Lajme nga Gazeta-Mapo 2020-07-08T13:55:49+00:00 Zend_Feed_Writer http://www.example.com A Brahaj mandi@shqiperia.com http://www.shqiperia.com.com <![CDATA[SHBA tregon forcen Destrojeri qe kushton 43 miliarde USD]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024260/titulli/SHBA-tregon-forcen-Destrojeri-qe-kushton-43-miliarde-USD div classentry clr stylestyle div idgalleryphoto h2 stylemargin-bottom 0pxFoto 1 nga 14h2 a hrefhttpwwwmapoal201609shba-tregon-forcen-destrojeri-qe-kushton-4-3-miliarde-usd12galleryphotospan classnextspana a hrefhttpwwwmapoal201609shba-tregon-forcen-destrojeri-qe-kushton-4-3-miliarde-usd114galleryphotospan classprevspana div styledisplayinline-block img srchttpwwwmapoalwp-contentuploads2016093-30jpg div div pDestrojeri me i madh dhe me i sofistikuar ne SHBA pritet te bashkohet me ne fund me floten e venditp pBehet fjale per destrojerin Zumwalt qe nuk pikaset nga radaretp pPer koincidence destrojeri me 147 marinare dhe oficere ne bord ka nje kapiten qe quhet James Kirkp pPer shkak se eshte kaq futuristike disa e kane krahasuar kapitenin me personazhin me te njejtin emer nga seriali Star Trekp pDestrojeri eshte rreth 180 metra dhe peshon 15 mije tonp pKostoja per ndertimin e kesaj anije eshte rreth 43 miliarde dollarep pSistemi i ri i armatimit mund te shkarkoje rreth 600 raketa ne shenjestra rreth 100 kilometra largp div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433039 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609shba-tregon-forcen-destrojeri-qe-kushton-4-3-miliarde-usd1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433039 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609shba-tregon-forcen-destrojeri-qe-kushton-4-3-miliarde-usd1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Fotogaleri Ja trashegimia qe la pas Nene Tereza]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024259/titulli/Fotogaleri-Ja-trashegimia-qe-la-pas-Nene-Tereza div classentry clr stylestyle div idgalleryphoto h2 stylemargin-bottom 0pxFoto 1 nga 32h2 a hrefhttpwwwmapoal201609fotogaleri-ja-trashegimia-qe-la-pas-nene-tereze12galleryphotospan classnextspana a hrefhttpwwwmapoal201609fotogaleri-ja-trashegimia-qe-la-pas-nene-tereze132galleryphotospan classprevspana div styledisplayinline-block img srchttpwwwmapoalwp-contentuploads2016092-29jpg div div pPas vdekjes se Nene Terezes kishte dyshime nese Misionaret e Bamiresise do e vazhdonin punen e tyre me ate intensitetp pMegjithate urdhri vazhdoi te jete i pranishem ne shume vende te botesp pPas shenjterimit te Nene Terezes fotografi Sohrab Hura udhetoi per ne Kalkuta per te pare nga afer trashegimine e Nene Terezes ne nje qytet te cilin ajo e ndikoi kaq shumep div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-432990 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609fotogaleri-ja-trashegimia-qe-la-pas-nene-tereze1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-432990 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609fotogaleri-ja-trashegimia-qe-la-pas-nene-tereze1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Te tallesh trupin e te moshuares Ja crrezikon modelja]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024258/titulli/Te-tallesh-trupin-e-te-moshuares-Ja-crrezikon-modelja div classentry clr stylestyle div idgalleryphoto h2 stylemargin-bottom 0pxFoto 1 nga 12h2 a hrefhttpwwwmapoal201609te-tallesh-trupin-e-te-moshuares-ja-crrezikon-modelja12galleryphotospan classnextspana a hrefhttpwwwmapoal201609te-tallesh-trupin-e-te-moshuares-ja-crrezikon-modelja112galleryphotospan classprevspana div styledisplayinline-block img srchttpwwwmapoalwp-contentuploads2016094-36jpg div div pNje modele e revistes Playboy Dani Mathers rrezikon gjashte muaj burg pasi u tall me trupin e nje pensionistejep p29-vjecarja u fotografua teksa takonte avokatin e saj ne Los Angeles SHBAp pMathers postoi nje Snapchat nje foto te nje gruaje te moshuar duke u lare ne dush ne palesterp pAjo rrezikon gjashte muaj burg nese gjendet fajtore per shperndarjen e imazheve privatep pMathers qe ka qene modelja kryesore e Playboy-t per vitin 2015 e postoi foton ne fund te korrikut shoqeruar me dicituren emNese une nuk rri pa e pare kete as ju nuk mundeniemp div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433173 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609te-tallesh-trupin-e-te-moshuares-ja-crrezikon-modelja1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433173 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609te-tallesh-trupin-e-te-moshuares-ja-crrezikon-modelja1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Berisha apo Sportiello vendos Gasperini]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024257/titulli/Berisha-apo-Sportiello-vendos-Gasperini div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609berisha-apo-sportiello-vendos-gasperini1etrit-berisha-4 relattachment wp-att-433106img classalignleft size-medium wp-image-433106 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609etrit-berisha-300x175jpg altetrit berisha width300 height175 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609etrit-berisha-300x175jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609etrit-berishajpg 658w sizesmax-width 300px 100vw 300px aEtrit Berisha apo Marco Sportiello kush do te jete portieri titullar i Atalantes te Dielen ndaj Torinos sfide e vlefshme per javen e trete te Serise A por dhe ne ndeshjet e tjera te ketij sezonip pshte kjo pyetja qe ngrejne mediat qe qendrojne prane klubit bergamaskp pGjithcka eshte ne dore te Gian Piero Gasperinit do te jete trajneri ai qe do te vendose duke filluar qe nga kjo fundjave se cili do te jete gardiani titullar mes Berishes dhe Sportiellosp pPortieri shqiptar u transferua ne forme huazimi nga Lazio te Atalanta me idene per te luajtur si titullar ne kete sezon te Serise A por me nje Marco Sportiello qe keto vitet e fundit ka shfaqur nje forme shume te mire mes shtyllave Berisha nuk e ka vendin te sigurte ne formacionin e Atalantesp pGiovanni Sartori drejtori sportiv i klubit nga Bergamo pak dite me pare dha nje sinjal mese te qarte ne lidhje me 27-vjecarin nga Prishtina duke theksuar se ekziston nje arsye se perse Atalanta ka firmosur me Berishen dhe arsyeja eshte qe te jete shqiptari portieri titullar i zikaltervep pMegjithate ne ditet e fundit mediat italiane kane ngritur shume pikepyetje dhe ende nuk dihet se cili do te jete realisht numri 1 i Atalantes ne kete sezonp pBerishes mund ti vije ne favor fakti se trajneri Gasperini nuk ka nje raport shume te mire me Marco Sportiellon dhe ne ditet e fundit te merkatos i kerkoi drejtorit sportiv Sartori te afronte ne ekip nje tjeter portierp pSportiello ne fakt deri ne momentet e fundit te merkatos ishte ne bisedime me Fiorentinen dhe Napolin por transferimi i tij te nje nga keto dy klube nuk u krye dhe tashme Gasperini ka ne dispozicion dy portiere titullare te afte per te shkelqyer me paraqitjet e tyre ne fushe ne cdo momentp pPer trajnerin e Atalantes zgjedhja se cili duhet te luaje mes Berishes dhe Sportiellos do te jete shume e veshtireSuperSportp div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433105 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609berisha-apo-sportiello-vendos-gasperini1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433105 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609berisha-apo-sportiello-vendos-gasperini1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Cana Me Shqiperine e mbylla si futbollist do rikthehem nje dite si trajner]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024256/titulli/Cana-Me-Shqiperine-e-mbylla-si-futbollist-do-rikthehem-nje-dite-si-trajner div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609cana-me-shqiperine-e-mbylla-si-futbollist-do-rikthehem-nje-dite-si-trajner1lorik-cana-gianni-de-iasi relattachment wp-att-433397img classalignleft size-medium wp-image-433397 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609lorik-cana-gianni-de-iasi-300x190jpg altlorik-cana-gianni-de-iasi width300 height190 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609lorik-cana-gianni-de-iasi-300x190jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609lorik-cana-gianni-de-iasijpg 685w sizesmax-width 300px 100vw 300px aLoriku luftarak i fushes patriot i madh jashte saj kapiteni i dashur i kuqezinjve nuk mund te ike nga kombetarja pa sqaruar me detaje arsyet qe e bene te terhiqej pas 13 viteshp pKrahas statusit te lamtumires Cana do ti tregoje te gjitha arsyet dhe planet per te ardhmen sot nje nje interviste ekskluzive per gazetaren Fjodora Fjora ne News24p pNe 14 vite skam pas asnjehere pushim Nuk preferoj te rri ne nje vend dhe te mos luaj Po i jap kohen trupit tim qe te rikuperohem thote ai aip pCana jep mendimin e tij edhe per ikjen e futbollisteve te Kombetares se Shqiperise tek ajo e Kosoves dhe preferencat e tij per kombetaren shqiptarep pKam mbeshtet sportin ne Kosove kam dashur te thyhet heshtja e izolimit te sportit ne Kosove Njohja e tij eshte gjeja me fantastike Kam qene i mendimit se elita te rrije tek kombetarja perfaqesuesja e Kosoves te perfaqesohet me futbolliste jo kaq elitarep pFutbollisti shprehu keqardhjen per disa publikime ne media qe flisnin per demtimet e tijp pshte vendim personal mund te kuptohet se ne kaq shume vite futboll mund te kesh probleme te ndryshme Disa njerez e shfrytezojne kete duke mos menduar pasojot per nje njerip pPer te gjithe ata qe nje dite duan ta shohin ndoshta si trajner te Kombetares Cana e le te hapur mundesine Ai thote se do te jete i angazhuar jashte ose brenda fushesBWp p p p p p p p p p p p p p p p p div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433396 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609cana-me-shqiperine-e-mbylla-si-futbollist-do-rikthehem-nje-dite-si-trajner1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433396 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609cana-me-shqiperine-e-mbylla-si-futbollist-do-rikthehem-nje-dite-si-trajner1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[The Sun Jose Mourinho trajneri me i paguar ne bote]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024255/titulli/The-Sun-Jose-Mourinho-trajneri-me-i-paguar-ne-bote div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609the-sun-jose-mourinho-trajneri-me-i-paguar-ne-bote1jose-mourinho-chelsea3380551 relattachment wp-att-433402img classalignleft size-medium wp-image-433402 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609jose-mourinho-chelsea3380551-300x169jpg altjose-mourinho-chelsea3380551 width300 height169 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609jose-mourinho-chelsea3380551-300x169jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609jose-mourinho-chelsea3380551jpg 768w sizesmax-width 300px 100vw 300px aTashme gjithcka eshte zyrtare pasi trajneri i Manchestr United Jose Mourinho ka marre statusin e me te paguarit ne botep pPas marreveshjes me kompanine e birrave Heineken drejtues te klubit i kane rritur akoma edhe me shume pagen vjetore Jose Mourinhos shkruan The Sunp pSpecail One tashme do te perfitoje 14 milione sterlina ne sezon 4 milione me shume sesa merrte para marreveshjes me Heinekenp pMourinho do te zhvilloje nje seri reklamash ku do te jete fytyra e re e gjiganteve te kesaj birre-sponsori kryesor i Champions Leaguesp pPortugezi ka firmosur nje kontrate 2-vjecare dhe do te behet imazhi kryesor i Heinekenp pimg class srchttpwwwsyrinetwp-contentuploads201609Screenshot7-18png altScreenshot7 width625 height720 p p p p p p p p p p p div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433401 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609the-sun-jose-mourinho-trajneri-me-i-paguar-ne-bote1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433401 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609the-sun-jose-mourinho-trajneri-me-i-paguar-ne-bote1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Skandali i Skender-bastit Reagimi i Bodes dhe ankthi kuksian]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024254/titulli/Skandali-i-Skender-bastit-Reagimi-i-Bodes-dhe-ankthi-kuksian div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609skandali-i-skender-bastit-reagimi-i-bodes-dhe-ankthi-kuksian1skenderbeu-kukesi relattachment wp-att-433470img classalignleft size-medium wp-image-433470 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609skenderbeu-kukesi-300x196jpg altskenderbeu kukesi width300 height196 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609skenderbeu-kukesi-300x196jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609skenderbeu-kukesijpg 672w sizesmax-width 300px 100vw 300px aSkandali i trukimit te ndeshjeve te Skenderbeut i cili e la per 1 vit jashte Liges se Kampioneve ka marre permasa te tjerap pUEFA ka publikuar se fundmi emra zyrtaresh te ketij klubi te cilet pas hetimeve te bera kane rezultuar te lidhur me kompanite e bastevep pNe raportin e Inspektoreve te Komisionit te Disiplines dhe Etikes ne UEFA thuhet se gjate viteve te fundit Skenderbeu ka manipuluar mbi 50 ndeshje nderkohe qe bie ne sy dhe emri i ish-ministrit te Financave dhe financuesit te klubit korcar Rivdan Bode i cili se bashku me presidentin aktual Ardijan Takaj dhe ish-presidentin Agim Zeqo jane personat kryesore te klubit te lidhur me bastetp pNe raportin e Inspektoreve te UEFA-s shkruhet se Skenderbeu ka qene i perfshire ne menyre te vazhdueshme ne veprimtarine e fiksimit te ndeshjeve kombetare dhe nderkombetare gjate 6 viteve te funditp pJane mbi 50 ndeshje te manipuluara nga Skenderbeu mes te cilave 5 nga Champions League 2 nga Europa League 41 Superliga e Kupa e Shqiperise dhe 6 ndeshje miqesorep pNe ate raport flitet gjate per ish-ministrin dhe financuesin e klubit korcar Ridvan Bode integriteti i te cilit sipas hetuesve te UEFA-s vihet ne pikepyetje pas privatizimit te Lotarise Kombetare dhe hetimit per fshehje te borxhit kombetarp pAty shkruhet se Bode mendohet te kete ndikuar ne rezultatin e ndeshjeve te Skenderbeut ndaj Dinamos ate vit ku Skenderbeu ne menyre te cuditshme i shpetoi renies nga kategoriap pNe kete raport flitet dhe per ndeshjen mes Skenderbeut dhe Shkumbinit ku donatori kryesor i klubit peqinas eshte Dashnor Sula miqesia e te cilit me Boden vjen pasi te dy ishin anetare te Parlamentit te Shqiperise nga e njejta partip pDy ndeshjet e luajtur nga Skenderbeu kunder ketij klubi u kapen edhe nga BFDS institucioni qe monitoron me algoritem elektronik trukimin e ndeshjevep pVendimi i zbardhur pohon se fatkeqesisht behet fjale jashte cdo dyshimi per trukim ndeshjesh dhe perjashtim te Skenderbeut nga sezoni i Champions Leaguep pTop Channel nderkohe kontaktoi Prokurorine qendrore dhe ate te Korcesp pBurime nga kjo e fundit thane se nuk kane kompetence per te hetuar rastin ndersa Prokuroria e Pergjithshme eshte ende duke e shqyrtuar ate por ende nuk ka marre nje vendim nese do te hape apo jo hetimet per kete skandal te zbardhur ne detaje nga UEFAp pNderkohe pas ketij raportoi reagoi edhe ish-ministri i Financave Ridvan Bodep pemI habitur dhe i indinjuar mesova nga mediat se eshte permendur emri im Ridvan Bode ne justifikimin e nje vendimi per denimin e klubit te futbollit Skenderbeu me pezullim nga pjesemarrja ne kompeticionet e liges europiane te futbollitemp pemPer opinionin publik dua te sqaroj seemp pem-Nuk kam qene asnjehere financues donator apo anetar bordi ne asnje organizim shoqeror kulturor apo sportiv ne Shqiperi apo jashte sajemp pem-Si fans futbolli dhe vecanerisht i klubit te futbollit Skenderbeu kam dhene mbeshtetjen time nga shkallet e stadiumit sic bejne mijera sportdashes Asnjehere nuk kam kontaktuar per te influencuar ne ecurine e futbollit as drejtuesit e klubit as trajnerin apo lojtaret Kurre nuk jam takuar apo biseduar per ndeshje apo rezultate me presidente trajnere apo lojtare te asnje ekipi futbolliemp pem-Nuk kam lidhje me privatizimin e klubit te futbollit Skenderbeu me sa di ai nuk eshte i privatizuar Klubi ka qene ne pronesi te bashkise ku kryetar ka qene zvkryeministri aktual dhe cdo procedure transformimi apo privatizimi kryhet nga Bashkia Korceemp pemPer sa me siper do te ndjek ligjerisht shpifjet e uleta e denigruese ndaj meje ne te gjitha instancat kompetente emp pemPS Nuk jam njohur me asnje material zyrtar Reagimi im bazohet ne sa eshte shkruar ne mediaem thuhet ne reagimin e Bodesp pNderkohe tifozet e ekipit te Kukesit qe ka dale nenkampion i Shqiperise per periudhen kur flitet per trukime dhe baste thone se u takon atyre te shpallen kampionep div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433469 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609skandali-i-skender-bastit-reagimi-i-bodes-dhe-ankthi-kuksian1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433469 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609skandali-i-skender-bastit-reagimi-i-bodes-dhe-ankthi-kuksian1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Ukraina drejt bojkotit te Boterorit nje rival me pak per Kosoven]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024253/titulli/Ukraina-drejt-bojkotit-te-Boterorit-nje-rival-me-pak-per-Kosoven div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609ukraina-drejt-bojkotit-te-boterorit-nje-rival-me-pak-per-kosoven1kosovaaa-1 relattachment wp-att-433501img classalignleft size-medium wp-image-433501 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609kosovaaa-1-300x162jpg altkosovaaa-1 width300 height162 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609kosovaaa-1-300x162jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609kosovaaa-1jpg 714w sizesmax-width 300px 100vw 300px aUkraina dhe Rusia mbeten ende ne lufte me njeratjetren edhe pse tensioni mund te jete shuar pak se fundmi Qeveria e Kievit por edhe federata vendase po diskuton nje vendim drastik per te marre ne lidhje me faktin se Boterori i ardhshem i futbollit do te zhvillohet ne Rusi ne vitin 2018p pPala ukrainase ka dyshime te medha se tensioni me Rusine do te shuhet brenda dates se fillimit te ketij eventi Per kete arsye funksionaret e sportit ukrainas po punojne per nje opsion mbi te cilin vendi te heqe dore me vullnet te plote per te bojkotuar Kupen e Botes 2018 gjithmone nese kjo kombetare do te arrije te kualifikohet nenvizoi nje burim brenda federates per gazeten Izvestiap pNe keto eliminatore Ukraina ka perfunduar ne grup me Kosoven Finlanden Islanden Kroacine dhe Turqine Nderkohe Rusia si vend organizator eshte kualifikuar automatikisht ne fazen finalep pDisa jave me pare ne lidhje me kete argument ministri rus i Sporteve Vitali Mutko kishte nenvizuar se ky presion dhe kjo lufte politike nuk do te ndikonte ne zhvillimin e kompeticionit ndersa ne muajin mars presidenti ukrainas Peter Poroshenko ishte shprehur ne favor te bojkotit te Boterorit 2018 Derisa ushtria ruse vazhdon te pushtoje territorin ukrainas nuk ka sens qe kombetarja e Ukraines te marre pjese ne turneun futbollistik ne Rusip pGjithsesi FIFA ka reaguar menjehere dhe ka paralajmeruar te dyja federatat se te tilla argumente jane te papranueshme ne sport perndryshe do te perballeshin me sanksione te rendap pPor nga Ukraina kembengulin se ne rast kualifikimi bojkoti do te ishte nje shuplake per organizatoret e eventit i cili do te zhvillohet mes 14 qershorit dhe 15 korrikut 2018 ne 11 qytete Ndoshta heqja dore nga ana e Ukraines duke ritheksuar ne rast kualifikimi ky do te ishte nje lajm pozitiv per Kosoven te cilet do te kishin nje rival me pak per te mposhtur ne Grupin I dhe per te tentuar nje kualifikim historik qe ne debutimp pSportistet kosovare nuk shkelin te ne Ukraina eshte e vendosur per te mos e njohur Kosoven por ne te njejten kohe ajo nuk kerkon qe te tregoje sportivitet as per evenimentet jo politike si sporti futbolli dhe basketbolli Kjo do te thote se perfaqesuesja ukrainase do ti prese ne fushe asnjanese kombetaret e futbollit do te ndeshen per Boterorin 2018 dhe ate te basketbollit do te ndeshen per Europianin 2017p pKete fakt e ka konfirmuar ambasadori ukrainas ne Beograd Oleksander Aleksandrovic i cili lidhet direkt me mosnjohjen e pavaresise se Kosoves Ne nuk mund ti presim ne Ukraine delegacionet e Kosoves nuk mund te shkelin ne token tone sepse nuk i kemi njohur ata si shtet dhe aq me shume pasaporten e tyrep pKy duket nje vendim shume i ashper duke menduar se edhe Rusia qe gjithashtu nuk e njeh Kosoven ka vendosur te pakten tu njohe te drejten per te udhetuar kosovarevep div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433500 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609ukraina-drejt-bojkotit-te-boterorit-nje-rival-me-pak-per-kosoven1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433500 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609ukraina-drejt-bojkotit-te-boterorit-nje-rival-me-pak-per-kosoven1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Epoka jone eshte epoka e plastikes dhe duhet te marre fund]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024252/titulli/Epoka-jone-eshte-epoka-e-plastikes-dhe-duhet-te-marre-fund div classentry clr pstronga hrefhttpwwwmapoal201609epoka-jone-eshte-epoka-e-plastikes-dhe-duhet-te-marre-fund1nga-cesar-rodriguez-garavito relattachment wp-att-433123img classalignleft size-medium wp-image-433123 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609Nga-Cesar-Rodriguez-Garavito-300x197jpg altNga Cesar Rodriguez Garavito width300 height197 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609Nga-Cesar-Rodriguez-Garavito-300x197jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609Nga-Cesar-Rodriguez-Garavitojpg 580w sizesmax-width 300px 100vw 300px aNga Cesar Rodriguez Garavito strongemEl Espectadoremp pAjo qe do te mbijetoje eshte dashuria jone shkroi poeti Philip Larkin me 1956 Anglezi nuk e dinte se ajo qe do te mbijetonte vertete pas nesh ishte shpikur ne kohen qe ai shkruante vargjetp pVazhda shkaterrimtare e miliona qeseve shisheve dhe kontejnereve prej plastike te perdorura qe nga koha e Larkinit eshte aq e thelle dhe aq e gjere saqe nuk do te ishte ekzagjerim qe ta quanim kohen tone si Epoka e Plastikes Kjo nuk eshte metafore ose formule verbale Komisioni Nderkombetar i Stratigrafise ka ngarkuar 37 eksperte te percaktojne nese kemi hyre apo jo ne epoke te re gjeologjikep peshtja eshte nese Hologjenia qe ka nisur 11 700 vite te shkuara ia ka lene ose jo vendin Antropogjenise epoka e pare qe ka shenuar ndryshime themelore ne toke te shkaktuara nga nje specie njerezitp pNgadale shkencetaret po arrijne ne perfundimin qe po krijojme nje planet sipas pelqimit tone Ata e kane percaktuar origjinen e Antropogjenise ne vitet 1950 dhe vleresojne se gjurmet e plastikes - ne shkembinj det ne zorret e peshqve dhe zogjve - jane ndoshta gjurmet tona me te dukshmep pKur te keqyrin fosilet e Atropogjenise studiuesit nuk do te gjejne mbetje te qiellgervishtesve librave apo monumenteve por copa te shisheve te ujit kapake shamposh dhe copa qeskash te supermarketit Gjeologet e te ardhmes do te kruajne koken ne perpjekje per te kuptuar grykesine tone per te konsumuar dhe flakur substanca qe duan 500 deri ne 1000 vjet qe te kalbenp pAta do te lexojne per pese ishujt e medhenj me mbetje qe pluskojne ne oqean sot per pikat qe grumbullojne rreth tete milione ton mbetje prej materiali sintetik cdo vit Por ata do te verejne qe ne nje pike te caktuar njerezit e braktisen varesine e tyre nga plastikap pKur ne hoqem dore nga uji i ambalazhuar me shishe ndersa uji i pijshem i rrjedhshem ishte i disponueshem Ose kur supermarketet dyqanet dhe farmacite hoqen dore nga futja e gjithckaje ne qeska qofte dhe nje kuti te vetme camcakezi Ose kur dalluam se sherbyeri ushqim ne pjata plastike shkume deti nje tjeter material toksik jetegjate dhe vete ajo e futur ne qese plastikep pKy moment ka ardhur tashme ne shume vende dhe qytetep pDhe nuk ka ardhur nga masa te tilla terheqese si ato qe ka miratuar ministri kolumbian i Mjedisit a hrefhttpwwwlandscapesorgglf-2014speakerh-e-minister-gabriel-vallejo-lopezGabriel Vallejoa te fokusuara vetem te mesimi kerkimi dhe keshillimi i njerezve qe te mos perdorin qesep pNdryshimi erdhi nga vendimi i ndalimit te qeseve me te demshme ato te hollat dhe vendosja e nje cmimi per qeskat me te trasha per ta kaluar koston e perdorimit te qeskave te konsumatorip pKjo eshte ajo qe do te beje vendosja e cmimi 150 pesos rreth 40 cent i propozuar nga senatori Antonio Navarro Wolff i Alences Grip pKjo meriton te diskutohet seriozisht dhe te vendoset dhe per pjatat plastike Epoka e perdorimit te plastikes pa kufi po i afrohet fundit ne nje pjese te mire te Evropes ne vende si Afrika e Jugut e Kina dhe ne SHBA ne shtete si Kalifornia ku qeskat kane nje cmimp div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433122 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609epoka-jone-eshte-epoka-e-plastikes-dhe-duhet-te-marre-fund1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433122 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609epoka-jone-eshte-epoka-e-plastikes-dhe-duhet-te-marre-fund1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Foto Spanje treni del nga shinat 4 te vdekur 49 te plagosur]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024251/titulli/Foto-Spanje-treni-del-nga-shinat-4-te-vdekur-49-te-plagosur div classentry clr stylestyle div idgalleryphoto h2 stylemargin-bottom 0pxFoto 1 nga 3h2 a hrefhttpwwwmapoal201609foto-spanje-treni-del-nga-shinat-4-te-vdekur-49-te-plagosur12galleryphotospan classnextspana a hrefhttpwwwmapoal201609foto-spanje-treni-del-nga-shinat-4-te-vdekur-49-te-plagosur13galleryphotospan classprevspana div styledisplayinline-block img srchttpwwwmapoalwp-contentuploads20160991079911spainoporrtrainepa9sep-1jpg div div pTe pakten kater persona jane vrare dhe 49 jane plagosur pas rrezimit te trenit afer O Porrino ne veriperendim te Spanjes njofton BBCp pRreth 60 pasagjere ndodheshin ne nje tren portugez kur doli nga shinat ne oren 930 730 GMT ne afersi te stacionit te qytetit Trenisti eshte nder te vdekuritp pNje vagon doli jashte plotesisht ndersa dy te tjeret - pjeserishtp pPunonjesit e emergjences jane ne vendin e ngjarjes O Porrino ndodhet ne jug te qytetit galician Vigo Afer kufirit me Portugalinep pNe korrik 2013 Spanja pesoi nje nga perplasjet me te keqia te trenave ne te njejtin rajon kur nje tren i shpejtesise se larte doli nga shinat ne afersi te Santiago de Compostela duke vrare 79 persona dhe duke plagosur 170 Shoferi nuk arriti ti mbante frenat perpara nje kthesep div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433266 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609foto-spanje-treni-del-nga-shinat-4-te-vdekur-49-te-plagosur1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433266 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609foto-spanje-treni-del-nga-shinat-4-te-vdekur-49-te-plagosur1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Inxhinjeri algjerian puneson shqiptarin qe po debohej nga Gjermania]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024250/titulli/Inxhinjeri-algjerian-puneson-shqiptarin-qe-po-debohej-nga-Gjermania div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609inxhinjeri-algjerian-puneson-shqiptarin-qe-po-debohej-nga-gjermania1refugjati-587x391 relattachment wp-att-433272img classalignleft size-medium wp-image-433272 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609refugjati-587x391-300x190jpg altrefugjati-587x391 width300 height190 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609refugjati-587x391-300x190jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609refugjati-587x391jpg 685w sizesmax-width 300px 100vw 300px aAlgjeriani Ramzi Lazali ka nje kompani te suksesshme ndertimi Ai tashme ka takuar edhe shqiptarin Denison Sela i cili ishte pak para debimit por tani punon ne kompanine e algjerianitp pRefugjatet kane histori shume interesante Disa per fat te mire kane realizuar endrrat e tyre e per disa jane nderprere ne gjysme Por te gjithe meritojne nje shansp pKeshtu thote edhe algjeriani Ramzi Lazali Ai shkoi ne Gjermani ne moshen 27-vjecare si refugjat Ai kishte diplomuar ne vendin e tij si inxhinier mekanik por vendi i tij ishte dobesuar per shkak te luftes civile shkruan albinfochp pNe fakt ai deshironte qe te shkoje ne Holande por pasi u takua me gruan e tij te ardhshme ne Ostfriesland vendosen te qendrojne Ai eshte baba i kater femijeve dhe ka nje kompani te suksesshme ndertimi ne Sudbrookmerlandp pAi tani eshte takuar me nje tjeter refugjat Denison Sela eshte shqiptar nga Grossefehn i cili ishte pak para debimit Megjithate shpetoi pasi Zyra Federale per Migracion dhe Refugjate pasi ia njohur nivelin e kualifikimit te punesp pAktualisht Sela ka diplomuar ne kompanine e ndertimit te Ramzi Lazalit per nje periudhe 1-vjecare dhe ne gusht te vitit te ardhshem mund te filloje trajnimin si murator Te gjithe meritojne nje shans thote Ramzi Lazali Megjithate karriera ne nje vend te huaj nuk do te jete e lehtep div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433271 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609inxhinjeri-algjerian-puneson-shqiptarin-qe-po-debohej-nga-gjermania1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433271 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609inxhinjeri-algjerian-puneson-shqiptarin-qe-po-debohej-nga-gjermania1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Foto Kurs piraterie A ke nje AK-47 dhe a di te notosh]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024249/titulli/Foto-Kurs-piraterie-A-ke-nje-AK-47-dhe-a-di-te-notosh div classentry clr stylestyle div idgalleryphoto h2 stylemargin-bottom 0pxFoto 1 nga 14h2 a hrefhttpwwwmapoal201609foto-kurs-piraterie-a-ke-nje-ak-47-dhe-a-di-te-notosh12galleryphotospan classnextspana a hrefhttpwwwmapoal201609foto-kurs-piraterie-a-ke-nje-ak-47-dhe-a-di-te-notosh114galleryphotospan classprevspana div styledisplayinline-block img srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609pirat1jpg div div pGjeja e pare qe ata te pyesin eshte nese ti ke nje AK-47 dhe a di te notosh - thote Abdirizak Ahmed - Kjo eshte ajo qe kerkon rrjeti i pirateve nga rekrutet e rinj- shkruan sot BBCp pAhmed eshte kreu i anti-piraterise per shtetin verior gjysemautonom Puntland qe ka 1400 km te bregdetit te Somalise dhe eshte vatra e shumices se pirateve te venditp pPirateria e detit i kushtoi ekonomise boterore me shume se 700 milione USD vitin e kaluar sipas organizates jofitimprurese Oceans Beyond Piracy qe perpiqet te zhvilloje nje pergjigje globale te koordinuar per kete problemp pPirateria e perhapur tashme pertej Somalise ne Afriken Perendimore edhe me Gjirin e Guinese i ben keto ujera me te rrezikshmet ne boteBBCp div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433295 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609foto-kurs-piraterie-a-ke-nje-ak-47-dhe-a-di-te-notosh1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433295 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609foto-kurs-piraterie-a-ke-nje-ak-47-dhe-a-di-te-notosh1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Foto tronditese16 Prinderit kapen me mbidoze droge ne makine]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024248/titulli/Foto-tronditese16-Prinderit-kapen-me-mbidoze-droge-ne-makine div classentry clr stylestyle div idgalleryphoto h2 stylemargin-bottom 0pxFoto 1 nga 3h2 a hrefhttpwwwmapoal201609foto-tronditese16-prinderit-kapen-me-mbidoze-droge-ne-makine12galleryphotospan classnextspana a hrefhttpwwwmapoal201609foto-tronditese16-prinderit-kapen-me-mbidoze-droge-ne-makine13galleryphotospan classprevspana div styledisplayinline-block img srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609prinder4jpg div div pKeto fotografi jane tronditese por jane publikuar per te dhene nje mesazh te madh Dy prinder jane fotografuar ne makinen e tyre pasi kishin kaluar ne mbidoze ndersa ne vendin pas automjetit qendronte femija i miturp pEdhe pse jane te renda policia thote se fotot jane publikuar per te rritur ndergjegjesiminp pemJemi te vetedijshem se shume prej jush mund te ofendohen nga keto foto dhe per kete ju kerkojme falje por eshte koha qe publiku joperdorues droge te shohe se me cfare perballemi perdite Mendojme se eshte e nevojshme te tregojne anen tjeter te kesaj droge te tmerrshme emp pemNe duhet te jemi nje ze per femijet qe ndodhen ne momente te tillaky femije nuk mund te flase per veten e tij por shpresojme qe kjo histori te binde perdoruesit e tjere qe te mendohen dy here para se te injektojne kete helm nderkohe qe kane nje femije ne kujdestariemp pPrinderit duhet ta dergonin femijen ne shkolle por makina e tyre qendroi e parkuar per disa ore Nje telefonate lajmeroi policine e West Virginia te cilet shkuan ne vendngjarje per te zbuluar rastin e rendep pDy prinderit u arrestuan menjehere pasi u trajtuan ne spital ndersa femija u dergua ne qendren e Columbiasp p p p p div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433322 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609foto-tronditese16-prinderit-kapen-me-mbidoze-droge-ne-makine1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433322 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609foto-tronditese16-prinderit-kapen-me-mbidoze-droge-ne-makine1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Vrasja e drejtorit ne Rreshen OSHEE Nuk ishte i denuar]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024247/titulli/Vrasja-e-drejtorit-ne-Rreshen-OSHEE-Nuk-ishte-i-denuar div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609vrasja-e-drejtorit-ne-rreshen-oshee-nuk-ishte-i-denuar1screenshot-41473421326-2744759 relattachment wp-att-433216img classalignleft size-medium wp-image-433216 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609screenshot-41473421326-2744759-300x164jpg altscreenshot-41473421326-2744759 width300 height164 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609screenshot-41473421326-2744759-300x164jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609screenshot-41473421326-2744759jpg 633w sizesmax-width 300px 100vw 300px aOperatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike permes nje reagimi ka denuar aktin kriminal pasoje vdekjen e punonjesit Sajmir Jaku ndodhur sot ne Rreshenp pSaimir Jaku i moshes 33 vjec deri me daten 31082016 ka mbajtur detyren e Drejtorit te Njesise se Tensionit te Larte Verip pSqarojme se me daten 01092016 eshte transferuar ne Drejtorine e Tensionit te Larte ne Tirane ne pozicionin Shef Sektori i Asistences Teknike SCADA GISDega Teknike nga ku kryente detyren normalisht deri ne diten e sotmep pNe maj te ketij viti ish-kryeministri Sali Berisha kishte denoncuar se Saimir Jaku rezulton te jete me precedente penale Por OSHEE ne kete reagim ka bere publik deshmine e penalitetit te punonjesit te tyre i cili rezulton i padenuarp pNe lidhje me deklaratat e deputetit te PD-se Sali Berisha OSHEE kerkon te sqaroje gjithashtu se deshmia penale leshuar nga Ministria e Drejtesise dhe formulari i dekriminalizimit plotesuar nga zJaku tregojne se punonjesi nuk eshte denuar per vepra penale- thuhet ne reagimin e OSHEE-sep pOSHEE i shpreh ngushellime familjes dhe u ben thirrje organeve te drejtesise te zbardhin sa me pare ngjarjen kriminale- perfundon njoftimip pimg srchttpwwwgazetaexpresscompublicuploadsimagescreenshot-31473420151-5937003png p div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433215 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609vrasja-e-drejtorit-ne-rreshen-oshee-nuk-ishte-i-denuar1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433215 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609vrasja-e-drejtorit-ne-rreshen-oshee-nuk-ishte-i-denuar1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Qeveria kineze jep OK blerja e Bankers finalizohet ne fund te muajit]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024246/titulli/Qeveria-kineze-jep-OK-blerja-e-Bankers-finalizohet-ne-fund-te-muajit div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609qeveria-kineze-jep-ok-blerja-e-bankers-finalizohet-ne-fund-te-muajit1bankers02156 relattachment wp-att-433370img classalignleft size-medium wp-image-433370 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609Bankers02156-300x180gif altBankers02156 width300 height180 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609Bankers02156-300x180gif 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609Bankers02156-768x461gif 768w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609Bankers02156-1024x614gif 1024w sizesmax-width 300px 100vw 300px aShitja te kinezet e kompanise Bankers Petroleum e cila kontrollon nje pjese te madhe te fushave naftembajtese ne vend po shkon drejt fundit Permes nje njoftimi per mediat Bankers thote se plani i propozuar i marreveshjes me deget e Geo -Jade Petroleum Corporation ka marre miratimin e Administrates Shteterore Kineze te Kembimit Valutor SAFEp pNi vijim shtohet se Tashme aprovimet e nevojshme rregullatore per perfundimin e marreveshjes jane marre Bankers parashikon qe marreveshja te mbyllet perfundimisht ne javet e ardhshme para dates 30 shtator 2016 Nje njoftim tjeter do te behet ne kohen e sakte te mbylljes se marreveshjesp pNe baze te marreveshjes kompania kineze Geo-Jade do te marre te gjitha aksionet e emetuara dhe te perbashketa te Bankers nepermjet filialeve te saj me nje cmim prej C 220 per aksion Pas perfundimit me sukses te marreveshjes aksionet Bankers nuk do te listohen me ne bursen e Torontos ate te Londresp pPak dite me pare kompania Bankers fitoi perballjen me qeverine shqiptare per kthimin e miliona eurove te pretenduara si taksa te papaguara nga shteti shqiptarp div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433368 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609qeveria-kineze-jep-ok-blerja-e-bankers-finalizohet-ne-fund-te-muajit1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433368 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609qeveria-kineze-jep-ok-blerja-e-bankers-finalizohet-ne-fund-te-muajit1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Rrahja e administratorit ne Diber arrestohet nje person ne kerkim nje tjeter]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024245/titulli/Rrahja-e-administratorit-ne-Diber-arrestohet-nje-person-ne-kerkim-nje-tjeter div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609rrahja-e-administratorit-ne-diber-arrestohet-nje-person-ne-kerkim-nje-tjeter11431572510667352533803111114333091o-700x394-1 relattachment wp-att-433250img classalignleft size-medium wp-image-433250 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads2016091431572510667352533803111114333091o-700x394-1-300x190jpg alt1431572510667352533803111114333091o-700x394-1 width300 height190 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads2016091431572510667352533803111114333091o-700x394-1-300x190jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads2016091431572510667352533803111114333091o-700x394-1jpg 685w sizesmax-width 300px 100vw 300px aPolicia Dibres ka njoftuar se ka arrestuar nje person dhe ka shpallur ne kerkim nje tjeter per dhunimin e administratorit te njesise Tomin ne Diber Nuri Meden diten e djeshme ne fshatin Pilafep pI arrestuari quhet Qazim Muda 43 vjec banues ne fshatin Pilafe dhe personi ne kerkim Dritan Selishta 34 vjec nga fshati Brezhdanp pSipas Policise se Dibres 58-vjecari Nuri Meda eshte goditur per shkak te detyres me grushta dhe shkelmap div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433249 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609rrahja-e-administratorit-ne-diber-arrestohet-nje-person-ne-kerkim-nje-tjeter1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433249 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609rrahja-e-administratorit-ne-diber-arrestohet-nje-person-ne-kerkim-nje-tjeter1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Perplasja per koncesionin A do anulohet tenderi per Rrugen e Kombit]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024244/titulli/Perplasja-per-koncesionin-A-do-anulohet-tenderi-per-Rrugen-e-Kombit div classentry clr pstrongema hrefhttpwwwmapoal201606hije-dyshimi-per-rrugen-e-kombit1rruga-38 relattachment wp-att-361874img classalignleft size-medium wp-image-361874 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201606rruga-1-300x159jpg altrruga width300 height159 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201606rruga-1-300x159jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201606rruga-1jpg 640w sizesmax-width 300px 100vw 300px aKoncesioni per Rrugen e Kombit po provokon nje konflikt te forte brenda qeverise Vizion Plus raporton se edhe konsorciumi shqiptar nuk e ka eksperiencen e nevojshme ndaj tenderi mund te shkoje drejt anulimitemstrongp pKoncesioni i Rruges se Kombit perplas Ministrine e Transporteve dhe Komisionin e Prokurimit Publikp pNe nje shkrese zyrtare qe ministria i ka derguar komisionit dy dite me pare kerkohet anulimi i vendimit te tij dhe lenia ne fuqi e fituesit te shpallur nga Komisioni i Vleresimit te Ofertave pra konsorciumi turkp pNe argumentin e saj ministria thote se ankesa e paraqitur prane komisionit nga konsorciumi shqiptar eshte jashte afatevep pemAnkimimi ne Komisionin e Prokurimit Publik nga bashkimi i operatoreve Catalyst Viva Das General Contracting Co Llc Salillari Violap Ateve dhe Kastrati eshte depozituar ne daten 1 gusht pra pese dite pas mbarimit te afatit te percaktuar Afati 5 ditor mbaronte ne daten 27 korrik Pra ankimi i bashkimit te operatoreve eshte jashte afatit dhe si i tille nuk duhej marre fare ne shqyrtim nga Komisioni i Prokurimit Publikemp pMinistria vijon me tej argumentimin se interpretimi qe ka bere Komisioni i Prokurimit Publik eshte i gabuar ndersa thekson se ne vendimin e tij nuk jane marre ne konsiderate edhe argumentet teknik te cilat jane miratuar nga konsulenti IFCp pemPer sa i perket vendimit te Komisionit te Vleresimit te Ofertave per proceduren konkurruese per dhenin me koncesion mirembajtjen e autostrades Milot-Morine ju bejme me dije se kjo vendimmarrje eshte bazuar edhe ne rekomandimet e IFC e cila ka sherbyer si gur themeli ne marrjen e ketij vendimi Sa me siper ju kerkojme te rishikoni vendimin tuaj dhe te lini ne fuqi vendimin e Komisionit te Vleresimit te Ofertave duke mos pranuar ankimiminemp pVizion Plus u interesua prane IFC per te mesuar qendrimin e ketij institucioni por ky i fundit thote se eshte ne fazen e verifikimit te rrethanave dhe situates per te proceduar me tej Ndaj IFC nuk ka ende nje vendim lidhur me fituesinp pBurime per Vizion Plus thone se konsorciumi shqiptar i mbetur ne gare nuk ka eksperiencen e duhur per te marre mirembajtjen e rruges me te rendesishme ne vendp pNdaj ky tender duket se po shkon drejt anulimitp div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433395 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609perplasja-per-koncesionin-a-do-anulohet-tenderi-per-rrugen-e-kombit1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433395 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609perplasja-per-koncesionin-a-do-anulohet-tenderi-per-rrugen-e-kombit1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Polici e ndalon per rripin e sigurimit shoferi Me fal kam njerez te semure]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024243/titulli/Polici-e-ndalon-per-rripin-e-sigurimit-shoferi-Me-fal-kam-njerez-te-semure div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609polici-e-ndalon-per-rripin-e-sigurimit-shoferi-me-fal-kam-njerez-te-semure1850x636supergjobat-933x4451473342941 relattachment wp-att-433258img classalignleft size-medium wp-image-433258 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609850x636supergjobat-933x4451473342941-300x224jpg alt850x636supergjobat-933x4451473342941 width300 height224 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609850x636supergjobat-933x4451473342941-300x224jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609850x636supergjobat-933x4451473342941-768x575jpg 768w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609850x636supergjobat-933x4451473342941jpg 850w sizesmax-width 300px 100vw 300px aPolicia rrugore po vijon fushaten per sensibilizimin e drejtuesve te automjeteve per vendosjen e rripit te sigurimit Nje person eshte ndaluar per parakalim te gabuar dhe mosvendosje te rripit te sigurimitp pNdersa nje tjeter shofer eshte keshilluar pasi ne vendin e pare te automjetit ndodhej nje grua me femije e cila u kalua pas makinesp pstrongPolicistrong Pershendetje zoteri si kalonip pstrongShoferistrong Po ikja me shpejt se kam njerez ne spital o burrep pstrongPolicistrong Ke njerez ne spital po nuk mund te ecesh ne ate menyre se behesh burim aksidentip pstrongShoferistrong E di te kerkoj falje te kerkoj shume ndjese por kam njerez te semurep pstrongPolicistrong Mire ne rregull vendose rripin e sigurimitp pstrongShoferistrong Mire me fal per zotin Me fal per shpirt per zotinp pKodi rrugor i ndryshuar parashikon qe per mos zbatim te nenit 170 masa administrative varion nga 5000 deri ne 15000 leke si dhe masa plotesuese pezullim i lejes se drejtimit nga 6 muaj deri ne nje vitp pNe kete kuader Policia Rrugore do vijoje fushaten sensibilizuese deri me daten 10092016 ku do kete vetem keshillime dhe pas kesaj date do zbatohen masat administrative qe parashikon Kodi Rrugorp pNjekohesisht vijon shperndarja e mijera fletepalosjeve ku u jepen drejtuesve te automjeteve me qellim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave te sigurisep pParalel me masat sensibilizuese kane vijuar edhe masat ndeshkuese ku gjate 24 oreve te fundit jane arritur keto rezultatep pJane vendosur gjithsej 1682 masa administrativep pDuke perdorur Dragerat dhe Radarin nga sherbimet e Policise Rrugore jane arrestuar ne flagrance 3 drejtues mjetesh nga keta 2 te pa pajisur me Leje drejtimi dhe 1 drejtues mjeti ne gjendje te dehurp pJane pezulluar gjithsej 49 Leje Drejtimi nga keto 6 per pije alkoolike 41 per shpejtesi dhe 2 per shkelje semafori e shkelje te tjera te ndryshmep pJane keshilluar 1998 drejtues mjetesh per mos vendosje te rripit te sigurimit Jane vendosur 27 masa per perdorim celulari 29 masa per mos vendosje te kaskes mbrojtese si dhe 212 masa te tjera jane per shpejtesi parakalim te gabuar etj Si dhe jane derguar ne OASH 49 drejtues mjetesh Gjithashtu jane keshilluar drejtues te automjeteve per shkelje te lehta te Kodit Rrugorp pEdhe gjate javes ne vijim Policia Rrugore ne te gjithe vendin do te vijoje me intensitet punen ne dy drejtime ne sensibilizimin e gjithe perdoruesve te rruges per respektimin e rregullave te Qarkullimit Rrugor si dhe ne evidentimin dhe ndeshkimin e shkelesve te Kodit Rrugorbr iframe idframe11065764 srchttpabingmediacomembed1106576-4 width640 height360 frameborder0 allowfullscreenallowfullscreeniframep div idamloadPlayer11065764 classinfoscriptscriptscript srchttpabingmediacomassetsjsplayerloadPlayerjsscriptdiv p p p p p p div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433257 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609polici-e-ndalon-per-rripin-e-sigurimit-shoferi-me-fal-kam-njerez-te-semure1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433257 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609polici-e-ndalon-per-rripin-e-sigurimit-shoferi-me-fal-kam-njerez-te-semure1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Shullazi deshton serish Apeli rrezon kerkesen per lirim]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024242/titulli/Shullazi-deshton-serish-Apeli-rrezon-kerkesen-per-lirim div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609shullazi-deshton-serish-apeli-rrezon-kerkesen-per-lirim120160420042322art relattachment wp-att-433262img classalignleft size-medium wp-image-433262 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads20160920160420042322art-300x178jpg alt20160420042322art width300 height178 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads20160920160420042322art-300x178jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads20160920160420042322artjpg 620w sizesmax-width 300px 100vw 300px aGjykata e Apelit per Krimet e Renda rrezoi kerkesen e radhes te Emiljano Shullazit i cili qe prej muajit prill kembengul qe ti ndryshohet masa e sigurise dhe te lirohetp pGjate seances se zhvilluar ndaj Shullazit dhe dy te arrestuarve te tjere Gilmando Dani dhe Blerim Shullazi trupa gjyqesore me relator Dhimiter Lara vleresoi se nuk ka ndryshuar asnje rrethane per te zbutur masen e sigurise ndaj te dyshuarvep pPor avokatet e nisen kete perpjekje pas vendimit te Gjykates se Larte qe i la te dyshuarit ne burg per llogari te hetimeve mbi nje sere ngjarjesh qe nga kanosja e dy profesoreve deri tek gjobeveniap pDy muaj pas ketij vendimi duhej qe Krimet e Renda te degjonin prokurorine per ecurine e hetimeve dhe provat shtese qe mund te kishte siguruar grupi i hetimit dhe sipas avokateve per klientet e tyre nuk ka ende te dhena shtese hetimore pervec atyre qe u arrestuan ne fillimTChp p p div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433261 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609shullazi-deshton-serish-apeli-rrezon-kerkesen-per-lirim1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433261 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609shullazi-deshton-serish-apeli-rrezon-kerkesen-per-lirim1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Lotaria amerikane Ambasada e SHBA-ve ka nje lajm te mire]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024241/titulli/Lotaria-amerikane-Ambasada-e-SHBA-ve-ka-nje-lajm-te-mire div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609lotaria-amerikane-ambasada-e-shba-ve-ka-nje-lajm-te-mire1imagenqzt0xv relattachment wp-att-433276img classalignleft size-medium wp-image-433276 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609imagenqzt0xv-300x190jpg altimagenqzt0xv width300 height190 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609imagenqzt0xv-300x190jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609imagenqzt0xvjpg 685w sizesmax-width 300px 100vw 300px aAmbasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane ka njoftuar se do te kete fitues te tjere per lotarine amerikane pasi jane perzgjedhur aplikante te rinjp pNe nje njoftimin e saj Ambasada e SHBA-ve thote se ata qe jane perzgjedhur te fillojne procesin e nxjerrjes se vizesp pstrongNjoftimi i ambasades se SHBAstrongp pLajm i mire per te gjithe te Regjistruarit per Lotarine DV-2017 Jane shtuar te perzgjedhur te rinj per programin e lotarise DV-2017p pKontrolloni statusin tuaj per te pare nese jeni perzgjedhur Hyni tek faqja e Kontrollit te Statusit te te Regjistruarve wwwdvlotterystategov duke perdorur numrin tuaj unik te konfirmimitp pTe perzgjedhurit duhet te plotesojne menjehere formularin elektronik DS-260 ne menyre qe tu caktohet nje date takimi ne Konsullaten e SHBA-sep pKonsullatat kane ne dispozicion vetem nje numer te kufizuar datash takimi cdo muaj per aplikantet e lotarise ndaj eshte thelbesore qe te perzgjedhurit e lotarise te fillojne procesin e vizes menjehere Per me shume lexoni ketu httpgooglJ2Zmr2p div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433275 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609lotaria-amerikane-ambasada-e-shba-ve-ka-nje-lajm-te-mire1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433275 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609lotaria-amerikane-ambasada-e-shba-ve-ka-nje-lajm-te-mire1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Video18 Tirane 50-vjecari nxjerr organin gjenital ne urban ferkohet tek vajza]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024240/titulli/Video18-Tirane-50-vjecari-nxjerr-organin-gjenital-ne-urban-ferkohet-tek-vajza div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609video18-tirane-50-vjecari-nxjerr-organin-gjenital-ne-urban-ferkohet-tek-vajza13-9-2 relattachment wp-att-433314img classalignleft size-medium wp-image-433314 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads2016093-9-1-300x200jpg alt3-9 width300 height200 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads2016093-9-1-300x200jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads2016093-9-1jpg 640w sizesmax-width 300px 100vw 300px aPo shtohen maniaket seksuale ne urbanet e kryeqytetit Rasti i fundit vjen nga autobusi i Saukut Nje burre rreth 50 vjec ka nxjerre organin gjenital ne autobus dhe ka kryer veprime te turpshme me nje vajze qe ndodhej prane tijp pNe videon qe ka mberritur ne redaksine e Jetaoshqefal duket qarte veprimi i turpshem i burrit qe nuk eshte shqetesuar fare per njerezit rreth tij dhe ka vazhduar te ferkohet tek kembet e vajzes e cila sapo e ka kuptuar se cfare po ndodhte eshte larguar ne nje cep tjeter te autobusitp pemPershendetje Jetaoshqef Shikojeni pak me vemendje se cfare po ndodh ne autobusin e Saukut- emjane keto fjalet e personit qe ka sjelle videon edhe pse do ishte nje ndergjegjesim i madh dhe per shume persona te tjere qe do hasen ne situata te tilla sikur ky djale te kishte reaguarp pNuk eshte hera e pare qe publikojme te tilla raste te cilet po shtohen kohet e fundit Ajo qe te vjen me shume keq nga keto akte te turpshme qe ndodhin ne urbane eshte fakti se institucionet perkatese sic eshte policia nuk po i marrin seriozishtp pSituata te tilla ndodhin edhe jashte shtetit edhe andej jane te shumte maniaket seksuale por ka nje ndryshim Nese veprimet e tij i shikojne edhe njerezit e tjere reagojne te gjithe madje dhe vete viktima e ketij akti dhe policia ben te mundur identifikimin dhe kapjen e tij brenda disa orevep pNdersa ketu nuk i marrin seriozisht edhe pse rastet e denoncimeve nga redaksia Jetaoshqefal por edhe nga mediat e tjera jane te shumtaJOQbr iframe idframe11065744 srchttpabingmediacomembed1106574-4 width640 height360 frameborder0 allowfullscreenallowfullscreeniframep div idamloadPlayer11065744 classinfoscriptscriptscript srchttpabingmediacomassetsjsplayerloadPlayerjsscriptdiv div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433313 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609video18-tirane-50-vjecari-nxjerr-organin-gjenital-ne-urban-ferkohet-tek-vajza1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433313 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609video18-tirane-50-vjecari-nxjerr-organin-gjenital-ne-urban-ferkohet-tek-vajza1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Foto Aksident i rende tek kthesa e Kamzes disa te plagosur]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024239/titulli/Foto-Aksident-i-rende-tek-kthesa-e-Kamzes-disa-te-plagosur div classentry clr stylestyle div idgalleryphoto h2 stylemargin-bottom 0pxFoto 1 nga 4h2 a hrefhttpwwwmapoal201609foto-aksident-i-rende-tek-kthesa-e-kamzes-disa-te-plagosur12galleryphotospan classnextspana a hrefhttpwwwmapoal201609foto-aksident-i-rende-tek-kthesa-e-kamzes-disa-te-plagosur14galleryphotospan classprevspana div styledisplayinline-block img srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609aksidenti-4-700x391jpg div div pNje aksident i rende ka ndodhur pasditen e sotme tek mbikalimi tek Casa Italiap pBurime nga vendi i ngjarjes thane se ka disa persona te plagosur ndersa jane perfshire disa makinap pSic duket edhe ne foto ne vendin e ngjarjes nuk ka asnje punonjes policie te pranishem per te hetuar ngjarjen e rendep p p div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433331 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609foto-aksident-i-rende-tek-kthesa-e-kamzes-disa-te-plagosur1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433331 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609foto-aksident-i-rende-tek-kthesa-e-kamzes-disa-te-plagosur1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Tjeter vjedhje ne Rinas 46-vjecares turke i zhdukin bizhuterite nga valixhja]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024238/titulli/Tjeter-vjedhje-ne-Rinas-46-vjecares-turke-i-zhdukin-bizhuterite-nga-valixhja div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609tjeter-vjedhje-ne-rinas-46-vjecares-turke-i-zhdukin-bizhuterite-nga-valixhja1grabitja-rinas relattachment wp-att-433339img classalignleft size-medium wp-image-433339 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609grabitja-Rinas-300x190jpg altgrabitja-Rinas width300 height190 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609grabitja-Rinas-300x190jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609grabitja-Rinasjpg 685w sizesmax-width 300px 100vw 300px aNje vjedhje eshte denoncuar prane policise ne Aeroportin e Rinasitp pNdryshe nga ajo qe u konsiderua super grabitja e ndodhur rreth dy muaj me pare kete here shuma e pretenduar e vjedhur eshte shume here me modestep pBurime zyrtare nga policia bejne me dije se nje shtetase turke ka kallezuar se nje dite me pare ne Rinas pas marrjes se bagazhit ka konstatuar i mungonin bizhuterip pShtetasja turke BK 46-vjec banuese ne Tirane tha se bizhuterite qe i kishin vjedhur kishin nje vlere 5000 europ pPolicia njofton se po punon per identifikimin dhe kapjen e autoritp p p p p p p p p div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433338 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609tjeter-vjedhje-ne-rinas-46-vjecares-turke-i-zhdukin-bizhuterite-nga-valixhja1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433338 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609tjeter-vjedhje-ne-rinas-46-vjecares-turke-i-zhdukin-bizhuterite-nga-valixhja1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Afera CEZ-DIA Deshmitari kryesor me eskorte ne seance]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024237/titulli/Afera-CEZ-DIA-Deshmitari-kryesor-me-eskorte-ne-seance div classentry clr pa hrefhttpwwwmapoal201609afera-cez-dia-deshmitari-kryesor-me-eskorte-ne-seance1dia-2 relattachment wp-att-433365img classalignleft size-medium wp-image-433365 srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609dia-300x180jpg altdia width300 height180 srcsethttpwwwmapoalwp-contentuploads201609dia-300x180jpg 300w httpwwwmapoalwp-contentuploads201609diajpg 442w sizesmax-width 300px 100vw 300px aRomeo Kara deshmitari kryesor ne procesin ndaj ish-administratorit te DIA-s Kastriot Ismailaj ka ardhur ne Gjykaten e Tiranes nen masa te forta siguriep pAi shoqerohej nga pese agjente te forcave speciale te cilet kane qendruar gjate gjithe kohes prane tijp pTop Channel mesoi se policia e shtetit i ka ofruar mbrojtje ish-juristit te CEZ-it Romeo Kara pasi ky i fundit eshte ndjere i kercenuar per shkak te deshmise qe pritet te jape ne procesin ndaj Kastriot Ismailajtp pDeshmitari ka qene pjese e procesit edhe ne gjykaten e arbitrazhit nderkombetar mes DIA-s dhe CEZ-it dhe deshmia e tij eshte e kuptueshme qe nuk eshte ne favor te Ismailajt Nga ana tjeter i pandehuri Ismailaj ja doli qe ne seancen e se premtes te mos degjohej deshmia e ish-jursitit te CEZp pMe pretendimin se nuk degjonte pertej xhamit te blinduar qe ndan vendin ku mbahen te pandehurit me ambientin e salles se gjyqit Ismailaj ka kerkuar me tone te ashpra shtyrjen e seances pasi nuk mund te zhvillohej nje proces ne te tilla kushtep pGjyqtarja Vjollca Spahiu u detyrua te shtyje seancen per javen e ardhshme kohe gjate se ciles do te verifikohet edhe pretendimi i Ismailajt per mungesen e degjimit brenda ambientit ku mbahen te pandehuritp pKastriot Ismailaj akuzohet qe nepermjet falsifikimit te dokumenteve ka pervetesuar nje shume prej afro 5 milione eurosh nga fondi qe kishte mbledhur per llogari te faturave te papaguara te CEZ-ittchp div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433364 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609afera-cez-dia-deshmitari-kryesor-me-eskorte-ne-seance1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433364 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609afera-cez-dia-deshmitari-kryesor-me-eskorte-ne-seance1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div <![CDATA[Fotolajm Rama ne Diber poza me te mitur qe punojne ne te zeze]]> 2020-07-08T13:55:49+00:00 2020-07-08T13:55:49+00:00 http://www.arkivalajmeve.com/lajme/artikull/iden/1048024236/titulli/Fotolajm-Rama-ne-Diber-poza-me-te-mitur-qe-punojne-ne-te-zeze div classentry clr stylestyle div idgalleryphoto h2 stylemargin-bottom 0pxFoto 1 nga 2h2 a hrefhttpwwwmapoal201609fotolajm-rama-ne-diber-poza-me-te-mitur-qe-punojne-ne-te-zeze12galleryphotospan classnextspana a hrefhttpwwwmapoal201609fotolajm-rama-ne-diber-poza-me-te-mitur-qe-punojne-ne-te-zeze12galleryphotospan classprevspana div styledisplayinline-block img srchttpwwwmapoalwp-contentuploads201609edi-rama-kalamajt-Copyjpg div div pNe perfundim te takimit permbylles te fushates ne Diber kryeministri Edi Rama ka drekuar ne nje prej restoranteve te qytetit Ai ka publikuar nje foto nga restorant Zerja bashke me disa te rinj te punesuar ne kete biznesp pTek Zerja ne Diber me Ervinin Edisonin Aldon Feritin Flavion pas supertakimit qe mbylli fushaten e Muharrem Rames- shkruan Rama ne Twitterp pPor ajo qe bie ne sy eshte mosha e vogel e djemve te punesuar ne kete biznesp pNe bluzat e tyre shkruhet staf A mos ndoshta keta jane minorene dhe nuk e kane mbushur moshen per pune Apo punojne ne te zezep pKesaj pyetje duhet qe kryeministri ti jape nje pergjigje shkruan Lapsialp div classsharedaddy sd-sharing-enableddiv classrobots-nocontent sd-block sd-social sd-social-icon-text sd-sharingh3 classsd-titleNdajeni kete me te tjereth3div classsd-contentullia href classsharing-anchor sd-button share-morespanNdarjespanalili classshare-endliuldiv classsharing-hiddendiv classinner styledisplay noneulli classshare-facebooka relnofollow data-sharedsharing-facebook-433231 classshare-facebook sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609fotolajm-rama-ne-diber-poza-me-te-mitur-qe-punojne-ne-te-zeze1sharefacebook targetblank titleKlikoni qe ta ndani me te tjeret ne FacebookspanFacebookspanalili classshare-twittera relnofollow data-sharedsharing-twitter-433231 classshare-twitter sd-button share-icon hrefhttpwwwmapoal201609fotolajm-rama-ne-diber-poza-me-te-mitur-qe-punojne-ne-te-zeze1sharetwitter targetblank titleKlikoni qe te ndahet me te tjeret permes Twitter-itspanTwitterspanalili classshare-endlili classshare-endliuldivdivdivdivdiv div - Arkiva Shqiptare e Lajmeve