Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.015 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
No Pic available
  • 2018-05-30

Plan për fëmijët pa prindër, Manastirliu: Krijojmë rrjetin e familjeve kujdestare

Rikthim i fëmijëve në familjet biologjike, krijimi i rrjetit të familjeve kujdestare dhe lehtësimi i procedurave të birësimit janë tre shtyllat e planit operacional 1-vjeçar Fëmijët të Parët që u prezantua sot nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu. P

Fluks në psikiatri, psikologët: Shkak kumari, droga dhe alkooli
  • 2018-05-29

Fluks në psikiatri, psikologët: Shkak kumari, droga dhe alkooli

Në spitalin psikatrik të Vlorës , i cili është i vetmi në jugun e vendit nga Lushnja deri në Sarandë, pritet që me ngrohjen e motit të këtë fluks të sëmurësh. Drejtori i spitalit thotë se gjatë kësaj periudhe kryhen deri në 40 vizita në ditë. Pacientet janë më së shumti nga F

Gratë në Nigeri, nga Boko Harami te abuzimet e forcave qeveritare
  • 2018-05-26

Gratë në Nigeri, nga Boko Harami te abuzimet e forcave qeveritare

Të përdhunuara, të raskapitura nga uria, të detyruara të jetojnë larg bashkëshortëve dhe fëmijëve. Ky është fati i mijëra grave nigeriane, të cilat pasi janë arratisur nga njësitë ushtarake të Boko Haramit, janë shndërruar në viktima të autoriteteve shtetërore, si forca të us

Fshehu abuzimet pedofile, dënohet Kryepeshkopi në Australi
  • 2018-05-22

Fshehu abuzimet pedofile, dënohet Kryepeshkopi në Australi

Një gjykatë australiane ka shpallur fajtor një arqipeshkv katolik për fshehjen e rastit të abuzimit seksual të fëmijëve në vitet 1970. Philip Wilson, kryepeshkopi i Adelaidës, bëhet katoliku më i vjetër në botë që akuzohet dhe dënohet për këtë vepër penale. Policia zbuloi se ai

Borxhet e kumarit, vetëm një kompani nuk pagoi 17 mln euro taksa
  • 2018-05-21

Borxhet e kumarit, vetëm një kompani nuk pagoi 17 mln euro taksa

Ndonëse në vite qeveria ka falur miliarda lekë borxhe për industrinë e naftës dhe atë të kumarit, ato vazhdojnë të mos paguajnë të gjitha taksat duke krijuar detyrime të reja ndaj shtetit. Të dhënat më të fundit zyrtare tregojnë se në fund të muajit të kaluar, borxhi i bizneseve

KU KA TË DREJTË DHE KU DREDHON TAHIRI
  • 2018-05-05

KU KA TË DREJTË DHE KU DREDHON TAHIRI

Ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri Nga Andi BUSHATI Saimir Tahiri, i cili u shfaq në publik për të thënë se nuk do e përdorte më mbrojtjen me imunitet që i ka ofruar prej gjashtë muajsh kryeministri dhe partia socialiste, e shfrytëzoi këtë akt për të shpallur dy beteja kryesore.

Rama: Bizneset gënjejnë për bilancet, rrisim tavanin për të shmangur abuzimet
  • 2018-04-27

Rama: Bizneset gënjejnë për bilancet, rrisim tavanin për të shmangur abuzimet

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Financave Arben Ahmetaj zhvilluan një takim me biznesin e vogël. Në fjalën e mbajtur Rama deklaroi se bizneset nuk e kanë hallin të TVSH, por të tavani i vendosur. Sipas Ramës, kjo ka bërë që bizneset të bëjnë bilance të rreme dhe për të shmangu