Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.003 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
No Pic available
  • 2018-08-20

Abuzimi me fëmijët në Pensilvani, Papa Françesku dënon fshehjen nga Kisha

Papa Françesku ka dënuar “mizoritë” e abuzimit seksual me fëmijët dhe fshehjen nga klerikët në një letër të pashembullt të lëshuar për komunitetin katolik romak. Në një letër drejtuar “Popullit të Perëndisë”, Papa dënon ashpër abuzimin dhe kërkon bashkim

Pensilvani, 300 priftërinj kanë abuzuar seksualisht fëmijët për dekada
  • 2018-08-15

Pensilvani, 300 priftërinj kanë abuzuar seksualisht fëmijët për dekada

Priftërinjtë katolikë në Pensilvani kanë abuzuar seksualisht me mijëra fëmijë gjatë një periudhe 70-vjeçare dhe i kanë mbajtur të heshtur nëpërmjet armatimit të besimit, si dhe nëpërmjet një fushate sistematike të fshehjes nga peshkopët e tyre. Në një raport prej 884 faqesh,

Tender i ri për rrugën 500 mln lekëshe që prangosi dy drejtorë
  • 2018-08-13

Tender i ri për rrugën 500 mln lekëshe që prangosi dy drejtorë

Për abuzimet me ndërtimin e rrugës Elbasan-Gjinar janë në procedim penal dy ish-drejtorë rrugësh, Andi Toma dhe Dashamir Xhika. Por, përtej dëmit monetar të zbuluar, tani buxhetit të shtetit i duhet të financojë një tender të ri për ndërhyrje në ato pjesë të rrugës ku nuk janë

Linjë e re ujësjellësi për banorët e Rrugës së Kavajës
  • 2018-08-13

Linjë e re ujësjellësi për banorët e Rrugës së Kavajës

Ndërhyrja e radhës nga Bashkia e Tiranës ka qenë në rrugicat e rrugës së Kavajës ku po punohet për zëvëndësimin e linjave të furnizimit. Përveç tubave kryesorë të ndërtuara në ’63, po zëvëndësohen edhe linjat e vogla shpërndarëse për të ofruar cilësi maksimale furniz

Receta elektronike sfunksionon, KLSH konstaton një sërë problemesh
  • 2018-07-31

Receta elektronike sfunksionon, KLSH konstaton një sërë problemesh

Receta elektronike, e cila ka nisur të përdoret në shërbimin shëndetësor parësor, nuk po funksionon siç duhet. Problemet me internetin dhe ngadalësinë e tij janë bërë pengesë për funksionimin e recetës elektronike në qendrat shëndetësore ku ka filluar të implementohet. Një audi

Assange drejt gijotinës, Ekuadori do e largojë nga ambasada në Londër
  • 2018-07-27

Assange drejt gijotinës, Ekuadori do e largojë nga ambasada në Londër

Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange është një hap më pranë dëbimit nga ambasada ekuadoriane në Londër, pasi presidenti i këtij vendi, Lenin Moreno tha se bilbili i internetit duhet “përfundimisht” të largohet nga objekti. “Po, vërtet po, por largimi i tij duhet të b

Ashensor vetëm në letër, hetimi zbuloi abuzimin me ndërtimet në Kashar
  • 2018-07-17

Ashensor vetëm në letër, hetimi zbuloi abuzimin me ndërtimet në Kashar

Mangësitë që ndërtuesit e pallateve u lënë klientëve të tyre që blejnë apartamente është bërë si rrallë herë objekt i hetimit të Prokurorisë së Tiranës. Ka mjaftuar një hetim sipërfaqësor që të dalin në pah edhe abuzimet e zyrtarëve të komunave që kanë për të detyrë