Rezultate te kerkimit per termin: +Abraham

Total: 936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.050Z

Abraham Ku shkoj une fitohet titulli

Ashtu sic ishte parashikuar klubi shkodran ka prezantuar dje perpara mediave blerjen me te re te Vllaznise pikerisht mbrojtesin e majte Abraham Alecenu. Nigeriani vetem nje dite me pare vendosi perfundimisht se me cilen skuader do te aktivizohej duke firmosur nje kontrate per nje vit e gjysme me Vll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.335Z

Nigeriani Abraham vendos rekord

Mbrojtësi i Dinamos, Abraham Alchevny vendosi një rekord unikal në kampionatin shqiptar. Nigeriani shtatshkurtër fitoi për herë të tretë rresht një titull kampion në Shqipëri, dhe për më tepër me tre skuadra të ndryshme: me Elbasanin në sezonin 2005-2006, me Tiranën në sezonin 2006

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.292Z

Abraham: Me Tiranën, titullin e katërt

Nigeriani bardheblu falënderon Zotin për arritjet në futbollin shqiptar, por vlerëson edhe punën e tij Është i vetmi futbolist i huaj që ka arritur kaq shumë suksese në futbollin shqiptar, madje edhe futbollistët tanë e kanë zili nigerianin Abraham për gjithçka ka fituar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.057Z

Dueli i Vitit, Krasniqi përballë Abraham

Zyrtarizohet sfida e radhës për boksierin shqiptar, i cili do të ndeshet në një duel prestigjioz pasi 29-vjeçari i lindur në Junik sfidon tre herë kampionin e botës. Zyrtarizmi i kësaj sfide Haxhi Krasniqi kundër Arthur Abraham,  ka tërhequr vëmendjen e opinionit sportiv në Gjermani,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.307Z

Abraham, gati huazimi te Tirana

Nigeriani më i njohur në Shqipëri, Abraham Aleçenu – katër herë kampion, 2 herë me Tiranën, 1 me Dinamon dhe 1 me Elbasanin – pritet të huazohet (për 5 muaj) te Tirana. Mbrojtësi i majtë 25-vjeçar, Abraham Aleçenu, i cili në fillim të këtij sezoni ishte pjesë e Iraklsit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.699Z

Abraham mes Kroacisë dhe Bundesligës

Mbrojtësi nigerian i Ti ranës, Abraham Alechenu, vazhdon të mbetet në merkato. E ardhmja e tij nuk është vendosur ende, për shkak se në drejtim të tij nuk kanë munguar ofertat. Këtë e ka konfirmuar edhe vetë menaxheri i tij, Gëzim Mançe. Gjatë javëve të fundit ka pasur disa oferta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.382Z

Abraham pas rekordit, në Ukrainë

Nigeriani Abraham, i vetmi i huaj që ka fituarnë Shqipëri tre tituj kampionë me tre skuadra të ndryshme shqiptare, pritet të largohet në "atdheun" e ri të legjionarëve shqiptarë, Ukrainën. Oferta ekonomike për mbrojtësin shtashkurtër dhe të menaxhuar nga Gëzim Mance është e lartë.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama