Lajme nga Big-Brother 2020-07-08T14:22:43+00:00 Zend_Feed_Writer http://www.example.com A Brahaj mandi@shqiperia.com http://www.shqiperia.com.com <![CDATA[Surprize per Ermalin copeza kujtimesh per te si dhe takimi me shoket]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242306/titulli/Surprize-per-Ermalin-copeza-kujtimesh-per-te-si-dhe-takimi-me-shoket shte koha te flasim per Ermalin nje banor qe i ka dhene shume shtepise se BB-se duke qene se gjithnje ai ka qene shume koherent dhe i drejtperdrejte ne cdo diskutim ne shtepi ai eshte i vetmi konkurrent qe ska qene asnjehere ne nominim mbremja e sotme eshte perballja e pare me publikunbr br Arbana e pyet si ndihet qe ska qene asnjehere ne televotimbr Ajo i thote qe ti na ke treguar ca histori gazmore ne konfesional e fton te shohe ne monitor br br Arbana e fton me pas te dali jashte ku aty gjenden disa kuti ku Arbana e fton qe ti hape nje e nga nje e para eshte nje biciklete e dyta karroca me kushineta dhe e treta nje unaze nga gjyshja saj ndersa kutia e fundit me e vecanta dhe me e madhe se te tjerat dhe e fton qe ta hape dhe aty gjenden shoket e tij br Ku Arbana i fton te shohin ne monitor nje klip per Memaliajin te gjithe se bashku br <![CDATA[Surpriza per Mandin takimi me Evelinen dhe propozimi per martese]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242305/titulli/Surpriza-per-Mandin-takimi-me-Evelinen-dhe-propozimi-per-martese shte koha te flasim per Mandin qe te gjithe e njohim si Liamin e Big Brother rrugetimi i tij ka qene si nje film i cili fillon qe jashte diten kur ai vendosi te hyje ne BB gjithcka ka ndodhur shume shpejt ku ai nuk pati as mundesine te cmallej me familjaret e tijbr br Ai ka lene shume gjera per kete BB punen muziken dhe Evelinen e cila nuk ka qene dakord ne fillim per hyrjen e tij ne BBbr br Arbana kerkon lidhjen me shtepine flet me Liamin dhe e pyet si ndihet ai i thote qe ne dhomen e rrefimit ke folur per nje person shume te vecante ne zemren e tijbr br Arbana e fton te shohe ne monitor dhe pas kesaj te dale ne oborr aty e gjen nje atmosfere shume te bukur zbukuruar me lule Arbana e fton te vendoset perball projektoritbr br br Klip Evelina me makine ne fund te klipit del makina qe can perdet me Evelinenbr <![CDATA[Surprize per Genten takimi me Eltonin]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242304/titulli/Surprize-per-Genten-takimi-me-Eltonin shte koha te flasin per Genten e cila ka qene nje nga banoret me te komentuara te BB e cila kjo pervoje per te ka qene teper te vecantebr br Arbana kerkon lidhjen me shtepine flet me Genten dhe e pyet si ndihet dhe cili eshte personin qe i ka munguar me shume Ajo e fton te dali ne oborr dhe te shohe ne projektor br br Arbana e pyet per Eltonin dhe per lidhjen qe ka me te dhe tregon qe edhe ai bene bejtebr Eltoni ka shkruar vargje per Genten dhe eshte bere i famshem tashme ka bere dhe nje videoklip dhe eshte bere shume i famshembr br Arbana i thote shohim videoklipin e Eltonit qe ia ka kushtuar Gentes takohet me Eltoninbr <![CDATA[Surpriza per Arbrin takohet me nenen]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242303/titulli/Surpriza-per-Arbrin-takohet-me-nenen shte koha te flasim per Arbrin eshte hera e pare qe nje kosovar shkon ne finale ai eshte spikatur si nje banor me shume energji me shpirtin e gares dhe me argumentet qe si kane munguar asnjeherebr br Arbana kerkon lidhjen me shtepine dhe flet me Arbrin e pyet si ndihet dhe sa e veshtire ka qene per te moskomunikimi me te afermit e tijbr br E fton te dali ne oborr sepse do shohim dicka aty shohim 6 telefona celularbr Bie telefoni Arbri duhet te gjeje telefonin e sakte qe ta coj ne takimin me nenen e tijbr Arbri takohet me nenen e tij dhe te dy shijojne nje performanc te kenges Modher qe eshte enkas per tebr <![CDATA[Del Ermali Franceska Genta e Liami Fitues i Big Brother 5 Arbri]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242302/titulli/Del-Ermali-Franceska-Genta-e-Liami-Fitues-i-Big-Brother-5-Arbri <![CDATA[Surprize per Francesken takohet me motren dhe sfilate]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242246/titulli/Surprize-per-Francesken-takohet-me-motren-dhe-sfilate Arbana pergezon Francesken ajo eshte me e vogla e ketij audicioni dhe banorja me e re qe shkon ne finale te Big Brother ne keto audicione te BBbr Arbana fton Francesken te shohe nje klip me eksperiencen e saj ne BBbr br Arbana flet me Francesken dhe e pyet sa do i mungojne sfilatat para pasqyres kur te dale ti na ke treguar ne konfesional per nje tjeter bukuroshe te familjes suaj e cila te mungon shume ai e fton te shohin e monitorbr Arbana e pyet per Denisen nese ajo ka qene ne ndonje sfilate duke qene se permasat e saj jane te nje modelejebr br Arbana e fton te dale jashte dhe aty te shohin e sfilate live ne fund surprize motra e Franceskes me nje fustan ne dore ato takohen Fustani eshte per Francesken nga Geraldina Sposa ku ajo i ka propozuar te jete pjese e sfilatave te sajbr <![CDATA[Kujtojne momentet e paharrueshme ne BB5 Liami Kushdo qe ta fitoje duhet uruar me zemer]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242153/titulli/Kujtojne-momentet-e-paharrueshme-ne-BB5-Liami-Kushdo-qe-ta-fitoje-duhet-uruar-me-zemer Sot eshte mengjesi i fundit ne shtepine e Big Brother per banoret finaliste Te paret qe zgjohen jane Liami dhe Ermali te cilet shkojne ne sallon e fillojne te flasin me njeri-tjetrin per emocionet qe kane ndier gjate perjetimit te kesaj eksperience br br Pas pak minutash ne shtepi vendoset muzika ndersa banoret e tjere vazhdojne te jene ende ne gjume Banoret vazhdojne te flasin ndersa pas pak zgjohet edhe Genta e me pas Arbri br br Nderkohe qe Genta shkon ne sallon Liami ben shaka me Ermalin duke thene se eshte njoftuar nga Vellai i madh qe do te qendrojne edhe nje muaj tjeter brenda ne shtepi Genta largohet duke mos i kushtuar shume vemendje nderkohe qe Liami dhe Ermali mendojne sikur ky te ishte nje lajm i vertete dhe aludojne se si do te kishin reaguar br br Pas pak minutash zgjohet edhe Franceska pasi shikon se eshte e vetmja ne dhome qe nuk eshte zgjuar ende Keshtu te gjithe banoret mblidhen ne dhomen e ndenjes e kujtojne me njeri-tjetrin banoret qe kane qene brenda shtepise dhe ngjarjet gjate qendrimit ne shtepi br br Pasi largohen banoret e tjere Genta e Liami diskutojne per fituesin e ketij viti Genta eshte kurioz te dije se kush mund te jete ndersa Liami thote se kushdo qe te jete duhet uruar me gjithe zemer pasi ka investuar shume per te arritur ta fitoje Atje shkojne edhe banoret e tjere e kujtojne momentin kur kane qene ne burg e momente te vecanta nga e gjithe koha e qendrimit te tyre ne shtepi Ata qeshin duke rikujtuar situatat gazmore mes tyrebr br Pak minuta me vone banoret shkojne ne dhomen e gjumit e fillojne ti bejne gati valixhet br <![CDATA[Liami provon rrobat per finalen e madhe Franceska Liami dhe Ermali e meritojne fitoren]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242148/titulli/Liami-provon-rrobat-per-finalen-e-madhe-Franceska-Liami-dhe-Ermali-e-meritojne-fitoren Nderkohe qe banoret vazhdojne te bejne gati valixhet Liami provon rrobat qe ka menduar te veshe per naten e madhe sot por eshte ne dileme per atletet pasi i shikon si te papershtatshme me veshjen Franceska i sugjeron qe te veshe nje tjeter bluze br br Vellai i Madh vendos Kengen Macarena ne sfond e banoret dalin ne kopsht dhe fillojne ta kercejne Sapo banoret hyjne brenda Vellai i Madh e vendos perseri kengen e banoret e kercejne serishbr br Pasi shkojne serish ne dhome e merren me rregullimin e rrobave dalin ne kopsht e vazhdojne bisedat me njeri-tjetrin Ata diskutojne per mamate e tyre dhe per ngarkesen e tyre me pune br br Liami Arbri e Franceska shtrihen pasi thone se ndihen te lodhur Ermali e Genta bisedojne ne kuzhine nderkohe qe Genta lan enet Ermali ben shaka me te duke i thene se te gjithe djemte e Korces do te duan te martohen me te br br Franceska dhe Arbri dalin ne kopsht e flasin me njeri-tjetrin per finalistet dhe banorin qe mund ta fitoje Ata kujtojne mendimin qe kane dhene per finalistet e Arbrit i vjen cudi qe Genta arriti te jete ne finale Ndryshe i shohim ne e ndryshe shihen nga jashte Ata thone Gjynah shprehet Franceska per Genten Si Liami si Ermali e meritojne shprehet Franceska Liami mundet por edhe Ermali vazhdon mendimin Arbri i cili shton se duhet te presin edhe disa ore per ta mesuar Me pas ata futen brendabr <![CDATA[Franci Vetem pasi te jem ne pune mund te mendoj per fejese Genta shte arritje qe jemi ne finale]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242086/titulli/Franci-Vetem-pasi-te-jem-ne-pune-mund-te-mendoj-per-fejese-Genta-shte-arritje-qe-jemi-ne-finale br Banoret fillojne te kercejne me vendosjen e muzikes ne sfond nga Vellai i Madh Ata fillojne te flasin per muziken duke komentuar kengetaret shqiptare qe pelqejne me teper br br Nderkohe qe banoret degjojne muzike Liami e pyet Francesken se kur mendon qe te fejohet Franceska thote se nese cdo gj do te ishte ne doren e saj do te fejohej kur te behej 35 vjece Ajo e shikon si kusht primar gjendjen ekonomike Pse me cfare do te jetoj une vetem me dashuri shprehet Franceska Ajo mendon se te dy duhet te jene ne nje pune ne momentin qe do te mendojne ta lidhin jeten bashke br Me pas Franceska perkthen kenget ne sfond ne gjuhen spanjolle ndersa banoret e degjojne br br Genta dhe Franceska fillojne te flasin per veshjen qe kane zgjedhur per naten e sotme te finales se madhe Ato mendojne se eshte veshja e duhur por kerkojne edhe mendimin e njera-tjetres Ndersa Genta me vone fillon ti beje masazh Liamit br br Me pas vajzat dalin jashte per te pire cigare e fillojne te flasin per finalen dhe spektaklin e madh Ato bejne plane per tu takuar me njera-tjetren qe nga dita e sotme Ato kujtojne banoret qe kane qene brenda dhe e konsiderojne arritje faktin qe kane arritur ne finale pavaresisht se nuk mund ta fitojne cmimin e madh Vajzat mendojne per surprizat qe mund ti behen dhe per emocionet qe mund te ndiejne br <![CDATA[Liami e Arbri Genta e ka bindur publikun se eshte e sinqerte por ne te vertete ka bere loje]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242081/titulli/Liami-e-Arbri-Genta-e-ka-bindur-publikun-se-eshte-e-sinqerte-por-ne-te-vertete-ka-bere-loje Banoret shkojme ne banje e fillojne te luajne e te lagin me uje njeri-tjetrin Ndersa me pas shkojne ne dhomen e gjumit ku jane fikur dritat e shtrihen per te fjetur gjume Ata mendojne per emocionet qe do te perjetojne gjate spektaklit te madh e kujtojne banoret e momentet emocionuese qe kane ndier me njeri-tjetrin Pas pak atje shkon edhe Liami e te dy djemte flasin per lojen e Gentes duke thene se ajo ka ditur se si te luaje dhe ne te njejten kohe ta binde publikun qe eshte e sinqerte Ata mendojne se ne te vertete ajo nuk ka qene aq e sinqerte madje ka luajtur duke i sulmuar banoret por duke fshehur sulmin e saj Ndersa Genta mbrohet duke thene se ka qene e sulmuar nga banoret dhe ka qene e detyruar qe te mbrohet br br Ermali dhe Franceska shtrihen afer njeri-tjetrit duke u puthur dhe perqafuar me njeri-tjetrin br br Pas pak minutash banoret shtrihen per te fjetur gjume per tu zgjuar ne diten e fundit te qendrimit te tyre ne shtepine e Big Brotherbr <![CDATA[Flasin per rrengjet qe kane bere ne shkolle Genta Do ta shikoje Rubensi se kush eshte Genta]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047242068/titulli/Flasin-per-rrengjet-qe-kane-bere-ne-shkolle-Genta-Do-ta-shikoje-Rubensi-se-kush-eshte-Genta Banoret jane mbledhur afer oxhakut dhe vazhdojne bisedat mes tyre Ata flasin per periudhen e shkolles dhe per problemet qe kane sjelle kur kane qene nxenes br br Arbri shkon ne kuzhine e fillon te gatuaje krepa ndersa Liami Genta dhe Ermali bisedojne ndersa hane krepat e gatuara nga Arbri Genta tregon per te dashurin e saj dhe per peripecite qe ka hasur ne jete prej tij edhe prej shoqeve te saj nga qyteti te cilat e kane paragjykuar nga fakti qe eshte nga fshati br br Ndersa tregon histori nga gjimnazi Genta shprehet per Rubensin duke thene Do ta shikoje tani Rubensi se kush eshte Genta Ermali dhe Liami duke marre shkas nga kjo menyre te shprehuri ia permendin asaj per minuta te tera kete fakt duke thene se ajo ka pritur per tu bere figure publike qe te arrije ta thote kete gje Genta u kerkon qe ata te mos e perserisin me kete gje pasi ajo e tha kete duke marre shkas nga ca ngjarje qe permendi lidhur me te tjere njerez Ndersa banoret vazhdojne ta ngacmojne ende duke u bashkuar edhe Franceska me tabr <![CDATA[Banoret presin me padurim finalen e madhe dhe hamendesojne se kush do te fitoje BB5]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241910/titulli/Banoret-presin-me-padurim-finalen-e-madhe-dhe-hamendesojne-se-kush-do-te-fitoje-BB5 Liami Genta e Franceska ndodhen ne dhomen e ndenjes dhe bisedojne per diten e neserme Ata numerojne minutat dhe oret qe i ndajne nga finalja e madhe dhe shprehen te gjithe se po e presin me padurimbr br Liami thote se po pret me padurim edhe ardhjen e Evelines dhe pret qe ajo te jete patjeter neser dhe nuk do qe te mendoje te kunderten por dyshimi po i ben oret me te gjata per tebr br Me pas ata flasin per cmimin e madh dhe te tre ndajne mendimin se presin qe te fitojne Liami ne nje moment i thote Franceskes se ajo ka arritur shume per nje 18-vjecare qe eshte Franceska e kundershton duke i thene se pervec kesaj nuk e ka perfunduar misionin e saj pasi pretendon cmimin e madh Ajo i thote se do te donte te fitonte BB5 vetem per tu treguar banoreve te tjere se nje 18 vjecare mund te arrije me shume br br Me pas vajzat largohen dhe Liami e vazhdon kete bisede me Arbrin Te dy mendojne se njeri prej tyre do te jete fituesi por i tremben edhe nje 10 qe mendojne se mund ta fitoje nje banor tjeter Liami perseri flet per Evelinen te dashuren e tij duke thene se mezi pret qe te takoje edhe atebr <![CDATA[Franceska Liamin nuk e shoh me fitues-Arbri Po fitoi Genta do te jete shok per ne]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241903/titulli/Franceska-Liamin-nuk-e-shoh-me-fitues-Arbri-Po-fitoi-Genta-do-te-jete-shok-per-ne Liami me pas largohet dhe shkon ne dhomen e ndenjes ndersa Franceska bisedon me Arbrin per Genten Ajo pyet Arbrin nese Geri eshte shprehur ndonjehere se e sheh Genten si konkurrente te forte apo si pretendente kryesore per cmimin e madh Arbri i pergjigjet se Gerta nuk eshte shprehur ndonjehere se Genta mund te fitonte BB5 dhe bashke me Francesken kujtojne se ka qene Dritani qe e ka thene nje gje te tille br br Franceska sheh Liamin dhe i thote Arbrit Une as kete nuk e shoh me si fitues madje mund te them qe me shume shoh Genten se sa Liamin e me pas shton se sipas saj javet e fundit Liami ka rene shume dhe ska bere asgje ndersa Genta ndryshon vazhdimisht br br Prane tyre ndodhet edhe Ermali i cili nuk perzihet ne kete bisede por qendron i menduar Franceska thote me tej me te qeshur shiko si rri tani qe kur thame se mund ta fitoje Genta e futem ne mendime Arbri thote me tej per Liamin se presioni qe ka ai eshte shume i madh dhe nese nuk do ta fitoje do te jete nje shok per te pasi Liami ka besim te madh se mund te fitoje BB5 madje ai thekson se nje shok i madh ka per te qene edhe per te nese e fiton Genta kete edicionbr br Arbri pyet Ermalin dhe i thote cfare mendon nese do te fitoje Genta E sheh si te pritshem kete fakt e Ermali i pergjigjet le ta fitoje kush te doje perderisa jemi ne finale te gjithe jemi te pritshem br br br <![CDATA[Banoret kunder Gentes Liami Sado qe me ka xhan prape per eshte shumezim me zero]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241868/titulli/Banoret-kunder-Gentes-Liami-Sado-qe-me-ka-xhan-prape-per-eshte-shumezim-me-zero Arbri Ermali Franceska dhe Liami ndodhen ne oborr dhe bisedojne per daljen e banoreve dhe per Genten Franceska thote se Genta ne fillim qe sillej mire me te gjithe ishte nder banoret me te preferuar te publikut ndersa disa jave me vone nuk ishte me nder me te preferuarit br br Franceska thote se Genta ka ndryshuar disa here sjelljen e saj gjate tre muajve ne Big Brother dhe ka pasur ndryshime ne preferencat e publikut Ermali i jep te drejte Franceskes dhe thote se Genta ka pasur ndryshime radikale gjate qendrimit te saj ne shtepi Franceska thote se Genta perseri ka ndryshuar javet e fundit dhe eshte rritur shume ne syte e publikut perseri br br Liami thote per Genten sado qe me thote se me ka xhan per mua prapo eshte shumezim me zero Edhe Arbri thote se Genta nuk eshte nder banoret qe duhet te fitoje BB5 sepse nuk ka qene konkurrente e forte br Nga ana tjeter ata thone se Genta ka bere loje gjate gjithe kohes Franceska thote Genta nuk eshte ajo vajza e fshatit sepse nuk flet si ato nuk vishet si ato dhe me pas shton se Genta ka shume njohuri dhe shprehet e tha vete se di shume gjera por nuk i thote sepse ka pasur frike se ne do tia perdornim kunder saj br <![CDATA[Banoret kercejne perseri Makarena-Franceska e emocionuar per neser]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241813/titulli/Banoret-kercejne-perseri-Makarena-Franceska-e-emocionuar-per-neser Banoret ndodhen te shperndare neper shtepi duke u marre me gjera te ndryshme Ne nje moment fillon perseri Makarena dhe ata duhet te dalin te gjithe ne oborr per te kercyer Te paret qe behen gati per kercimin jane Ermali Genta e Franca dhe pas tyre del edhe Arbri Liami ndodhet ne gjume dhe kjo ben qe ai te vonohet pak perpara se te filloje te kerceje bashke me te tjeretbr br Makarena vazhdon per disa minuta dhe me pas banoret shperndahen perseri Ermali dhe Franceska rrine prane njeri-tjetrit ne oborr dhe bisedojne per spektaklin e madh Franceska thote se do te ndjeje shume emocione te forta sidomos ne momentin e futjes ne sallen e spektaklitbr br E ndersa ata bisedojne Makarena fillon perseri dhe te gjithe rreshtohen ne vendin e caktuar dhe fillojne te kercejne perseri Genta Liami Franceska dhe Ermali rrine prane njeri-tjetrit dhe marrin poza perpara pasqyrave ndersa Arber nuk bashkohet me ta banoret argetohen edhe duke kercyer ne menyre qesharake jashte koreografise se Makarenabr <![CDATA[Genta Nuk dua te largohem nga shtepia e BB Franceska Babait i tregoj gjithcka nuk mbaj asnje sekret]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241788/titulli/Genta-Nuk-dua-te-largohem-nga-shtepia-e-BB-Franceska-Babait-i-tregoj-gjithcka-nuk-mbaj-asnje-sekret Franceska Genta e Ermali qendrojne ne zonen e pishines duke biseduar ku Ermali pyet vajzat se cfare kane menduar te veshin naten e neserme te finales Franceska pergjigjet se rendesi ka qe do te behen te bukura por nuk do ti tregoje me shume Ermali i thote vajzave se neser ne darke do te jene secili ne shtepite e tyre e Genta thote se eshte e stresuar sot pasi nuk deshiron qe te largohet nga shtepia e BB br br Me pas atyre u bashkohet dhe Arbri e Genta tregon se i pelqen jeta ne konvikt packa se nuk e ka shijuar aq sa do te donte Franceska shprehet ne kete kontekst se mezi po pret te vije ne Tirane packa se nuk e ka menduar akoma se per cfare do te studioje Me tej Arbri flet per Kosoven ku Franceska tregon se ka qene atje dhe i pelqejne shume disa qytete e ndan me Arbrin eksperiencat e saj atje te cilat i kane lene mbresa br br Franceska tregon se e ka marre malli shume per motren pasi me e lidhur eshte me te sesa me prinderit por gjithsesi as babait nuk i mban asnje sekret dhe i tregon gjithcka Arbri cuditet per faktin qe Franceska mund ti tregoje gjithcka babait te saj e ajo e siguron se e ben kete gje br <![CDATA[Ermali e Liami bashkohen ne argetim Bejne muzike me ene kuzhine]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241741/titulli/Ermali-e-Liami-bashkohen-ne-argetim-Bejne-muzike-me-ene-kuzhine Franceska Arbri e Genta rrine shtrire dhe mundohen qe te qetesohen por Ermali dhe Liami nuk bejne te njejten gje ata kerkojne qe te gjejne menyra te ndryshme per tu argetuar br Keshtu e nisin duke kercyer ne menyre qesharake por banoret e tjere nuk bashkohen me ata te dy e me pas vendosin te luajne me shpata Ermalit i lind ideja qe te perdorin enet e kuzhines per mburoje Por edhe kjo loje nuk zgjat shumebr br Me pas ata vendosin qe te bejne muzike me enet e kuzhines dhe ne kete menyre bejne zhurme dhe mund te ndalojne qe te tjeret te mos flene Te dy fillojne tu bien eneve te kuzhines dhe Ermali i thur kenge Gentes Franceska nga ana tjeter u kerkon qe te mos vazhdojne me sepse po bejne shume zhurmebr br Pas disa minutave Ermali dhe Liami bien ne qetesi dhe Franceska Genta e Arbri cohen dhe bashkohen me dy djemte e tjere ne shaka e biseda br <![CDATA[Genta mes ciftit Ermal-Franci Macarena nderpret aktivitetet e banoreve disa here rradhazi]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241740/titulli/Genta-mes-ciftit-Ermal-Franci-Macarena-nderpret-aktivitetet-e-banoreve-disa-here-rradhazi Franceska e Ermali qendrojne ne dhomen e gjumit per nje kohe te gjate duke u puthur e perkedhelur Pas pak castesh Genta shkon prane tyre dhe ata e marrin e fusin ne mes tyre duke krijuar keshtu nje panorame gazmore Genta largohet e cifti vazhdon te qendroje prane duke shprehur afeksion e ndjenja per njeri-tjetrin br br Pas pak castesh teksa te gjithe banoret jane te shperndare neper shtepi duke kryer aktivitete te ndryshme fillon kenga Macarena e te gjithe banoret mblidhen me shpejtesi ne oborr e ia nisin nga kercimi Ne ato momente Genta e Franceska kane qene ne dhomen e rrefimit e kane dale me vrap per te shkuar ne oborr duke krijuar keshtu situata gazmore br br Sapo banoret shperndahen neper shtepi pas pak minutash fillon nga e para kenga Macarena cka i ben banoret te lene pergjysme per se dyti aktivitetet e tyre e te dalin menjehere ne oborr per te kercyerbr <![CDATA[Arbri e Liam qendrimi ne BB Liami Jam i kenaqur nga eksperienca ne BB shpresoj mos te kem zhgenjyer asnje]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241739/titulli/Arbri-e-Liam-qendrimi-ne-BB-Liami-Jam-i-kenaqur-nga-eksperienca-ne-BB-shpresoj-mos-te-kem-zhgenjyer-asnje Arbri e Liami qendrojne ne oborr duke biseduar per qendrimin e tyre ne BB ku tregojne anet pozitive si dhe veshtiresite qe kane hasur Arbri shprehet se ne BB eshte i vetmi vend ku i flet dikur per mire e ai e merr per keq e Liami pergjigjet se cdo gje eshte reciproke packa se ndikon dhe stresi i te qenit i mbyllur brenda nje shtepie br br Liami shprehet se loja ne BB eshte nje gare qe duhen treguar vlerat personale pa lenduar personat qe jane jashte Arbri thote se me bukur eshte te shikosh vlerat e dikujt e jo te mundohesh tia ulesh e Liami shton se nuk ka ndodhur qe ti ulen vlerat dikujt nga ndokush por duhen vene ne dukje ato gjera qe nuk shkojne apo nuk i pelqen Liami me pas i thote Arbrit Me mua do jesh shok dhe jashte ashtu sic kemi qene ketu br br Liami shprehet se dy persona te cilet i kane pelqyer me se shumti ne BB jane Gjoni e Gerta ndersa Ermalin e Francesken do ti shohe jashte me mire Arbri thote se Ermalin nuk ka nevoje ta njohe jashte pasi beson qe eshte real si aty si jashte Ai shton se Erioni i ka pelqyer shume e Liami thote se nuk ka dashur ta zbuloje Erionin pasi e ndjente qe ishte i mbyllur ne vetvetebr br Liami thote se ka qene e rendesishme qe me kedo ia ka arritur te bashkepunoje e shton se ka ndjekur strategjine Vrit e kap Arbri pergjigjet se nuk e ka bere kete gje nuk ka sulmuar asnje person shume e Liami shton se as ai nuk e ka bere kete gje por cdo gje ka qene reciproke Ky i fundit shton se Big Brother-i eshte nje eksperienca e mrekullueshme e ato gjera qe ka bere per tre muaj aty nuk i ka bere per gjithe jeten dhe e rendesishme per te eshte qe te mos kete zhgenjyer askend jashte me sjelljen e tij por vete eshte i kenaqur me ate qe ka bere ne BB br <![CDATA[Biseda per BB sjell debat mes Francit e Arbrit Franci Arber je menjanuar Arbri Je naive]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241737/titulli/Biseda-per-BB-sjell-debat-mes-Francit-e-Arbrit-Franci-Arber-je-menjanuar-Arbri-Je-naive Liami Arbri e Franceska qendrojne ne oborr duke biseduar per qendrimin e tyre ne BB dhe per lojen qe kane bere Franceska shprehet se nuk ka kane pasur ndonje person te dashur me te gjithe e Arbri pergjigjet se te gjithe kane qene te dashur me njeri-tjetrin Arbri shton se java e fundit vetvetiu ka debate por per dy muaj ai nuk ka debatuar as me Genten as me Francesken Genta ia nderpret fjalen e thote se qe javen e dyte kane debatuar me Arbrin e Franceska shton se me te ka debatuar qe diten e dyte br br Arbri u pergjigjet vajzave se nese ka debatuar qe ne fillim tani i ka lene menjanje debatet e Franceska shprehet se per te nuk ka lidhje fakti nese jane ditet e fundit e nuk duhet debatuar pasi nese ka gje per te debatuar mund ta beje dhe diten e fundit Arbri thote se dhe po ti sulen te gjithe e ti thone se eshte gabim ai nuk do ta pranoje por Franceska nuk bie dakort me kete mendim pasi argumenton qe Arbri deri me tani paska debatuar per publikun e jo se e ka ndjere br br Liami thote se ai nuk mund te debatoje vetem per te bere zhurme ne shtepi e Franceska kembengul tek fakti qe nese nuk i pelqen dicka nuk do te rezervohet ashtu sic pretendon Arbri meqenese eshte java e fundit Franceska i thote Arbrit se kete jave nuk e ka pare te rrije me kater banoret e tjere per tu argetuar por ka ndenjur menjane Arbri i pergjigjet se nuk ka dashur te behet i lodhur e i bezdisshem per njerezit pasi njerezit e kane njohur tashme se si di te mbrohet e Franceska thote se ky eshte problemi pasi ai ka ndryshuar shume br br Liami nderhyn ne mbrojtje te Arbrit e i thote Franceskes se kete jave ajo ka ndenjur me shume se javet e tjera ne intimitet me Ermalin e ajo pohon Liami shprehet se ne kete rast dhe Franceska ka ndryshuar e secili eshte per vete Teksa Franceska i thote se ka nje shpjegim per kete Liami pergjigjet se dhe Arbri duhet ta kete nje shpjegim keshtu qe ajo nuk ka perse tia vere ne dukje faktin qe ka ndryshuar Arbri i thote Franceskes se ajo eshte shume naive me mendimet e saj e te dy perfundojne ne debat br <![CDATA[Zgjim i banoreve me Macarena Genta e bezdisur nga prova]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241589/titulli/Zgjim-i-banoreve-me-Macarena-Genta-e-bezdisur-nga-prova Ende pa u ndezur dritat dhe pa u vendosur muzika ne sfond ne shtepine e Big Brother banoret e pare qe zgjohen mengjesin e sotem jane Liami dhe Ermali te cilet dalin en kopsht per te marre rreze dielli nderkohe qe banoret e tjere vazhdojne te jene ende ne gjume br br Vellai i Madh vendos kengen Macarena ne sfond dhe te gjithe banoret ngrihen nga krevatet me shpejtesi e dalin ne kopsht per ta kercyer pasi kjo eshte prova e tyre e fundit nga Vellai i Madh br br Banoret fillojne kercimin pergjumesh ndersa Liami dhe Ermali te cilet kane disa minuta qe jane ngritur qeshin me banoret duke pare levizjet e tyre te ngadalta br Sapo mbaron muzika Ermali dhe Franceska shtrihen serish ne krevat duke shkembyer puthje dhe perqafime mes tyre br br Vellai i Madh pas pak minutash vendos serish kengen Macarena ne sfond e banoret lene cdo gj qe jane duke bere per ta kercyer serish se bashku br Nderkohe qe Franceska e Genta shtrihen serish per te fjetur gjume ndersa Liami kercen me muziken ne sfond Vellai i Madh vendos per te treten here Macarenan ne sfond Kjo gje e merzit paksa Gentene cila ankohet se ska fjetur gjate gjithe nates Te gjithe banoret dalin en kopsht e fillojne serish te ekzekutojne kengen ne sfond br br Me vone banoret shkojne ne kuzhine per te ngrene mengjesin ndersa Ermali merr racionin Franceskes dhe ia con asaj te krevati ne dhomen e gjumit br <![CDATA[Banoret ne rol si aktore turq Momente gazmore ne shtepi]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241558/titulli/Banoret-ne-rol-si-aktore-turq-Momente-gazmore-ne-shtepi Liami dhe Arbri flasin ne gjuhen turke duke bere shaka e duke imituar aktoret turq ndersa ne shakane e tyre perfshije edhe pjesen tjeter te banoreve Ata trillojne skenarin nje filmi dhe secili luan rolin e tij pasi shkojne ne dhomen e gjumit dhe futin ne rol edhe pjesen tjeter te banoreve te cilet qeshin me ekzekutimin tyre dhe pas cdo batute te dy banoreve br br Franceska eshte duke masazhuar Ermalin ne krevat ndersa Vellai i Madh vendos ne sfond kengen Macarena dhe me vendosjen e saj banoret dalin ne kopsht ku fillojne ta kercejne te gjithe se bashku br br Me vone humori dhe batutat mes banoreve vazhdojne serish Liami vizaton me laps mustaqe dhe fillon te imitoje Hitlerin edhe me veprime ndersa banoret qeshin teksa e shikojne Pastaj edhe Ermali Franceska dhe Genta futen ne rol e keshtu te peste banoret aktrojne ne baze te nje historie qe e kane trilluar vete br br Pak me vone banoret shtrihen per te fjetur gjume nderkohe qe Vellai i Madh ka fikur dritat ne dhomen e tyre te gjumit Franceska dhe Ermali shtrihen prane njeri-tjetrit ku mes puthjesh e perqafimesh Franceska shpreh merzine qe perfundoi kjo eksperience e tyre ne Big Brother Nderkohe banoret e tjere i ze gjumi dhe pas tyre edhe ciftin e shtepise br <![CDATA[Liami Fatkeqesisht ne Shqiperi me Hummer ata qe bejne muzike komerciale dhe me bicikleta ata te muzikes rock]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241491/titulli/Liami-Fatkeqesisht-ne-Shqiperi-me-Hummer-ata-qe-bejne-muzike-komerciale-dhe-me-bicikleta-ata-te-muzikes-rock Banoret rrine ne dhomen e ndenjes e fillojne te bisedojne me njeri-tjetrin rreth filmave qe kane pare Franceska dhe Ermali distancohen per disa minuta nga banoret e tjere duke ndenjur afer njeri-tjetrit mes puthjesh e ledhatimesh br br Nderkohe Vellai i Madh vendos muzike rok ne sfond e Liami fillon ta komentoje ndersa e degjon Ai thote se kjo eshte muzika e vertete por per fat te keq ne Shqiperi nuk vleresohet Ata qe bejne muzike komerciale jane me Hummer ndersa ata qe bejne muzike rok ecin me bicikleta shprehet Liami Fillojne te flasin per muziken dhe per shijet muzikore nderkohe qe vazhdojne te degjojne muziken ne sfond br br Me vone banoret dalin ne kopsht e fillojne te komentojne ngjarjet e kaluara ne shtepi dhe kohen e shkurter qe i ka mbetur brenda shtepise Ata flasin per ish-banoret dhe karakterin secilit Franceska e Genta mendojne se me cilen nga banoret do te kene me shume miqesi br br Me vone banoret vendosin qe te shkojne ne dhomen e gjumit per te fjetur e ndersa behen gati bejne shaka e qeshin me njeri-tjetrin Ermali Arbri e Genta pikturojne fytyren me laps te zi e qeshin me njeri-tjetrin dhe banoret e tjere me ta duke krijuar keshtu situata gazmore brenda shtepise br <![CDATA[Ermali e Liami bashkohen e argetim- Bejne muzike me ene kuzhine]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241399/titulli/Ermali-e-Liami-bashkohen-e-argetim--Bejne-muzike-me-ene-kuzhine Franceska Arbri e Genta rrine shtrire dhe mundohen qe te qetesohen por Ermali dhe Liami nuk bejne te njejten gje ata kerkojne qe te gjejne menyra te ndryshme per tu argetuar br Keshtu e nisin duke kercyer ne menyre qesharake por banoret e tjere nuk bashkohen me ata te dy e me pas vendosin te luajne me shpata Ermalit i lind ideja qe te perdorin enet e kuzhines per mburoje Por edhe kjo loje nuk zgjat shumebr br Me pas ata vendosin qe te bejne muzike me enet e kuzhines dhe ne kete menyre bejne zhurme dhe mund te ndalojne qe te tjeret te mos flene Te dy fillojne tu bien eneve te kuzhines dhe Ermali i thur kenge Gentes Franceska nga ana tjeter u kerkon qe te mos vazhdojne me sepse po bejne shume zhurmebr br Pas disa minutave Ermali dhe Liami bien ne qetesi dhe Franceska Genta e Arbri cohen dhe bashkohen me dy djemte e tjere ne shaka e biseda br <![CDATA[Genta Po tna jepej mundesia te fitonim nga 20 milione secili ose njeri te gjitha cfare do zgjidhnit]]> 2020-07-08T14:22:43+00:00 2020-07-08T14:22:43+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1047241354/titulli/Genta-Po-tna-jepej-mundesia-te-fitonim-nga-20-milione-secili-ose-njeri-te-gjitha-cfare-do-zgjidhnit Arber ngacmon Genten per historine e saj te dashurise me Rubensin por Genta nuk flet shume e i kerkon qe te mos diskutojne per kete gje me pas ajo e con biseden tek cmimi i madh br br Genta pyet banoret cfare do te beni nese Vellai i Madh thote se po te hapni zarfin me emrin e fituesit tani do te merrni secili nga 20 milione leke te vjeter ose prisni diten e shtune qe cmimin e madh ta marre njeri prej nesh Arbri i pergjigjet Gentes se ai do te zgjidhte versionin e pare pra qe te merrnin secili nga 20 milione lekebr br Kjo ka mjaftuar qe Franceska ti kundervihet perseri Arbrit duke e ironizuar Ajo i thote se perse ai zgjedh kete mundesi ne nje kohe qe eshte shprehur se ka nje siguri te madhe se do te jete pikerisht ai fituesi i ketij Edicioni Po cne mo Arber ti sikur i doje te gjitha per vete dhe Arbri i pergjigjet po ti jap ca ty se me dhimbseshbr br Ermali e Liami ndajne mendimin se edhe nese do te merrnin nga 20 milione do te ishte mire ndersa Franceska thote se i do te gjitha per vete dhe ironizon Arbrin br - Arkiva Shqiptare e Lajmeve