Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.003 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
Arrestohet ish-deputeti i PS-së Arben Ndoka, akuzohet për abuzim me pronat
  • 2018-10-21

Arrestohet ish-deputeti i PS-së Arben Ndoka, akuzohet për abuzim me pronat

Arrestohet ish-deputeti i Partisë Socialiste Arben Ndoka. Raportohet se ai është vënë në pranga nga RENEA pasditen e sotme. Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhrin e arrestit për shtetasin Arben Ndoka, 46 vjeç, nga Lezha, për të cilin Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën Arrest

KARBURANTI MË I SHTRENJTË NË RAJON!
  • 2018-10-20

KARBURANTI MË I SHTRENJTË NË RAJON!

Nga Jorida TABAKU Sot, kushdo që ka një makinë paguan më shtrenjtë se rajoni çmimin e naftës dhe merr një naftë të një cilësie të dobët. Praktikisht një makinë që do të furnizohet me 20 litra naftë, do ti duhet të paguajë 3680 lekë nga e cila 2208 lekë (apo 60% e vlerës) i ka

No Pic available
  • 2018-10-19

SHPIFJA MUNDET VETËM DUKE E IZOLUAR

Nga Astrit PATOZI (Ose nje sugjerim modest për gazetarët e shqetësuar nga debati që ka sajuar Edi Rama) Nuk e kam zakon të jap këshilla, por një sugjerim do t’ua jepja, po të ma pranonin, gazetarëve të shqetësuar nga e ashtuquajtura paketë “antishpifje” e kryeministrit.

Tina Turner, nga dhuna e ish-burrit të parë tek dashuria e të dytit
  • 2018-10-08

Tina Turner, nga dhuna e ish-burrit të parë tek dashuria e të dytit

Në ditën kur bashkëshorti im, Ike dhe unë u takuam më në fund para një gjykate… 39 vjeçe, isha gati të fitoja lirinë time. Tina Turner flet me zemër të hapur në autobiografinë e saj My Love Story (del në 15 tetor), ku prestigjiozja britanike Daily Mail, ka shkëputur disa të pa

Abuzimet seksuale, Trump mbron Kavanaugh: Dëshmia e tij, e sinqertë
  • 2018-09-28

Abuzimet seksuale, Trump mbron Kavanaugh: Dëshmia e tij, e sinqertë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka ripërsëritur mbështetjen për Brett Kavanaugh, të nominuarin e tij për gjykatës në Gjykatën Supreme, duke bërë thirrje për votimin e tij. Kjo deklaratë e Shefit të Shtëpisë së Bardhë erdhi vetëm disa minuta pas përmbylljes së procesit të gja

Gjyqi ndaj ish-drejtuesve të CEZ-it, kërkohet dëshmitari i zhdukur
  • 2018-09-25

Gjyqi ndaj ish-drejtuesve të CEZ-it, kërkohet dëshmitari i zhdukur

Prokuroria e Tiranës kërkon që të thirret si dëshmitar Elvis Mata në gjyqin ndaj dy ish-drejtuesve të CEZ-it, Josef Heisek dhe Jan Ivan, të akuzuar për mashtrim me pasoja të rënda të kryer në bashkëpunim. Elvis Mata është cilësuar si dëshmitari kryesor që zbuloi skemën e mashtri

No Pic available
  • 2018-09-23

OSHEE padit 20 abonentë që vidhnin energjinë, aksionet vazhdojnë

Ditët e fundit OSHEE ka ndërmarrë një tjetër aksion në terren ku janë konstatuar abonentë që vjedhin energjinë. Kontrolli i Task Forcës është fokusuar te lidhja e kontratave, gjendja e matëseve dhe kushtet teknike. OSHEE raporton se ditët e fundit janë paditur në organet ligjzbatues