurisht pa harruar ketu edhe njeriun e momentit Moise Keanp <![CDATA[Shaqiri si Ronaldo e Pogba dhurate vetes nje Rolls Royce]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134514/titulli/Shaqiri-si-Ronaldo-e-Pogba-dhurate-vetes-nje-Rolls-Royce pimg classaligncenter size-full wp-image-707815 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhejpg alt width1000 height868 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhejpg 1000w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-320x278jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-768x667jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-640x556jpg 640w sizesmax-width 1000px 100vw 1000px Xherdan Shaqiri ne klubin e lojtareve qe fluturojne ne rruget e Europes me Rolls Royce Ndoshta nuk eshte aq i rendesishem sa Pogba te Manchester United Antoine Griezmann tek Atletico Madridi apo Cristiano Ronaldo tek Juventusi por makina e tij e re nje Rolls Royce i zi modern nuk ka asgje me pak se makinat qe kane ne pronesi yjet e siperpermendurp pshte Rolls-Royce me i fuqishem i te gjitha koherave shkruan prodhuesi i makinave ne fjale ne faqen e vet te internetit Xherdan Shaqiri ia ka bere vetes nje dhurate te tille e cila sic raporton Blick ka cmimin e 370000 frangave zvicerane rreth 330 000 euro Te pakten mbi kater rrota Shaqiri eshte tani ne nje nivel me yjet e medhenj te futbollit boterorp style typetextcss tduid15caba0e875058 td-doubleSlider-2 td-item1 background urlhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-1-80x60jpg 0 0 no-repeat tduid15caba0e875058 td-doubleSlider-2 td-item2 background urlhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-2-80x60jpg 0 0 no-repeat tduid15caba0e875058 td-doubleSlider-2 td-item3 background urlhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-3-80x60jpg 0 0 no-repeat tduid15caba0e875058 td-doubleSlider-2 td-item4 background urlhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4-80x60jpg 0 0 no-repeat tduid15caba0e875058 td-doubleSlider-2 td-item5 background urlhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5-80x60jpg 0 0 no-repeat tduid15caba0e875058 td-doubleSlider-2 td-item6 background urlhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-80x60jpg 0 0 no-repeat style div idtduid15caba0e875058 classtd-slide-on-2-columns div classposttdgallery div classtd-gallery-slide-top div classtd-gallery-titlediv div classtd-gallery-controls-wrapper div classtd-gallery-slide-countspan classtd-gallery-slide-item-focus1span of 6div div classtd-gallery-slide-prev-next-but i class td-icon-left doubleSliderPrevButtoni i class td-icon-right doubleSliderNextButtoni div div div div class td-doubleSlider-1 div class td-slider div class td-slide-item td-item1 figure classtd-slide-galery-figure td-slide-popup-gallery a classslide-gallery-image-link hrefhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-1jpg titlexhe 1 data-caption data-description img srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-1jpg srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-1jpg 900w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-1-320x217jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-1-768x521jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-1-640x434jpg 640w sizesmax-width 900px 100vw 900px alt a figure div div class td-slide-item td-item2 figure classtd-slide-galery-figure td-slide-popup-gallery a classslide-gallery-image-link hrefhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-2jpg titlexhe 2 data-caption data-description img srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-2jpg srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-2jpg 900w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-2-320x210jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-2-768x505jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-2-640x421jpg 640w sizesmax-width 900px 100vw 900px alt a figure div div class td-slide-item td-item3 figure classtd-slide-galery-figure td-slide-popup-gallery a classslide-gallery-image-link hrefhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-3jpg titlexhe 3 data-caption data-description img srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-3jpg srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-3jpg 2048w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-3-320x213jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-3-768x512jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-3-640x427jpg 640w sizesmax-width 2048px 100vw 2048px alt a figure div div class td-slide-item td-item4 figure classtd-slide-galery-figure td-slide-popup-gallery a classslide-gallery-image-link hrefhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4jpg titlexhe 4 data-caption data-description img srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4jpg srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4jpg 1000w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4-320x240jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4-768x576jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4-640x480jpg 640w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4-80x60jpg 80w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4-100x75jpg 100w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4-180x135jpg 180w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-4-238x178jpg 238w sizesmax-width 1000px 100vw 1000px alt a figure div div class td-slide-item td-item5 figure classtd-slide-galery-figure td-slide-popup-gallery a classslide-gallery-image-link hrefhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5jpg titlexhe 5 data-caption data-description img srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5jpg srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5jpg 1000w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5-320x240jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5-768x576jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5-640x480jpg 640w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5-80x60jpg 80w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5-100x75jpg 100w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5-180x135jpg 180w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-5-238x178jpg 238w sizesmax-width 1000px 100vw 1000px alt a figure div div class td-slide-item td-item6 figure classtd-slide-galery-figure td-slide-popup-gallery a classslide-gallery-image-link hrefhttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhejpg titlexhe data-caption data-description img srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhejpg srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhejpg 1000w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-320x278jpg 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-768x667jpg 768w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904xhe-640x556jpg 640w sizesmax-width 1000px 100vw 1000px alt a figure div div div div class td-doubleSlider-2 div class td-slider div class td-button td-item1 div class td-borderdiv div div class td-button td-item2 div class td-borderdiv div div class td-button td-item3 div class td-borderdiv div div class td-button td-item4 div class td-borderdiv div div class td-button td-item5 div class td-borderdiv div div class td-button td-item6 div class td-borderdiv div div div div div <![CDATA[Sadiku gol spektakolar Baselit Lenjani merr per dore Sionin VIDEO]]> 2020-07-04T14:55:02+00:00 2020-07-04T14:55:02+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048134484/titulli/Sadiku-gol-spektakolar-Baselit-Lenjani-merr-per-dore-Sionin-VIDEO pimg classaligncenter size-full wp-image-707555 srchttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904bgfhbpng alt width705 height450 srcsethttpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904bgfhbpng 705w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904bgfhb-320x204png 320w httpgazeta-shqipcomlajmewp-contentuploads201904bgfhb-640x409png 640w sizesmax-width 705px 100vw 705px Ermir Lenjani vijon te jete protagonist te Sioni teksa pas dopietes se 3 diteve me pare qe i dha fitoren skuadres se tij sot ka shenuar nje tjeter gol ne barazimin 2-2 ndaj Luzernesp piframe width640 height360 srchttpswwwyoutubecomembedEfquvxKr3gwfeatureoembed frameborder0 allowaccelerometer autoplay encrypted-media gyroscope picture-in-picture allowfullscreeniframep pI aktivizuar prej javesh si sulmues i majte Lenjani shenoi golin e pare per Sionin pas vetem pak sekondash loje ndersa ne fillim te pjeses se dyte asistoi per golin e dytep pNje gol spektakolar arriti te shenoje pasditen e sotme ne Zvicer edhe sulmuesi i Kombetares Kuqezi Armando Sadiku i cili duket se ka lene plotesisht pas kraheve demtiminp pI aktivizuar vetem ne fillim te pjeses se dyte ne transferten ndaj Baselit te Taulant Xhakes sulmuesi nga Elbasani kaloi Luganon ne avantazh ne minuten e 67 pas nje goli spektakolar te shenuar me nje goditje nga rreth 30 metra distancep piframe width640 height360 srchttpswwwyoutubecomembedzpoS2CVcZAfeatureoembed frameborder0 allowaccelerometer autoplay encrypted-media gyroscope picture-in-picture allowfullscreeniframep pSfida perfundoi ne barazim 1-1 ndresa pervec Sadikut e Xhakes ne fushe u hodh per disa minuta edhe talenti i Kosoves Edon Zhegrovap - Arkiva Shqiptare e Lajmeve