Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.003 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
Kërkuan lirinë, Gjykata refuzon kërkesën e ish-deputetëve të PS
  • 2019-01-11

Kërkuan lirinë, Gjykata refuzon kërkesën e ish-deputetëve të PS

Gjykata për Krimet e Rënda refuzon kërkesën për të liruar nga “arresti shtëpiak” dy ish-deputetët Arben Ndoka dhe Arben Cuko. Dy ish deputetët u arrestuan gjatë operacionit “Vol vo 4” në tetor të vitit 2018. Ndoka është i dyshuar për disa vepra penale mes të c

Astiri sërish në protestë, Basha: SHBA po hetojnë abuzimet Rama-Gjiknuri
  • 2018-12-26

Astiri sërish në protestë, Basha: SHBA po hetojnë abuzimet Rama-Gjiknuri

Banorët e zonës së Astiri kanë dalë sërish në protestë duke kundërshtuar shembjen e banesave të tyre në kuadër të projektit për ndërtimin e Unazës së Madhe të kryeqytetit. Në ditën e 53 të protestave ata kanë paralajmëruar qeverinë se nuk do të lejojnë mjetet e ARRSH të fu

Koreja e Veriut, abuzimet seksuale janë të zakonshme
  • 2018-11-01

Koreja e Veriut, abuzimet seksuale janë të zakonshme

Foto ilustruese Zyrtarët koreano-veriorë që kryjnë abuzime seksuale kundër grave nuk ndëshkohen pothuajse asnjëherë, është thënë në të gjeturat e raportit të ri të Vëzhguesit për të Drejtat e Njeriut (HRW). Kjo Organizatë ka thënë se abuzimet e tilla janë aq të shpeshta sa ka

No Pic available
  • 2018-10-30

Kukës, PD e pret Ramën me kapsolla. Kryeministri: Ishin Kopshti Zoologjik

Qëndrimin dyditor në Qarkun e Kukësit, kryeministri e nisi me një bashkëbisedim në Has për sa i përket bashkëqeverisjes me njerëzit përmes platformës shqipëriaqëduam.al. Një mësues kishte gjetur zgjidhje pasi i ishte refuzuar vendi i punës, ndonëse rezultonte i pari në testim. Ka

Arrestimi i Çukos e Ndokës, 2 vite përgjime. Lidhje me të fortët e Shijakut
  • 2018-10-23

Arrestimi i Çukos e Ndokës, 2 vite përgjime. Lidhje me të fortët e Shijakut

Arrestimet dy ish-deputetëve socialistë, Arben Ndoka dhe Arben Çuko, mbrëmjen e djeshme ishin vërtet të befasishme. Por, nga organi i akuzës mësohet se hetimet për dy ish-ligjvënësit e PS kanë nisur 2 vite më parë. Prej dhjetorit të vitit 2016, janë arritur të zbulohen lidhje të Ç

Valë arrestimesh në PS, në pranga dy ish-deputetë
  • 2018-10-22

Valë arrestimesh në PS, në pranga dy ish-deputetë

E diela ka qenë një ditë arrestimesh në politikën shqiptare, ku janë përfshirë zyrtarë të lartë të mazhorancës dhe më konkretisht dy ish-deputetë të Parlamentit. Edhe pse arrestimet nuk kanë lidhje me njëri-tjetrin, mësohet se në të dyja rastet kanë marrë pjesë gupe të forca

No Pic available
  • 2018-10-22

Australia u kërkon falje viktimave të abuzimit seksual

Kryeministri australian, Scott Morrison u ka kërkuar falje publikisht viktimave që kanë qenë pre e abuzimit seksual institucional, duke shënuar kështu herën e dytë nga viti 2008 që një zyrtar i lartë ka vepruar kështu. Ky hap i Morrisonit është marrë pas hetimeve pesëvjeçare lidhur