Rezultate te kerkimit per termin: +Abraham

Total: 936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.735Z

Clooney, kushëri me Lincoln? Ancestry.com thotë po!

George Clooney,  kushëri i largët i Abraham Lincoln, presidenti i 16-të i Shteteve të Bashkuara, i vrarë në Uashington në vitin 1865? Po, nese do t’i besojme faqes se internetit Ancestry.com. Sipas Ancestry.com, e ëma e Lincoln, Nancy Hanks, ishte gjysmëmotra e stër-stër-stër-st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.449Z

Tirana fiton miqësoren me Instambulspor

Albania-sport.com (AS)- Tirana fitoi 2-1 miqësoren e luajtur sot me skuadrën turke Instambulspor, takim i zhvilluar në Kemer të Antalias. Turqit kaluan të parët në avantazh. Blerja e re dimërore e bardhebluve, ish-lojtari i Elbasanit, Hetlem Capja barazoi rezultatin, ndërsa golashënuesi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.457Z

Flamurtari mbyll merkaton me Draganov

Skuadra e Flamurtarit sipas të gjitha gjasave i ka dhënë fund merkatos së afrimeve të futbollistëve. Dje, për vlonjatët ka firmosur edhe sulmuesi Bullgar, Dragomir Draganov, i cili do të jetë i dyti futbollist i huaj në radhët e skuadrës, pas nigerianit, Abraham. Mendohet se Draganov do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.016Z

Miranda Kerr tregon të dashurin |FOTO

Transmetuar më 07.03.2016 - 12:17 Ata kanë qenë zyrtarisht bashkë që nga qershori i kaluar, por vetëm tani mund të fillojmë të shikojmë sesa e lumtur është Miranda Kerr. Ajo ka vendosur që të publikojë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.477Z

Filmi bazuar në veprën e Kadares shfaqet në Akademinë Marubi

Në 105 minuta regjisori francez, Fanny Ardant, ka rrëfyer historinë e veprës "Eskili ky humbës i madh" të shkrimtarit shqiptar Ismail Kadare, dhe e ka titulluar ""Hi dhe gjak". Ky film do të ekranizohet edhe në Tiranë, në Akademinë e filmit dhe multimedias "Marubi", më 13 janar. Me role

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.101Z

Ja si reagon vogëlushi kur hapen dyert elektrike

Ndonjëherë veprimet e fëmijëve janë aq të lezetshme sa që i bën ata të duken adhurueshëm. Këtë gjëtë e tregon dhe kjo video. Abraham Vargas ka ngarkuar në YouTube një video të djalit tij të vogël teksa reagonte ndaj dyerve automatike gjatë ecjes në dyqanin ushqimorë, dhe ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.855Z

Tirana e Lonçareviç ka probleme

Futbolli i kampionatit shqiptar do te rikthehet sot me ndeshjet e javes se peste, ku spikasin dy takimet, Apolonia-Tirana dhe Teuta Vllaznia, ndersa dy kryesueset, Besa dhe Dinamo, do te luajne ne shtepi, respektivisht ndaj Skenderbeut dhe ndaj Shkumbinit. Per bardheblute, edhe pse jo ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama