Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.003 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin
  • 2018-07-11

Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u dërgoi këtë martë një letër zyrtarëve evropianë Johannes Hahn, Federica Mogherini dhe Romana Vllahudin, ku kundërshtohet juridikisht projektligji i miratuar të enjten e kaluar në parlament për çështjen e teatrit. Sipas artistëve ky ligj shkel parimi

KINEZËRITË E RINASIT DHE PAFUQIA E MINISTRIT TË DIASPORËS
  • 2018-07-02

KINEZËRITË E RINASIT DHE PAFUQIA E MINISTRIT TË DIASPORËS

Nga: Petrit KUÇANA Të mezi dallueshëm janë flamujt kinezë në mes të atyre Kuq e Zi në aeroportin e vetëm shqiptar. Poshtë tyre si replikë, një avion i ngjyrosur vrullshëm me ngjyrat kombëtare, që duket se personifikon bjerrjen deri në venitje të aeroportit tashmë të dorëzuar kine

No Pic available
  • 2018-07-01

Meksika voton mes dhunës, një populist premton rokadë pushteti

Qendrat e votimit janë hapur sot në të gjithë Meksikën për të zgjedhur Presidentin e vendit, parlamentin e ri dhe drejtuesit vendorë. Kandidati favorit për president është Andres Manuel Lopez Obrador, ish-kryebashkiaku i majtë i qytetit të Meksikos, i cili ka premtuar të godasë korrup

Negociatat, Kryemadhi: Shqipëria nuk plotësoi kushtet, Rama ngeli në klasë
  • 2018-06-30

Negociatat, Kryemadhi: Shqipëria nuk plotësoi kushtet, Rama ngeli në klasë

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi se hapja e negociatave ishte jetike për Shqipërinë. Sipas saj, Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë nga kushtet e vendosura, ndaj nuk u hapën negociatat. Negociatat ishin jetike për Shqipërinë, në mënyrë q

No Pic available
  • 2018-06-20

SHBA largohet nga këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut

SHBA-të janë larguar nga Këshilli i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, duke e quajtur atë një “boshllëk të paragjykimit politik”. Ky trup hipokrit, i varur nga vetëshërbimi përbën tallje për të drejtat e njeriut”, tha e dërguara e SHBA në OKB, Nikki Ha

Kompania devijon nga leja, shkakton 1 miliard lekë dëm
  • 2018-06-06

Kompania devijon nga leja, shkakton 1 miliard lekë dëm

Fiks Fare denoncon sonte rastin e një kompanie, që ka fituar një koncesion për HEC në Bulqizë dhe duke tejkaluar lejen e dhënë, kryen punime pa leje, duke lënë disa fshatra pa ujë të pijshëm dhe pa vaditje. Punimet pa leje të kompanisë Teodori shpk 2003 dhe përplasjet me banorët e

Skocezi i dënuar për abuzim seksual me fëmijët kërkon lirinë
  • 2018-06-01

Skocezi i dënuar për abuzim seksual me fëmijët kërkon lirinë

Pas 12 vitresh burgimi, skocezi David Brawn, i dënuari me 20 vite burgim për abuzime seksuale me të mitur, pretendon lirinë. Por seanca e planifikuar për të shqyrtuar këtë kërkesë nuk u zhvillua pasi çuditërisht mungoi avokatja e Brawnit, ndërkohë që përfaqësuesi i prokurorisë dhe