Rezultate te kerkimit per termin: +Absolutisht

Meta: total 1000 / total_found 14936 / time 0.007 / keyword[0] absolutisht / docs[0] 14936 / hits[0] 19417 /
Arsimi, opozita: Të dyfishohet buxheti, Nikolla: Nuk e ul kokën!
  • 2018-12-20

Arsimi, opozita: Të dyfishohet buxheti, Nikolla: Nuk e ul kokën!

Opozita shqiptare ka kërkuar dyfishim të buxhetit për arsimin e lartë, duke kërkuar madje edhe rrëzimin e ligjit të miratuar më parë në Kuvend nga mazhoranca. Pasi ka rimarrë fjalën në seancën plenare, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka deklaruar se buxheti i shtetit për arsimin është i

Basha: PD nuk do vijë në pushtet me kufoma
  • 2018-12-15

Basha: PD nuk do vijë në pushtet me kufoma

Në Kuvendin Kombëtar të PD-së, Lulzim Basha tha se opozita mbështet dhe nxit çdo lloj proteste për mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve. Pavarësisht këtij qëndrimi, kreu i PD-së thotë se nuk do të vijë kurrë në pushtet me kufoma, duke lënë të kuptojë se protestat e dhunshme n

Kush është sekreti për të qenë i lumtur nën një çati?
  • 2018-12-13

Kush është sekreti për të qenë i lumtur nën një çati?

Sipas një studimi, 44% e italianëve zihen për rrëmujën në shtëpi, por me dialog (dhe shumë durim!) çdo gjë zgjidhet Shtëpia ka qenë gjithmonë një nga pasuritë më të çmuara për italianët, por për këtë arsye e famshmja dy zemra dhe një kasolle nuk është e mjaftueshme për të

Dashuria dhe paratë, si të shmangim situatat e pakëndshme
  • 2018-12-11

Dashuria dhe paratë, si të shmangim situatat e pakëndshme

Nëse buxheti për dhuratat e Krishtlindjeve bëhet problem dhe grindjen e kemi përreth, ja pesë këshilla për të shmangur diskutimet e panevojshme Dashuria dhe paratë: Në të vërtetë ato duket të jenë dy tema antitetike dhe përzierja e problemeve të zemrës me ato ekonomike gjithmonë k

Kunati i Kacifas: Greqia dhe Shqipëria një familje, Turqia po nxit përplasje
  • 2018-12-08

Kunati i Kacifas: Greqia dhe Shqipëria një familje, Turqia po nxit përplasje

Në ceremoninë e përkujtimit të Konstandinos Kacifas, kunati i tij Evangelis Sakellarakis i ka bërë thirrje kryeministrave Rama e Tsipras që ta kalojnë këtë situatë pasi popujt janë miq. Sipas tij, Shqipëria dhe Greqia janë një familje dhe se Turqia është ajo që po nxit përplasje

8 pacientë nga dhjetë gënjejnë te mjeku (mbi të gjitha për një arsye)
  • 2018-12-07

8 pacientë nga dhjetë gënjejnë te mjeku (mbi të gjitha për një arsye)

Kjo mbështetet nga një studim i Universitetit të Utah Health, i cili tregon se 80 për qind e pacientëve thonë se nuk janë të sinqertë me mjekun për të bërë një përshtypje të mirë, modesti apo siklet për të deklaruar të vërtetën Mua nuk duhet të më gënjesh: ne nuk jemi të ma

Horoskopi, zbuloni nëse jeni xheloz në çift, apo keni besim?
  • 2018-12-03

Horoskopi, zbuloni nëse jeni xheloz në çift, apo keni besim?

Jeni posesiv si Demi, racional si Virgjëresha, apo i qetë dhe tolerant si Shigjetari? Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet e dashurisë, është interesant të shohësh sjelljen e partnerëve në rrethana të ndryshme. Kur mbizotëron xhelozia për shembull, del në pah një anë e personalitetit