Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Total: 6616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.212Z

Kashar, abuzimet e "mafies së trojeve"

Prokuroria e Tiranës përfundon hetimet për dhjetë ish-zyrtarë të Komunës së Kasharit, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë mbivendosur disa herë truallin prej 33 hektarësh (329938 m²). Nga hetimet ka rezultuar se prej më shumë se shtatë vitesh, tre kryekomunarë në Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.321Z

Studim shokues për abuzimet me fëmijë nga Kisha Holandeze

Share Dhjetëra mijëra fëmijë kanë vuajtur nga abuzimet seksuale në institucionet katolike holandeze që nga viti 1945. Në këtë përfundim ka arritur një raport i një komisioni të pavarur. BBC raporton se në raport thuhet se zyrtarët katolikë nuk arritën të lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.611Z

Abuzimet, PS zbret ne terren

Abuzimet me fondet publike dhe shfrytezimi i tyre per interesa personale nga ana e qeverise ishin pikat ku Partia Socialiste u ndal per te treguar ate, qe nenkryetari i grupit parlamentar Erjon Brace, e quajti shembullin e shfrytezimit te shtetit nga ana e familjes qeverisese. Brace zbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.313Z

Papa Françesk kërkon falje për abuzimet e priftërinjve

Vatikan Kreu i kishës premton sanksione kundër abuzuesve, pas akuzave për pasivitet Papa Françesk kërkoi falje për dëmet djallëzore që u janë shkaktuar fëmijëve prej abuzuesve seksualë nga radhët e klerit. Komenti i tij u publikua nga Radio Vatikani. Ai i përshkroi abuzimet si dëm mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Abuzimet seksuale problem n botn arabe

Abuzimi seksual i femrave n rrug, shkolla dhe vendet e puns n botn arabe po detyron ato q t mbulohen dhe q t mbylln n shtpi, kan deklaruar aktivistt n konferencn e par rajonale, n t ciln u trajtua kjo shtje e ndjeshme. Aktivist nga 17 shtete t rajonit u tubuan n Kajro, n konferencn dy-ditore, n t c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.295Z

KLSH: Abuzimet e "Berishes" ne 3 vjet

Administrata e qeverisë "Berisha" në këto 37 muaj qeverisjeje i ka shkaktuar buxhetit të shtetit një dëm financiar që kap shifrën marramendëse 2.7 miliardë lekë. Megjithëse qeveria e djathtë ka pohuar se është në dietë dhe se ka ulur shpenzimet e administratës, niveli i dëmit ekon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.835Z

Abuzimet me te burgosurit

Mjekë dhe infermierë që punojnë nën urdhrat e ushtrisë amerikanë kanë qënë bashkëfajtor në abuzimet kundër të dyshuarve për terrorizëm. Ky është konkluzioni i një raporti të pavarur, sipas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama