Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.003 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
Abuzimet seksuale, Vatikani përjashton ish-kardinalin amerikan
  • 2019-02-17

Abuzimet seksuale, Vatikani përjashton ish-kardinalin amerikan

Vatikani tha të shtunën se Papa Françesku e zhveshi nga petku ish-kardinalin amerikan, Theodore McCarrick. Në korrik të vitit të kaluar, Ati i Shenjtë pranoi dorëheqjen e tij nga Kolegji i Kardinalëve, pas akuzave se kishte abuzuar seksualisht me seminaristë të mitur dhe të rritur, gjat

Rama konfirmon deputetin e PS për Lokalet 2019: Ma ka rokonisur kokën!
  • 2019-02-13

Rama konfirmon deputetin e PS për Lokalet 2019: Ma ka rokonisur kokën!

Kur na ndajnë më pak se pesë muaj nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit, partitë politike kanë ndezur motorët e fushatës, dhe deri më tani janë zbardhur disa emra që mund të kandidojnë në bashkitë kryesore të vendit. Në kampin e PS-së, kryeministri Edi Rama duket se po ndjek një st

Nga daja te roja i shkollës, vajzat shqiptare tregojnë abuzimet: Sdo ia fal mamit!
  • 2019-02-09

Nga daja te roja i shkollës, vajzat shqiptare tregojnë abuzimet: Sdo ia fal mamit!

Prej më shumë se një jave opinioni publik në Shqipëri vijon të jetë i mbërthyer nga tronditja që la pas ngjarja e Kavajës, ku u zbulua abuzimi seksual i 8 djemve për rreth dy muaj me një vajzë 13-vjeçare. Doza e frikës te vajzat dhe neverisë ndaj këtyre fenomeneve u shtua pasi një

No Pic available
  • 2019-02-06

Papa trondit botën: Murgeshat janë përdorur si skllave seksi nga klerikët

Për herë të parë, Papa Françesku ka pranuar se klerikët kanë abuzuar seksualisht me murgeshat dhe se ato janë mbajtur si skllave seksi. Më tej ai shtoi se paraardhësi i tij, Papa Benedikti u detyrua të mbyllte një kongregacion të tërë me murgesha që u abuzuan nga priftërinjtë. Kjo

Spahiu  Ramës: Presidenti që po të shkakton telashe!
  • 2019-02-03

Spahiu Ramës: Presidenti që po të shkakton telashe!

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka akuzuar kryeministrin se ka kapur të gjitha mediat, sistemin gjyqësor dhe punësimet fiktive në administratë, duke krijuar sipas tij tepsinë në çdo institucion. Në një postim në Facebook, Spahiu shkruan se Presidenti po i shkakton “telashe̶

Shqipëri: Fëmijët bëjnë edhe punë të rënda
  • 2019-01-12

Shqipëri: Fëmijët bëjnë edhe punë të rënda

Kush është i varfër është i varfër pavarësisht nga mosha. Varfëria detyron fëmijët të punojnë në Shqipëri. Sipas të dhënave të Qendrës për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve (CRCA) 7 përqind e fëmijëve punojnë, ndërkohë që 12 mijë kanë braktisur shkollën. Pjesa më