Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.003 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
Fiks Fare/ Reforma e ujit, qytetarët e Maliqit e kanë paguar, por sërish debitorë
  • 2018-01-30

Fiks Fare/ Reforma e ujit, qytetarët e Maliqit e kanë paguar, por sërish debitorë

Fiks Fare denoncoi sërish abuzimet në Drejtorinë e Ujësjellësit në Maliq, ku mijëra qytetarë, të cilët kanë paguar faturat ndër vite, dalin debitorë. Pak muaj më parë, qeveria nisi reformën e ujit, ku krahas vendosjes së matësve në puset e ndërtuara nga vetë banorët, synohej ed

Fiks Fare/ ARMO, afera prej 600 milionë euro
  • 2018-01-19

Fiks Fare/ ARMO, afera prej 600 milionë euro

Fiks Fare denoncoi abuzimet ndër vite të strukturave shtetërore me kompaninë e përpunimit të naftës, ARMO. Nga viti 2008, deri në ditët e sotme, kompanitë që e administruan, kanë krijuar një borxh prej më shumë se 600 milionë euro. Lojërat e politikës, por edhe keqmenaxhimi i firma

Sanksionet e SHBA, Irani: Hakmarrje për lëvizjen e Trump
  • 2018-01-13

Sanksionet e SHBA, Irani: Hakmarrje për lëvizjen e Trump

Irani thotë se SHBA-të kanë “kaluar vijën e kuqe” duke imponuar sanksione mbi kreun e gjyqësorit të vet, Ajatollah Sadeq Amoli-Larijani. Ministria e Jashtme u zotua të hakmerret, por nuk tha se në çfarë forme mund të ndërmerrte ndonjë veprim, raporton BBC. Irani gjithashtu h

No Pic available
  • 2018-01-09

Rama: Reforma e ujit nis më 1 shkurt, stop kohës së paqes

Ndalesa e sotme e kryeministrit Edi Rama në Fier ka shërbyer për të dhënë edhe një mesazh të fortë për çdo qytetar shqiptar. Rama shfrytëzoi një takim me drejtues të Ndërmarrjes së Ujësjellësit në këtë qytet për të rikujtuar se data 1 shkurt është afati i fundit për lidhjet

Presidenti Trump dhe akuzat për ngacmime seksuale
  • 2017-12-14

Presidenti Trump dhe akuzat për ngacmime seksuale

Presidenti Donald Trump ndodhet përballë reagimeve të ashpra pas postimit të një tweet-i me nota fyese për një senatore demokrate të Nju Jorkut. Kirsten Gillibrand tha të martën se presidenti është duke u përpjekur ta bëjë atë të heshtë, pas thirrjeve për të dhënë dorëheqjen l

Abuzoi me gjimnastet, 60 vite burg për mjekun amerikan
  • 2017-12-08

Abuzoi me gjimnastet, 60 vite burg për mjekun amerikan

60 vite burg! Ky është vendimi i Gjykatës së Michiganit për Larry Nassar, 54-vjeçarin që prej gati 3 dekadash ka qenë doktori i Federatës Amerikane të Gjimnastikës. Tashmë ai nuk është më mjeku i kësaj federate, pas akuzave të ngritura në drejtim të tij në vitin 2016 për pedofil

Time shpall Personazhe të Vitit denoncueset e abuzimeve seksuale
  • 2017-12-07

Time shpall Personazhe të Vitit denoncueset e abuzimeve seksuale

Gratë që denoncuan abuzimet seksuale u shpallën në grup si personazhet e vitit nga revista Time, e cila i pagëzon ato si thyerëset e heshtjes. Lëvizja e lidhur kryesisht me hashtagun #metoo (Edhe unë) lindi fillimish kundër producentit të Hollywood-it, Harvey Weinstein, për tu zgjeruar m